Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Случки с Нива - голям смях падна!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Случки с Нива - голям смях падна!

    Повсеместно е мнението, че Нива не е достатъчно безопасна при инциденти. Ще споделя някои събития от моето житие и ще е интересно, ако много шофьори на Ниви напишат своите премеждия.
    Преди години, сред празнуването на добър лов в Ст.планина, сред няколко бъзика по отношение на младоженците-ловци, един от нашите шофьори реши, че пиянството е лоша работа и си тръгна при булката. В бързината с Нивата пропуснал един завой и утре заран го намерихме в една плитка пропаст - немаше и 20 м. От Нивата - нищо, а на него - нищо, само дето си ритна трудовата книжка. Един от ловците го съжали "Горката му булка, кой знае колко е скучала, ако го е чакала сама..." Голям смях падна.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Случки с Нива - голям смях падна!

    Те някои случки хич не са за смях, ама щом сме живи после е смешно.
    Падал съм в дере едвам ме извадиха
    Почти влязох в една къща зимата преди няколко години около Върбишкия проход
    Закъсах стабилно в една локва на 5 метра от пътя Варна Добрич- цял час копах, хвърлях камъни, и клони и накрая мина един пич и ме дръпна(гсм-а го бях забравил).
    На едно кръстовище един го шибнах отзад и му сгънах теглича оня се опули като настъпана жаба.
    Общо взето все весели случки.

    п.п. раздатката вибрира вибрира и накрая скъса купето и кардана висна голям смях беше
    Това всичкото със старата нива със сегашната съм по умерен
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Случки с Нива - голям смях падна!

      Според мен втората част от заглавието на темата е излишна, тъй като не всички истории ще са за смях. Наскоро с колегата Янко Желязков имахме подобна случка с Нивите. Беше при първия сериозен сняг миналия месец, когато излязохме вечерта в силен снеговалеж в Сливенския Балкан. Снегът не беше чак толкова много и общо взето безпроблемно ( като изключим постоянното обледяване на чистачките и предните прозорци от силния снеговалеж и студа) преминахме избраният маршрут от около 70-80 км. Янко, обаче реши че снегът по асфалта е прекалено малко и предложи да се забием в гората по един черен път с доста дълбоки коловози, където дори и лятно време опираме сериозно отдолу. Естествено закъсахме в снега и калта отдолу. Успяхме някак си да извъртим неговата Нива, която е с кални гуми, а моята остана по корем в коловоза. Естествено той ме закачи с колана да ме изтегли назад. Времето беше отвратително и всички стъкла замръзнали с нулева видимост, а нямаше как да си отворя вратата поради високия бряг отстрани. Янко решил, че само ще ме дръпне 4-5 метра назад колкото да ме освободи от най-дълбокото място, а аз на своя сметка реших че ще ме издърпа поне 20-30 метра нагоре, където има малка полянка и е равно място... Естествено при спирането му аз не разбирам поради замръзналия прозорец и си давам яко газ назад да се освободя от коловоза, при което последва силен трясък. Слизаме и двамата, очаквайки сериозно щети по джипките и с голяма изненада установихме че няма никакви щети, а в случая двата теглича бяха понесли силния удар и една от куките на колана беше изкривена. След края на разходката паднаха големи бъзици за тази ситуация, която ако бяха леки коли щеше да има доста сериозни последици за ламарините.

      Коментар


      • #4
        От: Случки с Нива - голям смях падна!

        Колеги,честно казано много яка тема.Хайде и аз ще разкажа една случка с колегата от Сливен-Найден-/Кара Кольо/.Една вечер с него решаваме ей така най-ненадейно да си спретнем кална разходка.И така мойта луда глава взе решение,че трябва да търсим приключения по път с колкото се може по-големи локви и коловози.След като криво-ляво минахме почти цялото трасе точно накрая към 2ч. след полунощ Найден реши да пробва още един коловоз.Нивата му,обаче опря сериозно отдолу и той взе да раздава мъжката газ.По едно време загаси двигателя и ми вика:"Янко нещо много здраво взе да хлопа отдолу".Аз се приближих,клекнах под Нивата му и какво да гледам-Предния му диференциал паднал почти на земята-добре,че все пак полуоските го крепят.И както бяхме весели и игриви набързо се одрямахме.И двете шпилки,които го държат се бяха скъсали.Как прибрахме Нивата,само ние си знаем.П.П.Има още много магарий за разправяне,ама не ми се пише.

        Коментар


        • #5
          От: Случки с Нива - голям смях падна!

          Есен беше. Карам си по една пожъната нива. Покарал коноп има - няма 50см висок. Уж бавно карам, по едно време забих нос. Някой гений кооператор затворил прохода между поясите като изкопал един метър канал. Ама зарди влагата там конопа бая повисок и се изравнил със събратята си по височина...
          По нататък зяпайте
          П.С. Както обичам да казвам, никога не е късно да станем за резил.
          Давайте го малко по-весело.

          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #6
            От: Случки с Нива - голям смях падна!

            Голям кеф е да види човек как една Нива помага на друга. Никога не е скучно с Нивите, дори и кофти случките след време ги разказваме с усмивка. Машини с характер са и трябва да им знае чалъмите човек...

            Коментар


            • #7
              От: Случки с Нива - голям смях падна!

              При такива случаи е добре и дърпания автомобил да помага
              Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
              ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

              Коментар


              • #8
                От: Случки с Нива - голям смях падна!

                Една смешна случка..
                Както си оправям колата, тогава беше залепило чукчето на връх планина бях, на кота към 1000, 1 500 метра..Хора никакви там..И както си оправяме, тая кола като тръгна надолу, дай газ на бягане по нея, добре, че я хванах, иначе..досега и помен от нея нямаше да има...След завоя имаше пропаст..То направо Пропастище...
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Случки с Нива - голям смях падна!

                  Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                  Обаче ако на клипчето горе въжето се скъса, може доста тъжно да стане за човека , който е на бронята.
                  Хаа, тъжно ли ??Не тъжно, ми направо много лошо...Дърпахме два Камаза, един за друг.Единия да извади другия, но този дето беше затънал, беше налумкан, догоре с Бука, със среден диаметър към 40см....Като изплесна, това ми ти въже, един бор го сряза на две.Седим 6 човека и се държим за главите..Неможахме да го повярваме..Жалко, че не го снимах..От тогава на сам, дърпането с стоманено въже, не го практикувам много.. Относителна работа...
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 06-01-11, 15:39.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Случки с Нива - голям смях падна!

                    Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
                    При такива случаи е добре и дърпания автомобил да помага
                    Хич даже. Аз съм стотина кила и ако седна, ще трябва да ме влачи вече трактор. Както се беше окантарила, зора беше да се понадигне предницата. А от въртене на гуми във въздуха файда няма... ;-)
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Случки с Нива - голям смях падна!

                      Лято. Близо до Хасково. С булката и децата сме кривнали от пътя и караме покрай някакво дере, търсейки брод да прегазим реката. Път няма, пресечен терен - кола не е минавала. Почнах да се притеснявам малко, че почти половин час няма място за пресичане на речката и хоп - намерихме полегато място и газ. Как минахме няма да разказвам - било малко дълбочко, някакъв бая голям камък(добре, че го нацели гумата), но...
                      Излизаме на другия бряг с мръсна газ, цялата "НИВА" във вода и кал, а пред нас един овчар. Не е виждал човекът кола по тези места, пък и цяло семейство вътре, и чуди какво става. Но когато спрях до него и най-учтиво го попитах:
                      "Прощавайте, за Белоградчик накъде да завием?"
                      човекът направо се схвана. Измънка нещо нечленоразделно, благодарих му и продължихме. Децата ще се пукнат от смях, а жена ми гледа в нищото и аха-аха да избухне. Прекрасен следобед.
                      Последно редактирано от morrt; 07-01-11, 07:22.
                      "Успехът се състои в това да вървиш от една грешка към друга, без да губиш ентусиазъм."
                      сър Уинстън Чърчил

                      Коментар


                      • #12
                        От: Случки с Нива - голям смях падна!

                        Първоначално публикуван от morrt Преглед на мнение
                        Лято. Близо до Хасково...
                        "Прощавайте, за Белоградчик накъде да завием?"
                        човекът направо се схвана. Измънка нещо нечленоразделно, благодарих му и продължихме. Децата ще се пукнат от смях, а жена ми гледа в нищото и аха-аха да избухне. Прекрасен следобед.
                        Хахахахахах, това просто ме разби отвсякъде! Оправи ми настроението колега.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Случки с Нива - голям смях падна!

                          Дискусията за опасностите (или липсата на такива) при теглене с въже е преместена тук.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Случки с Нива - голям смях падна!

                            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                            Хич даже. Аз съм стотина кила и ако седна, ще трябва да ме влачи вече трактор. Както се беше окантарила, зора беше да се понадигне предницата. А от въртене на гуми във въздуха файда няма... ;-)
                            И после ми направи опит за палеж можеше и това да разкажеш

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X