Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрала?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

    Карам HR-V на газ вече 70 000км. и още нищо не е изпищяло. Двигателите са различни, но за HR-Vто казваха, че е по-злe на газ от CR-V. Аз нищо не разбирам...
    Съжалявам, че не снимах през какви места съм минавал, но една RAV4 - 2003 и една VITARA - '99г. си полегнаха...
    HONDA верно е със скъпи части, но не се чупи!
    Успех!
    Grand Vitara 2L 140hp. 2006
    LZ2BTK
    AB+

    Коментар


    • #32
      От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

      Първоначално публикуван от miro20 Преглед на мнение
      Здравейте приятели
      Какво бихте предпочели /дизел/ при горе долу еднакво състояние на МПС и даже цена :
      Santa fe 2.0CRDi 2005г или Toyota Rav4 2.0D4D 2004г
      Над бензиновото санта фе имам наблюдения и честно да ти кажа е доста дървено във всяко отношение. Гори много, не върви и друса.

      Коментар


      • #33
        От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

        Ако единственното нещо което според теб прави колата проходима е блокажа си в голямо заблуждение и имаш нужда от още много ровене и четене из този форум, на какъвто и джип да се качиш след Реното ще бъде много по-проходимо от него. Като гледам и как изброяваш кое скъпо по различните марки, уверявам те че след като си купиш "евтината" за поддръжка кола ще осъзнаеш че и при нея има цени за цитиране, без значение марката. Ако мястото за багаж ти е малко винаги можеш да сложиш и куфар на тавана, или отзад. За екотека не знам защо ти е толкова лошо мнението, е ако сложиш газ за 300лв сигурно ще има проблеми, но аз на моята Фронтера съм сложил газов инжекцион, е да струва ми към 1700-1800лв. но десега не съм имал проблеми никакви, а и върви и харчи като на бензин.
        Успех с намирането на "перфектната" джипка, и поста ми в никакъв случай не е с цел заяждане.

        Коментар


        • #34
          От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

          Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
          Ами както казах, още в началото се бях спрял точно на CR-V, обаче ме спира проблема с пропан-бутана и хондовите двигатели. Караш ли на газ CR-V-то и ако да - колко километра си минал на газ, колко често регулираш клапани, други проблеми освен честия реглаж на клапани има ли? И с реглажа отлага ли се сериозния ремонт на главата?
          Здравейте, много късно отговарям и се извинявам, на едната Хонда сам навъртял 150 000 на другата 120 000 но бяха D15B2, а сега имам около 60 000 с B20Z1, нямам проблеми на газ, това са митове и легенди и докато се чудиш току виж съм минал 100 000, порови се в Руските форуми и ще видиш за какво става въпрос, купувай и не му мисли. Вчера купих едно HR-V за бащата и много ми хареса и тя ще е на газ, и друго има внесени CR-Vта на газ, те са минимум на по 200 000км. дали са се скапали според теб, никой не слага газ ако прави по около 20 000км. на година особено на запад. замислям се дали и аз да не си взема HR-V a CR-Vто да го пратя на пазара.

          Коментар


          • #35
            От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

            ...доста дървено във всяко отношение. Гори много, не върви и друса.
            Благодаря за мнението. Значи косвено препоръчвате рав-4 ? специално споменатия модел като че ли е с по добър обем/пространство, но и по скъпичък от сантафе-то

            Коментар


            • #36
              От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

              Немога да го препоръчам, тъй като дори не съм сядал в рав4,2, обаче и на мен ми допада, дори съм се замислил след време за един рав4,3.
              Ако се доверим на характеристиките на производителите, мисля че след Дъстъра, Рав4 има най-нисък разход на дизел.
              Като че ли ще трябва друга тема, че тук вече се отклонихме.

              Коментар


              • #37
                От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                вземи си витара дълга база ,бензин ....
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                  Само за портокола-терно бензин до 99г, след това- няма.Има само дизел.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                    Rav 4 99-2000 г ще намериш за 8000 с газов инжекцион в перфектно състояние.
                    Мотора е само един - 2.0 130 к.с. бензин.
                    Ако е за повече шосе и малко черен път - това е колата.
                    В сняг няма закъсване, висока е за разлика от Хонда CRV, мотора е мощен и дава приличен разход на газ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                      Първоначално публикуван от muf Преглед на мнение
                      ... висока е за разлика от Хонда CRV,...
                      Хайде да не пишем неща дето не сме ги виждали или поне прочели!
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Хайде да не пишем неща дето не сме ги виждали или поне прочели!
                        ПОДКРЕПЯМ НАПЪЛНО........
                        Абсолютно вярно, ставате за смях .......... първо помисли, вдигни ръка и ако ти дадат думата изръси простотията........ има нет почети сравни тогава пиши, за това е ФОРУМА да си помагаме а не да се ЗАБЛУЖДАВАМЕ

                        Коментар


                        • #42
                          Пиша в 5-6 различни форума и досега не съм виждал смислена тема от типа "Какво МПС да си купя"... Всеки препоръчва "своята" марка и плюе по останалите...
                          А пък избиращия иска невъзможни неща... накрая си купува някой "дръгел" и започва да го хвали...

                          Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                          Това за коя джипка става въпрос? Устройва ме - по магистралата карам с около 130 +/- 10 км/ч, стига мотора да не е прекалено шумен, че със Сценика над 100 км/ч съм като пернишки голфаджия - яко бучене...
                          С кой сценик е това бучене... и кой 4х4 за под 10 000лв е по-безшумен...
                          Съседът ми има от 2000г Сценик РХ4 2.0 и се движи с много над 100кмч...
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-11, 10:43.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            С кой сценик е това бучене... и кой 4х4 за под 10 000лв е по-безшумен...
                            Съседът ми има от 2000г Сценик РХ4 2.0 и се движи с много над 100кмч...
                            Сценика ми е с К7М двигател - 1,6е (8 клапана). Имат фабричен дефект, който се проявява при почти всички с такива двигатели - пукат изпускателни колектори - инженерна недомислица - от там над 3000 оборота става като в кошер, може би понеже е малък двигателя за купето и на 5-та със 100 км/ч е на 3000 оборота. Иначе на магистрала карам със 120-130 км/ч, макар и да ми е шумно... Все си мисля, че ако е по-голям мотора и работи на по-ниски обороти няма да им такова бучене

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                              Първоначално публикуван от Dido XT600 Преглед на мнение
                              ПОДКРЕПЯМ НАПЪЛНО........
                              Абсолютно вярно, ставате за смях .......... първо помисли, вдигни ръка и ако ти дадат думата изръси простотията........ има нет почети сравни тогава пиши, за това е ФОРУМА да си помагаме а не да се ЗАБЛУЖДАВАМЕ
                              Sorry, объркал съм се с HRV
                              гледах едно HRV за себе си беше си ниско като лека кола

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                                Преди половин година и аз се чудих между почти същите модели.
                                Само че търсих къса база, защото си имам кола за семейни пътувания
                                На практика стигнах до Рав 4 и Хонда HRV
                                И за двете нямаше нещо страшно като хронични проблеми
                                Взех Рав4 защото е постоянно на двойно предаване и лесно се газифицира.
                                Вчера пътувахме В Търново Пловдив и обратно.
                                Даде ми разход на газ 11/100 със стабилно обикаляне на Пловдив и каране по магистралата 130-150 км/ч
                                Така че която и да избереш, според мен от Хонда и Тойота, ще е добре
                                Избери си 2-3 модела и търси от тях най-запазената, това е решаващото колко работа ще ти свърши

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X