Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде са институциите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде са институциите?

    Точно във времето, когато българските институции водят война с
    пиратството, се оказва, че в саундрака на филма "300", има използвана
    открадната българска народна песен.
    Интересното е, че композитора лъжел, че е негова авторска и е бил
    вдъхновен (забележете) от ИРАНСКА народна песен!

    Песента е родопска и се казва "Зайди, зайди ясно слънце".

    "Зайди, зайди ясно слънце,
    че да изгрее месечинка,
    че си имам първо либе
    поканено, калесано.
    Дойди ми дойди, първо либе,
    дорде не сме вечерали,
    вечерали, хлеб дигнали,
    хлеб дигнали и легнали.
    Дойди ми дойди, първо либе."

    Министерството на културата не се интересувало от тази кражба на
    интелектуална собственост, защото били много заети да гонят торент
    потребителите!

  • #2
    Re: Къде са институциите?

    Е, аз още като я чух се смях, че музиката и събитията ги делят към 2300 години и, че няма нищо общо с ритмиката от тогавашните времена...

    И в саундрака не е указана откъде е, щото явно минават с момента "по мотиви от", ама много важно.

    Иначе скапаното министерство може да вдигне шум, но нищо повече, защото върху народната музика няма авторско право. Такова може да има върху нечие конкретно изпълнение, но не и по принцип. Пък и не министерството гони торентите, ами частни фирми, наели ГДБОП за конкретна акция.

    Коментар


    • #3
      Re: Къде са институциите?

      Тихомире,в събота и неделя по "GTV" върви един детски приключенски сериал - "Зина-принцесата войн" от Австралия-Нова Зеландия.Пусни си началото(точно 16.00ч) да чуеш чудесни родопски мотиви.Иначе музика:Джо Нам ти кой си.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #4
        Re: Къде са институциите?

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Тихомире,в събота и неделя по "GTV" върви един детски приключенски сериал - "Зина-принцесата войн" от Австралия-Нова Зеландия.Пусни си началото(точно 16.00ч) да чуеш чудесни родопски мотиви.Иначе музика:Джо Нам ти кой си.
        Знам , гледал съм го и съм се ядосвал на плагиатствто им. И най-вече заради това не го гледам вече. Когато става дума да се затрие някой наш тракър няма никакви проблеми , ама когато в някой холивуудски филм крадат наши песни и даже не упоменават че са български - тогава се правят (институциите отговарящи за това) на ни чули , ни видели. Аман от продажността българска!

        Коментар


        • #5
          Re: Къде са институциите?

          Така е - ние сме гении на индивидуалната свобода и колективното робство...
          Обикновено дори пропускат да споменат факта за спасението на българските евреи 41г.. камо ли да споменат българския мотив в некъф саундтрак.
          Може би първо трябва да се научим сами да се уважаваме, за да ни уважават и другите...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            Re: Къде са институциите?

            Не си спомням в кой точно филм - за нацистите нещо беше, по господари на ефира даваха, че българския химн като саудтрак звучи докато дават немците. Нашите се разбучаха малко ама после - НИЩО! То в тва да защитиш химна на страната си, което е тяхно конституционно задължение, не е толкова зрелищно и "доходоносно" колкото хайките по торентите....
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X