Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Е тя 17-ката толкова си може. С такива лещи на 26-ца съм работил на 180. Вярно, не твърде дълго (20см ъглови шевове) с пауза от някоя и друга минута между тях, но нищо видимо им нямаше след това. Не помня с какъв диаметър електрод, обаче.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Ма аз си писах, 26-ца... Знам, че консумативите са еднакви, но нямам 17-ка.
      Имам две горелки от АИГ, едната е 9-ка, другата 26-ца. Работят си перфектно и по-често ползвам 9-та, но когато ми се налага да работя над 100а си ползвам голямата. Имам си от нормалните ленси, но искам да си взема и от късите, щото има места където се овирам и с дългите ми умарят ръката. А волфрама е 2,4 щото работя с такива, тънките много рядко ги ползвам. На работа основно работя м/у 120 и 140.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        На мен също ми се налага да се навирам на кофти места на които с нормална дюза е почти невъзможно да се заварява.Реших да пробвам с къса дюза Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SR17_prts.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5750990(1В от снимката),но нищо не се получава.Въпреки че излиза голяма струя газ през дюзата,заварката става на шупли! Приятел които ми изпрати комплекта твърди че при него става ,а при мен не се получава ,въпреки че съм пробвал с три бренера и с различен дебит на газта !
        Някой дали има обяснения по тоя въпрос?
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Това не е леша а само къса дюза.

          Сега си представи леща като 2А, с размерите на 2B, включително и с керамика 1B. Това е "stubby gas lens".
          Цялото това външно изглежда като глава на 18-ка и ако не знаеш че е леща, няма как да разбереш без да отвиеш керамичната чашка и да видиш какво се "крие" вътре.

          Ето ти го сглобено на картинка:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Stubby-Gas-Lens-Kit-Tig-Welder-Welding-17-_1.jpg
Прегледи:1
Размер:19.8 КБ
ID:5750991

          Пак - от България няма от къде да го купиш, или поне като тършувах преди година нямаше. Официално го прави само един производител (ама сега не се сещам - един от големите дето правят бренери), освен ако китайчугите не са започнали да го копират.
          Последно редактирано от sparkybg; 22-04-17, 22:59.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Това не е леша а само къса дюза.
            Не съм написал че е леща! Затова съм пуснал и снимка....! Обяснение по въпроса който зададох -имаш ли?
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Нямам. Освен че е с леща е по-вероятно да стане.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                1B, 2B, 3B e комплект за глава 9 и 20. Деветката е суха, 20 е водоохлаждаема. Не съм пробвал, но нетрябва да стават на 17, 18 и 26.
                Когато се сложи на комплекта на правилната глава, нетрябва да дава шупли.
                Иначе шуплите стават когато има по-малко от необходимото, или повече от необходимото. При по-малкото е ясно, при повечето става обратно завихряне и вкарва кислород в шева.
                Третия случай е да има неплътност някъде и да засмуква въздух - да се получава ефекта на пулвелизатор.
                Нормалното количество газ е 5 - 8 литра в минута и пряко зависи и от отвора (номера) на чашката.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Не стават, пробвал съм. Някъде из тубата някой обясняваше, че керамиката ставала от 9 на 26, но със сигрност лещата трябва да е друга, резбата в края трябва да е като на 26

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    ....Въпреки че излиза голяма струя газ през дюзата,заварката става на шупли! Приятел които ми изпрати комплекта твърди че при него става ,а при мен не се получава ,въпреки че съм пробвал с три бренера и с различен дебит на газта !
                    Някой дали има обяснения по тоя въпрос?
                    ...а това - при какъв диаметър на електрода и респ. с каква сила на тока ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      .....кой желае да се научи??????
                      Последно редактирано от Деду-заварчика; 23-04-17, 13:30.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Казах че на стъбитата стават чашки от 18-ка, а самите стъбита може да се сложат на 17-ка и 26-ца (предполагам и на 18-ка) С другите комбинации не съм запознат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Като ги поръчам ще стане ясно. Иначе 17,18,26 са еднакви, само 18 -та е с водно охлаждане. На работа работя с един дърт Есаб, но на дългите шевове бие Милърите въздухари. Отделно, че работи по-добре.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            ...а това - при какъв диаметър на електрода и респ. с каква сила на тока ?
                            Електрода е 2,4мм. Пробвал съм и с по-силен и с по-слаб ток,като максималната сила не надвишава 100-120Ам. Имам и комплект чашки от 4-ка до 6-ца .Но и с 6-цата не става.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170105_232517.jpg
Прегледи:1
Размер:257.7 КБ
ID:5751049
                            Последно редактирано от welderargon; 23-04-17, 17:57.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Някой би ли дал жокер какво прави средното от трите ключета най-отгоре? Явно е свързано с импулсите, след като позиция 3 очевидно е без импулс. Но каква е разликата между позиция 1 и 2 и как взаимодействат с потенциометър номер 3?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7335.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5777234

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                                Някой би ли дал жокер какво прави средното от трите ключета най-отгоре? Явно е свързано с импулсите, след като позиция 3 очевидно е без импулс. Но каква е разликата между позиция 1 и 2 и как взаимодействат с потенциометър номер 3?

                                [ATTACH=CONFIG]942957[/ATTACH]
                                Най горната позиция е бавен пулс,средната е бърз пулс,правата черта е без пулс.Граничните стойности на импулсните честоти,ще се определят в процеса на работа или от информацията в упътването на машината.
                                Последно редактирано от welderargon; 03-01-18, 18:50.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X