Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    На тоя панел не виждам никакъв "бърз пулс". Освен ако някой не е забравил да разграфи потенциометъра и за него.....или пък липсва такъв....или честотата е фиксирана.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      На тоя панел не виждам никакъв "бърз пулс". Освен ако някой не е забравил да разграфи потенциометъра и за него.....или пък липсва такъв....или честотата е фиксирана.
      Всичко е възможно за подобен тип китайчета!Можем със сигурност да разберем, кво е туй нещо, дето прилича на онуй нещо, само ако Драгозов има инструкция и съответно пък инструкцията е коректно написана!!
      Последно редактирано от welderargon; 06-01-18, 17:41.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Втория превключвател отгоре превключва между "бавен пулс", "бърз пулс и "без пулс".
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Втория превключвател отгоре превключва между "бавен пулс", "бърз пулс и "без пулс".
          Точно както ми се струваше и на мен!Но това пробвал ли си го или просто са предположения.
          Гогата за едно е прав - потенциометъра долу в ляво е разграфен до 2 Херца.При тия китайчета обаче са възможни всякакви комбинации ,а означенията не са толкова важни.Та според мен напълно е възможно тоя потенциометър да регулира и честотата на бързия пулс, въпреки че няма означиния за това.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Със сигурност прави това - играе го множител на честотата. По колко умножава в конкретната машина би-трябвало да пише в ръководството на машината. Виждал съм с различни, но обикновено е x100.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Китайците и не само.....омазаха всичко по панелите на заваръчните апарати. Нима заварчика трябва да носи ръководството в задния джоб за да чете коя врътка за кво е. Драгозов трябва да ги стегне малко тия жълтури

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Колеги , някой дали може да помогне? Искам да свържа педал за управление на заварачния ток на ТИГ Редко инвертор ac/dc pulse 200.

                Конектора е AMP 14 пинов баьонет ,от който има само 5 пина в машината. Разглобих вътре са 2 жълти кабела (пин 8 и 9) които са за бутона към горелката м/у тях има 15v.
                Има и бял(5ти пин) ,син(3ти пин) и червен(4ти пин) които са за потенциометър... предполагам.
                Между син и червен има напрежение +15v като синия е с по-високия потенциал.
                Между бял и червен има +7.3v Всичко това е на един конектор(5 пинов) отиващ към контролната платка на header-а надписан с бял печат GUN.
                Гледах в нета има варианти с 10к ома потенциометър и такива с последователно втори пот. за праг на макс. ток.
                Идеята ми е да преправя педал които имам. Обаждах им се на сервиза на Редко да питам ,не ми отказаха но не ми и свършиха работа, може би ще ги тормозя още но... питането ми е някои ако се е сблъсквал да сподели челен опит.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Здравейте колеги, след една година опити за заваряване с аргон, вече мога да кажа, че започва да ми се получава :-) Ето и няколко снимки от днешните ми опити Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7198.JPG
Прегледи:1
Размер:800.9 КБ
ID:5780060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7199.JPG
Прегледи:1
Размер:814.1 КБ
ID:5780061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7195.JPG
Прегледи:1
Размер:1.01 МБ
ID:5780062 да наварявам и възстановявам едни дръжки за дъмбели.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    Китайците и не само.....омазаха всичко по панелите на заваръчните апарати. Нима заварчика трябва да носи ръководството в задния джоб за да чете коя врътка за кво е. Драгозов трябва да ги стегне малко тия жълтури
                    За всеки влак си има пътниците. Който до е страх от миашина с много врътки си купува такава с една и си решава проблема. Ама все ми се струва че в болшинството случаи проблема не е в машината, ами в тоя, дето я ползва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Колеги, някакви насоки за заваряване на мед, по специално - медна тел с аргона (грубо около 3.5-4мм фи).Искам да си правя някакви красоти, а с поялника става ама с много уговорки, а искам да е здраво. Четох, гледах, четох, гледах. Въпроса ми е какъв филър да ползвам - от тези медно-фосфорните които са запояване или да ползвам самата тел за филър или да автогенно (тоест без филър). Реално просто ще правя контакт в междинните точки.
                      И още нещо да изясня картината - телта е реално от зачистен проводник, но тъй като самата тел е мека, я кова на студено и става в пъти по-твърда, потъмнява естествено леко от оксидацията, ама това не ми е проблем. Имам предвид дали ще се повлиява по някакъв начин на заваряването това, макар че съм убеден че като светне бренера поне по отношение на медта няма да има голямо значение.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Тел се заварява доста трудно. Причината е, че няма на каде да отдава топлина и всичко трябва да се случи много бързо. Налагало ми се е да заварявам сачма ф10 към тел ф3 челно. С два тела ще е още по-трудно.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          За мед си има съответните пръчки материал за ВИГ. Не са чиста мед, доколкото ми е известно.

                          По отношение на твърдостта - медта се държи обратно на стоманата - ако нагрята я оставиш да изстине бавно, става твърда, а ако я цопнеш във вода омеква.

                          В твоя случай, както sobax вече писа, с филър ще е трудно. Додето стопи филъра ще е стопило и телта. Трябва да опиташ без - натискаш спусъка/педала, и в момента, в който започне да прави вана, веднага отпускаш. Трябва нисък ток, тънък електрод, добре наострен и близо до детайлите.

                          Все си мисля че със запояване ще ти е доста по-лесно. Не знам какъв поялник визираш горе - за тоя случай газова горелка с някакъв твърд припой и съответния флюс ми се чини най-доброто решение, стига да не държиш цвета на спойката да е пак меден.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            За мед си има съответните пръчки материал за ВИГ. Не са чиста мед, доколкото ми е известно.
                            .
                            Да,има .......по каталозите!.Но единственото което съм намерил досега ,са само медно фосфорни пръчки и сребърен припой.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Щ
                              Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
                              Колеги, някакви насоки за заваряване на мед, по специално - медна тел с аргона (грубо около 3.5-4мм фи).Искам да си правя някакви красоти, а с поялника става ама с много уговорки, а искам да е здраво. Четох, гледах, четох, гледах. Въпроса ми е какъв филър да ползвам - от тези медно-фосфорните които са запояване или да ползвам самата тел за филър или да автогенно (тоест без филър). Реално просто ще правя контакт в междинните точки.
                              И още нещо да изясня картината - телта е реално от зачистен проводник, но тъй като самата тел е мека, я кова на студено и става в пъти по-твърда, потъмнява естествено леко от оксидацията, ама това не ми е проблем. Имам предвид дали ще се повлиява по някакъв начин на заваряването това, макар че съм убеден че като светне бренера поне по отношение на медта няма да има голямо значение.
                              Без добавъчен материал ми се вижда трудна работа!
                              Вариант 1:За добавка ползваш доста по тънък зачистен меден проводник.
                              Вариант 2:Ползваш медно фосфорен припой като добавка.
                              Вариант 3:Схемата на работа -грешка -проба, ще даде може би най добрия резултат.Може пък да стане и без добавка......
                              Последно редактирано от welderargon; 30-05-18, 08:15.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Добавъчен материал за мед имаме в наличност.
                                Пръчки за ВИГ със съдържание CuSi3 И същото на ролка тел. Проблема е в леко жълтеникавия отенък който се получава.
                                Проблема при заваряване на кръгло се корени във факта, че допирната линия (точка) е много тънка, а материала е дебел и по-настрани от мястото което ти трябва.
                                Приятел заварчик прави такива неща с добавяне на парченце филър там където иска да се получи свръзката. После просто разлива добавката. Веднъж като тръгне от тази точка, след това върви цял шев с добавъчен материал.
                                Последно редактирано от aig; 31-05-18, 08:07.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X