Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Аз пък искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на Асен.Благодарение на него вече си имам малка горелка за ВИГ.Ами направо е бонбон, днес я пробвах по-така дето се казва, голяма работа е!И цената, цената е направо като за подарък. Асене, още веднъж Благодаря.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Радвам се, че ти харесва!
      Винаги когато мога да свърша нещо смислено и на мене ми е приятно.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Бутилка, в която е имало CO2, дори съвсем да я опразнш при първите 1-2 пълнения с аргон, вътре няма да е съвсем чист аргон.

        Относно 10-те стотинки на ден - това са 3лв на месец и 36 на година. Нова малка бутилка + кран +тестване и пълнене струва от порядъка на 120лв (или последно като купувах беше толкова), а голяма със сигурност е повече. Сам сметни за колко години ще си избиеш инвестицията.
        Само че голяма бутилка предлагат при нас само. Знам че са 36лв на година, но аз и за година не мога да изразходя газта. Скоро си купихме бутилка за СО2 втора ръка с каран за 30лв. Направиха и проба за 20лв и е годна 5 години. Събира 10кг. Изразходвам я за 3-4 месеца. Имам и голяма, но е много неудобна за пренасяне. Същата бутилка става и за аргон, но с нов кран. Първите 2 пълнения се ползва за телчарката и след това за ВИГ. Нов кран е 30лв и за около 2 години се изплаща.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Аргона и сместа не се втечняват и по тази причина при един и същи обем на съда ЦО2-то се изразходва много по-бавно.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Скоро си купихме бутилка за СО2 втора ръка с каран за 30лв.
            Втора ръка не коментирам. Там с малко късмет може и нула лева да излезе.

            Неодстъка е че ако ти притрябва днес или утре, или трабва да идеш в магазина и да купиш каквото има, или да вземеш под наем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0471.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5670778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0473.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5670779
              ТЕЦ Прованс, град Екс ан Прованс, Франция.
              Материал p91,предварително загрят на 150 градуса.
              Дебелина на стената около 45+ мм.
              Корен "141",останалото "111" базичен....
              Последно редактирано от julionavarro; 11-07-15, 17:02.
              Kawasaki Klr 600 '91

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Браво молодец!

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0485.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5671592
                  Бях доста скептично настроен към този "жираф" на Migatronic,но след няколко часа работа останах изненадан колко е удобен! Вратлето му е около 100мм. дълго,огъва се във всички възножни посоки,което го прави идеален за трудно достъпни места. В началото ми липсваше усет заради голямото разстояние между ръката и "чашката",но в последствие открих плюсовете му.При заваряване на тръби с голям диаметър,държи пръстите ти на по-голямо разстояние от токущо заварения шев. Голям плюс е и това че ампеража се регулира от ръкохватката.....а самия шланг е дълъг около 10-тина метра!
                  Kawasaki Klr 600 '91

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Колега

                    от снимката не се разбира - ръчока ли хвалиш или заварките

                    ПП: Иначе удобство е със сигурност

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
                      Бях доста скептично настроен към този "жираф" на Migatronic,но след няколко часа работа останах изненадан колко е удобен! Вратлето му е около 100мм. дълго,огъва се във всички възножни посоки,което го прави идеален за трудно достъпни места. В началото ми липсваше усет заради голямото разстояние между ръката и "чашката",но в последствие открих плюсовете му.При заваряване на тръби с голям диаметър,държи пръстите ти на по-голямо разстояние от токущо заварения шев. Голям плюс е и това че ампеража се регулира от ръкохватката.....а самия шланг е дълъг около 10-тина метра!
                      TRAFIMET имат подобен шланг, с водно охлаждане.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Trafimet ERGOTIG 25.JPG
Прегледи:1
Размер:48.4 КБ
ID:5673781
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
                        ,....При заваряване на тръби с голям диаметър,държи пръстите ти на по-голямо разстояние от токущо заварения шев. Голям плюс е и това че ампеража се регулира от ръкохватката.....а самия шланг е дълъг около 10-тина метра!
                        Чисто любопитство - кое налага черни тръби да се заваряват на аргон? Иначе евала за шевовете ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Налага се все по-често /да не кажа, че се е наложило вече/. Колегата вероятно заварява котел с прилежащият му тръболяк у Франция, а там има контрол на заварките......щом греят тръбите, значи са с поне 25мм стена, че и повече....корен на ВИГ, пълнеж и декорация на ММА.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0497.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5674248
                            Появата на този автомобил, винаги е свързана с много проблеми! Идват тихомълком само нощем....аз понеже съм нощна,и ги засичам редовно да разнасят някаква "тайнствена" метална капсула напред-назад.
                            Иначе по темата....по котела в тоя тец,всичко се заварява на "аргон". Тръбите са с малък диметър и не са поросто "черни",тук се ползват по-специални материали(16Mo3). Дебелостенните(30мм и нагоре) в "турбинния блок",са с по-голям диаметър и се заваряват в комбинация 141+111. Те работят на високо налягане,и се загряват преди започването на заваръчния процес,след което се отгряват постеппенно....тука си има термисти(руснаци) за тази работа.
                            Има една машина дето следи температурата докато трае целия процес,разпечатва го на хартиен носител който накрая се прилага към "изометрията".
                            Знае се точно в колко часа,каква е била температурата....най-кофти е когато някъде по графиката пише "burnout".....пак проблеми. Целия този "цирк", гарантира че заварката се приближава до здравината на основния материал. Иначе където и да съм работил по Европа,тръби се заваряват САМО на "аргон",дори и най-долнопробните p235GH/St37. Никой не иска и да чуе за елктроди,в германия не можеш да намериш "кьорав" електрод по обектите....опорите и конзолите се заваряват също на "аргон". Иначе аз ползвам един трик,ако случайно ми изпадне някое електродче(2,5).....понеже няма ръкохватка за тях,обръщам ръкохватката на виг-а на плюс,масата на минус и пъхам електрода в цангата(2,4),стягам тапата отзад и си заварявам!
                            Иначе онази тръба(DN700) от снимката с ръкохватката на Migatronic,ще се ползва само за промивка на котела,след което се демонтира и заминава на "скрап"!
                            Последно редактирано от julionavarro; 01-08-15, 17:12.
                            Kawasaki Klr 600 '91

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Колега, можеш ли да погледнеш в документацията /сборният чертеж или каквото е там/ каква тел предлага технологията и с каква тел заварявате в действителност тия тръби за "сухата пара". Ползвате ли feroflux3 /май така се казваше оная жълтеникава боя / за защита и равномерното проникване в загрятия метал. Какъв е контрола там?
                              Мен ме карат да ходя във Франция някъде си....., да заварявам мембраните и таралежите за котлите на ВИГ. Вероятно знаеш колко заварка има там....отказах щото малко пари дават, а и езика им ми е чужд.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Аз да попитам нещо, което сигурно е коментирано... Какво е предимството на "cup lens" дюзата? Може и нещо в нета, може и с 3-4 изречения някой да отговори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X