Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва моето Мицубиши?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко струва моето Мицубиши?

    Пускам една "провокативна" темичка понеже доста често виждам в раздела "Купувам-Продавам" силни напъни за сваляне на цени (не само на Мицубишита, разбира се), които са доста смешно аргументирани, както и пак толкова неаргументирано раздути цени на други "екземпляри". Цените по търговските сайтове пък въобще не са подвластни на някакъв здрав разум.

    Та идеята ми е да направим нещо като статистика:
    1. Колко сме похарчили за Мицубишито - за покупка, по-сериозни ремонти и "надджипване"
    2. За колко бихме го продали в момента (не от необходимост!)

    В моя случай:
    П2, къса база, 2,5тд, СуперСелект, 100% блокаж, '94г., ляв волан.
    1. 9000 + 600 (първоначално вкарване в час на окачването - пружини, шарнири, кормилни накрайници, паразитен хебел и др.) + 900 (полиуретан навсякъде) + 960 (амортисьори) + 1500 (гумите, с които е в момента) + 200 (фланци) + 450 (броня с плоча за лебедка) = 13610 (в сметката не включвам няколкото комплекта гуми и джанти, които смених за две години и неизменно продавах с минимум 50% загуба!)
    2. 9500 с известно "кандърдисване"

    Други желаещи има ли?
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Колко струва моето Мицубиши?

    Каква е връзката между пазарната цена на една кола и вложените в нея пари по ремонти и подобрения?
    Щото една стока струва толкова, колкото някой е готов да даде за нея, а не колкото някой иска да получи. Един вид себестойността практически не определя цената
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Колко струва моето Мицубиши?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Каква е връзката между пазарната цена на една кола и вложените в нея пари по ремонти и подобрения?
      Щото една стока струва толкова, колкото някой е готов да даде за нея, а не колкото някой иска да получи. Един вид себестойността практически не определя цената
      Това е валидно само ако продавачът е на толкова голям зор, че аха-аха да оцапа гащите .
      Аз не съм и ако някой ми иска колата, ще трябва да се съобрази с мойта оценка. Ако не - да си купи най-евтиния скрап на пазара и да сяда да се жалва във форума колко проблеми има с него. Аз примерно съм "готов да дам" 20000 за максимално подготвен дълъг Вранглер Рубикон - би ли ми го доставил?
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Колко струва моето Мицубиши?

        Не бе, аз не се заяждам. Просто пазара има закони. Които често се разминават с нашите желания.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Колко струва моето Мицубиши?

          И аз не се заяждам - ама пазара е вече с "отворени граници" и не виждам защо трябва да си продам що-годе подготвената машинка на цена определена от някой джамбазин, довлякъл скрапа от някъде си. Нито пък съм толкова "социално" ориентиран, та да правя постоянно подаръци на хора дето искат в пъти повече отколкото могат да си позволят. Разбираш нали?

          Да, пазарът си има закони, и един от най-важните е, че сделката се сключва според желанието на страната с по-силна позиция. Иначе отдавна да сме спрели да купуваме и горива, и хляб, и какво ли още не
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Колко струва моето Мицубиши?

            О да, разбирам.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Колко струва моето Мицубиши?

              не се прави така сметката, забравяш амортизацията!

              моята преди 3 години я взех за 11, налял съм поне още 4......... сега на пазара са по 5-5,5 (падна акциза)

              значи мога да и взема около 6,5 и то ако някой оцени вложеното поне на 1000-1500 лв.

              аз си решавам дали да я дам или да чакам още да поевтинее....... че няма да поскъпне е сигурно!
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Колко струва моето Мицубиши?

                На пазара са определящи годините и наситеността на пазара.Преди 25-30г,нямаше на свободния пазар никакви коли а пари имаше,и затова Лада изкарана от Мототехника която струва иначе 8-900лв веднага се продаваше за 20 000лв.И затова вашето П аджеро колкото и да е добро ,и колкото и да е пазено ще си остане СТАРО Паджеро,и няма да се върне на годините на които сте го взели и затова не може да се продаде на прилична цена.И в момента според някой проучвания в света има около 20 милиона автомобили повече отколкото могат да се продадат.Не случайно в Швакето има раздел за обезценяване на новите автомобили.На жена ми бащаи има Лада от 80г ,на108 000км в отлично състояние ,никога не карана през зимата но въпреки че за него си е много хубава,просто и е минало времето,и в момента реално струва 400-500лв с много късмет при евентуална продажба.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко струва моето Мицубиши?

                  Със същите тея разсъждения пред блока имам 4 коли, а доста други отидоха за скрап,щото и на мене не ми се правят подаръци.Ама това че аз съм решил да трупам пари под и над една кола, нищо не значи.
                  (в сметката не включвам няколкото комплекта гуми и джанти, които смених за две години и неизменно продавах с минимум 50% загуба!) Катогледам ти се е искало и това да сложиш към сметката .... ама ,си се засрамил явно.Преди 3 години дадох 15 к. за Зафира ,ама сега ако и взема 8 (при условие че реша да правя дарове)ще е добре.

                  Не виждам смисъла от подобна тема ,щом не си решил да продаваш колата, но пък и как се правят 7ХХ мнения,ако не за глупости.
                  0897девет7996две

                  Коментар


                  • #10
                    Смея твърдо да не се съглася. Пак казвам - не съм се засилил да продавам. Темата я пуснах с друга идея, но явно никой не се престрашава да се включи в съпоставката. Искам да видя как и с колко пари и нерви едно произволно Паджеро купено от средностатистически автотърговец в момента може да стане същото като мойто. Готов съм да се обзаложа, че никога няма да се върже в бюджет от 9500 лв. Дори е вероятно и до приемливо стандартно състояние да не се докара за тия пари. Съвсем наскоро тук едно дълго 2.8 се обяви за разпродажба на части след неуспешен и доста скъп опит за ремонт на турбина.

                    Първоначално публикуван от ceco6 Преглед на мнение
                    Със същите тея разсъждения пред блока имам 4 коли, а доста други отидоха за скрап,щото и на мене не ми се правят подаръци.Ама това че аз съм решил да трупам пари под и над една кола, нищо не значи.
                    (в сметката не включвам няколкото комплекта гуми и джанти, които смених за две години и неизменно продавах с минимум 50% загуба!) Катогледам ти се е искало и това да сложиш към сметката .... ама ,си се засрамил явно.Преди 3 години дадох 15 к. за Зафира ,ама сега ако и взема 8 (при условие че реша да правя дарове)ще е добре.

                    Не виждам смисъла от подобна тема ,щом не си решил да продаваш колата, но пък и как се правят 7ХХ мнения,ако не за глупости.
                    Последната цел на темата е да се "трупат" мнения. Ако искаш, мога специално за теб да си открия временно рейтинга, макар че би било проява на лош вкус.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-01-11, 00:40.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко струва моето Мицубиши?

                      Има едно предаване по Дискавари" как да продадеш колата си"Там стари коли с леки ремонти ги продават на печалба.А по принцип,нова кола щом излезе от магазина,веднага и пада цената с 1/4.
                      ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко струва моето Мицубиши?

                        Първоначално публикуван от ceco6 Преглед на мнение
                        ... но пък и как се правят 7ХХ мнения,ако не за глупости.
                        Не си много прав в случая. Аз имам 4ХХХ мнения, а има хора с 16ХХХ... Ако сме дрънкали само глупости, кой щеше да ни търпи?
                        Темата не е безсмислена, освен това си е в "Общи приказки".
                        Всички сме дали едни пари, дето няма да си ги върнем никога - те са в графата "кеф". В тази тема, аз разбирам така, всеки може да си поплаче за тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко струва моето Мицубиши?

                          Пазарът е икономическа категория, където действат два основни закона - на търсенето и на предлагането. Те се намират в пълна взаимосвързаност и зависимост. Ако търсенето е по-голямо от предлагането цените растат, ако е по-малко-падат. В момента има пренасищане на пазара, предлагането е много по-голямо и закономерно цените вървят надолу.
                          Това е икономическата логика на пазара, действаща по цял свят, от както въобще е възникнала търговията и всякакви лични мнения и пристрастия относно стойността на дадена стока(в случая автомобила) и вложеното в него е само емоционален изблик. Всяка стока струва толкова за колкото може да бъде продадена - т.е. колкото е готов да даде купувача. Всичко останало са словесни упражнения по темата.
                          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко струва моето Мицубиши?

                            Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                            ...Всяка стока струва толкова за колкото може да бъде продадена - т.е. колкото е готов да даде купувача. Всичко останало са словесни упражнения по темата.
                            Това го дъвкахме по-горе, а и много пъти преди това. Така наречения пазар е презадоволен и с хляб - изхвърля се всеки ден от по-големите магазини, но въпреки това цената на хляба се вдига. Научихме се (поне някои от нас) по трудния начин да не купуваме най-евтиното сирене и най-евтините кремвирши, а ситуацията с автомобилите не е по-различна. Да не говорим, че кратка справка с не-българските търговски портали дава ясна представа какво всъщност се предлага на нашия пазар, понапудрено и "само на 93000км, било е собственост на една баба и внукът я карал с него само в неделя до църквата!". Тук не става въпрос за никакви сантименти, а за реалната способност на две коренно различни вещи, макар и с еднакви тенекии, да изпълняват предназначението си.

                            B.T.W. в икономическата теория е формулиран един "Закон за търсенето и предлагането", не съм чувал да има втори
                            Последно редактирано от stargazer; 04-01-11, 22:57.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко струва моето Мицубиши?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Каква е връзката между пазарната цена на една кола и вложените в нея пари по ремонти и подобрения?
                              Щото една стока струва толкова, колкото някой е готов да даде за нея, а не колкото някой иска да получи. Един вид себестойността практически не определя цената
                              Ей тва е истината.
                              Никога няма да проумея, как е възможно някой богат идиот да плати 14 000 000 USD за картина на Ван Гог /моите уважения към великия художник/, или 25 000 USD за гребенчето на Елвис Пресли .
                              Обаче не е съвсем същото положение, ако говорим за това колко струват в Кувейт литър бензин и литър минерална вода, и колко струват същите хубави /и ужасно необходими/ неща в Европа да речем .
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X