Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струва моето Мицубиши?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко струва моето Мицубиши?

    Димо, с истинските джипки ще става по зле. У нас още повече, щото пък съвсем няма пари народа за втора кола за гората. А и както се очертава да поограничат карането там...

    Коментар


    • #17
      От: Колко струва моето Мицубиши?

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Ей тва е истината.
      Никога няма да проумея, как е възможно някой богат идиот да плати 14 000 000 USD за картина на Ван Гог /моите уважения към великия художник/, или 25 000 USD за гребенчето на Елвис Пресли .
      Обаче не е съвсем същото положение, ако говорим за това колко струват в Кувейт литър бензин и литър минерална вода, и колко струват същите хубави /и ужасно необходими/ неща в Европа да речем .
      Мишо, давам ти пример:
      Имаш що-годе приличен хладилен камион. Аз имам 300 кашона с яйца. Искам да ми ги закараш до Горно Нанадолнище. Ти казваш: "Да, 300 лв. За 5 часа са там." Аз казвам: "А-а-а, не! В село има трима с раздрънкани Ифи, ама и тримата обещаха да ги закарат до (забележи!) Долно Нанагорнище за два дни ми искат по 120 лв. На теб повече от 150 не давам!" - "Ама при тях ще ти се изпочупят яйцата, че и ще се развалят от жегата" - "Пука ми!" ... и в този момент ти: -А) приемаш поръчката, или -Б) ми теглиш една?
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #18
        От: Колко струва моето Мицубиши?

        Нещо не схавщам икономическия анализ в темата. Пазара се подчинява на същите принципи, на които се е подчинявал и преди да има пари.

        Пример - моята тойота виси в продава се мнооооого време. Стойност на колата над 36000 лева, пуснал съм я за 11000, по твоята логика това е една сделка, която изпускаш?
        Ако искаш да разбереш колко реално ти струва колата - ще го разбереш само, ако реално я предложиш а пазара, на такава цена, че да я продадеш.
        Подаръци или не, темата е крайно изпразнена от съдържание.
        Зима иде

        Коментар


        • #19
          От: Колко струва моето Мицубиши?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          ... Така наречения пазар е презадоволен и с хляб - изхвърля се всеки ден от по-големите магазини, но въпреки това цената на хляба се вдига. Научихме се (поне някои от нас) по трудния начин да не купуваме най-евтиното сирене и най-евтините кремвирши, а ситуацията с автомобилите не е по-различна. ...
          Не можеш да правиш точно такова сравнение. Различните стоки имат различна еластичност на търсенето. Храните, като стока от първа необходимост, са с доста нееластично търсене. Т.е. и по-значителни увеличения в цените им няма да доведат до толкова драстично намаляване на търсенето, каквото би имало при други стоки. Ако закъсаш с парите по-скоро ще започнеш първо да ограничаваш други разходи, а не тези за храна, лекарства и т.п. За доста хора джипът (пък бил той и дърто Паджеро) е лукс, от който винаги ще се откажат по-лесно и по-рано, отколкото от други неща.

          Освен това, като си говорим за тунинговани джипки, имай предвид, че тези, които разбират достатъчно, за да могат да оценят значението на пипнато окачване, гуми и т.н., често пъти биха предпочели да вземат по-евтино стандартна кола и след това да си я подготвят по свой вкус, отколкото да купят нещо, правено от друг.
          А другите, които нямат никаква представа, просто няма начин да оценят по достойнство направеното. Какво да му изтъкваш като плюс, че си вложил ХХХ пари за оригинален марков шнорхел, като той вика: "Пешо-о-о-о, Ела да видиш как са го обезобразили отдясно" ...
          За тях това, което ще им предложиш, е само едно старо Паджеро, което те ще сравняват с офертите за други стари джипки "нов внос" от мобиле-то, без да се интересуват особено от тунинга, който си правил. Още повече, че на повечето от тях някакъв особен тунинг така или иначе не им е необходим и едва ли биха направили нещо подобно по собствена инициатива.

          Като сложиш в сметката и това, че много се набляга на външния вид, работата съвсем отиде у рЯката, защото немалко хора биха предпочели една напудрена моргаджийска бангия пред иначе добре поддържана кола, но с изподрана от клони боя ...

          Така че, накъдето и да се завъртиш, задникът ти все ще е отзад ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Колко струва моето Мицубиши?

            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
            Нещо не схавщам икономическия анализ в темата. Пазара се подчинява на същите принципи, на които се е подчинявал и преди да има пари.

            ...
            Ако искаш да разбереш колко реално ти струва колата - ще го разбереш само, ако реално я предложиш а пазара, на такава цена, че да я продадеш.
            Подаръци или не, темата е крайно изпразнена от съдържание.
            Съдържанието на темата е "Общи приказки". Не се получи това, което се надявах, а именно всеки да си оцени своя таралясник (мисля, че е съвсем ясно написано в първия пост). Ако не бях дал пример с моя, сигурно щях да бъда заподозрян в някакви задни мисли. Явно на повечето хора и жените им четат форума,та не смеят да пишат такива работи на видно място
            А за икономически анализи не ме бива - нямам нужните за целта титли и публикации
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Колко струва моето Мицубиши?

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              ... Не се получи това, което се надявах, а именно всеки да си оцени своя таралясник (мисля, че е съвсем ясно написано в първия пост). Ако не бях дал пример с моя, сигурно щях да бъда заподозрян в някакви задни мисли. Явно на повечето хора и жените им четат форума,та не смеят да пишат такива работи на видно място ...
              Е този замисъл на темата пък си е направо садизъм! Да караш хората да смятат какво им е струвал кефът и след това да видят за колко по-малко биха могли да си продадат жипката. Ми това е не за картон, ами направо за бан бе!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Колко струва моето Мицубиши?

                Те каките също правят лифтинг, слагат силикон ,рисуват се и други тунинги ама не стават на 18 а са си на толкова на колкото са.Ти какво ще избереш 18 или 40 .
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Колко струва моето Мицубиши?

                  Има някои 18-ки по раздрънкани от 40-ки

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко струва моето Мицубиши?

                    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                    ... Ти какво ще избереш 18 или 40 .
                    Отговорът на въпроса ти не е толкова еднозначен, колкото си мислиш ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко струва моето Мицубиши?

                      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                      ...Ти какво ще избереш 18 или 40 .
                      Тази, която готви по-добре
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко струва моето Мицубиши?

                        Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                        Има едно предаване по Дискавари" как да продадеш колата си"Там стари коли с леки ремонти ги продават на печалба.А по принцип,нова кола щом излезе от магазина,веднага и пада цената с 1/4.
                        Много интересно предаване - гледам го с интерес(лошото е ,че е в 6:00 сутринта
                        Прави ми впечатление, че основно залагат на т.н. "ретро" коли с висока стойност за колекционери и фенове ...
                        А печалбата я формират, единствено и само, защото не остойностяват труда си.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко струва моето Мицубиши?

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          Тази, която готви по-добре
                          Не бе тази с по-големите ....
                          п.с. Това майтап. А иначе автомобила ми струва към момента около 15000, но ако го продам за 8000 трябва да бия както се казва "Капа у земята".
                          Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 05-01-11, 16:45.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко струва моето Мицубиши?

                            ...става въпрос за Pajero I, 2,5TDI, къса база, "палатка", 1990г.
                            Моя "катраник" си е с нормален волан и що годе приличен ...е-е-е има забележки, но не са тежки технически и слава Богу ...преди близо 4 години го платих 7000лв., напълно обслужен, с всичко платено (купих го от приятел).
                            Преди 2-3 месеца гледах в "мобиле"-то един абсолютно същия като моя, но с десен волан и му искаха 3500лв. - колко струва тогава моя ...5000лв. или повече е-е-ех МЕЧТИ-и-и...но пък като се замисля `що пък не
                            PAJERO I, 2.5 TDI, 90г., къса база, "палатка"
                            Mercedes-Benz E250 Diesel, 95г., комби, автоматик

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко струва моето Мицубиши?

                              Първоначално публикуван от a.hristov Преглед на мнение
                              ...- колко струва тогава моя ...5000лв. или повече е-е-ех МЕЧТИ-и-и...но пък като се замисля `що пък не
                              Там, на същото място май съм виждал опция да ти пращат на мейл текущата цена на джипка с твоите данни. Попълни ги и чакай лоши новини. Или по-добре недей, ако си по-чуФствителен

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко струва моето Мицубиши?

                                Тази тема требва да е сакретна, а я е видяла жената и ........... много поводи за излишни неща!!!!
                                Като го купих преди две години, една вечер се прибрах с едно шише Джони, а жената пита ...защо викам да почерпя Защо...... ами купих си джипка мани-мани.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X