Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

    ЗДРАВЕИТЕ ПРИЯТЕЛИ. МОЯТА ГАЗ 69 СЕ КАРА САМО НА 4ЕРЕН ПЬТ, ВИСОК РАЗХОД-ПОД 22 ГАЗ НЕ СЛИЗА ПО НАДОЛУ-ДВИГАТЕЛ ГАЗ 21, АГУ-ЛОВАТО С ШТУЦЕР Е НА ЕДНО КАМЕРЕН КАРБУРАТОР, НОРМАЛЕН ЛИ Е ТОЗИ РАЗХОД ИЛИ Е ВИСОК ЗА КАРАНЕ КАДЕТО РЯДКО СЛАГАМ И ПРЕДЕН МОСТ И БАВНИ



    Модератор: Моля не пишете само с главни букви. В Интернет това се смята за викане. Тук нямаме много глухи.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-01-11, 11:47. Причина: Писане с главни букви

  • #2
    От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

    По принцип разхода е висок, но не знаем какъв е черния път.
    УАЗ 31512-Тото

    Коментар


    • #3
      От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

      Не знаем и колко е черен черният път и как се кара. Също така не знаем и как точно е въведена газта. Трябва да е пробито на най-тясното място в дифузьора - там, където се смесва и бензинът с въздуха.
      Ако е с контактно-масления въздушен филтър, ще гори много.
      Ако смениш карбуратора, барабар с колекторите с двукамерен разходът ще падне и колата ще тръгне повече. Просто дифузьорът на еднокамерния карб е тесен и двигателят хич го няма над средни обороти - не му стига въздух.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

        Първо за филтъра и разхода специално при УАЗките няма никаква разлика дали е с масления или е със сух филтър. Второ за карбуратора също няма значение за разхода дали е еднокамерен или двукамерен еднакво гори и с двата и еднакво върви.
        УАЗ 31512-Тото

        Коментар


        • #5
          От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

          В това не можеш да ме убедиш и съм готов да го докажа практически. Просто познавам тези двигатели наистина добре.
          Еднокамерният карбуратор определено не пропуска достатъчно въздух. Друг е въпросът, че много рядко съм виждал правилно монтирана АГУ, независимо на каква кола.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

            Двигателя на моя УАЗ 31512 е 417 оригинално с двукамерен карбуратор. Не ми харесваше как върви с него и го смених с друг двукамерен карбуратор. Вървенето не се промени разхода на газ на асвалт беше 14л. със скорост 70км. Смених изпарителя разлика пак нямаше. Накрая смених колекторните тръби и сложих еднокамерен карбуратор и с него УАЗика тръгна. Върви отлично и разхода пак си е 14л.на 100км. Над средните обороти се форсира отлично може да видите клиповете в темата Хард разходка в Бяла Слатина.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

              Аз по същата причина направих обратното
              Вероятно проблемът ти е бил в монатажа на газта и съвместимостта на изпарителя.
              Аз съм постигал 14/100 софийско градско с рендосана с 4мм глава и двукамерен карбуратор. На извънградско 10/100. Има свидетели.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                Ето и няколко снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00300.jpg
Прегледи:4
Размер:179.2 КБ
ID:5241287Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00298.jpg
Прегледи:3
Размер:185.3 КБ
ID:5241286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00314.jpg
Прегледи:2
Размер:218.4 КБ
ID:5241285
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                  Драго, не виждам как си вкарал газта, но този филтър определено не е добър за газ. Сам по себе си е хубаво нещо, но с газ нещата са доста различни.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                    Карбуратора е пробит на най тясното място в дифузьора. Имам въздушен филтър с чорапче от по новите УАЗки и мога да го сложа за проба.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                      Газта иска даже повече въздух от бензина. Противно на това, което правят повечето газаджии стеснавайки въздухозаборника. Контактно масленият филтър чисти отлично, но доста задържа въздушния поток. По-малкото количество въздух се компенсира с повече гориво. Получава се нещо като клапата на смукача. Какво става, ако караш с притворен смукач знаеш отлично.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                        Какъв е тоя разход 22 та моя гори 20 по асвалта ама се гоня с леките коли . А есента като си возих дървата разхода стигна 45 на 100. !!! Кубик и половина суров дъб по отнесен от дъждовете път щурмуване на река която се качва на предния капак и така 10 пъти за деня. А и после по асвалта караш с натисната спирачка да исъхнат. Е колко да е разхода?
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                          Свали малко от кубатурата на дървата и за всичко останало ще се съглася.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                            Колега при мен с М20 двигател и еднокамерния карбуратор К22 мисля че беше 20-25 на 100км Газ. При средна скрост от 50-55км. Засичал съм го на смесено каране 60 по асфалт и 40 по без път 32 и нагоре. Но при мен двигателя е друг все пак казвали са ми че ако сменя въздушния ще дръпне малко но .... + карам с навити къбове предия е винаги зацепен .

                            Поздрави
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #15
                              Здравейте отново. Почвам отначало. Двигател ГАЗ 21, еднокамерен карбуратор- с въздушен филтер от опел корса, стария маслен го извърлих-мисля си че с него гори повече. АГУ Ловато със щуцер, много добре пали и в студено време на ГАЗ, но висок разход, мойта джипка гори най много от всички други в ловната дружинка, не че карат вече руски джипки, при този евтин внос си накупиха западни и японски, тежкарат се с техните, но за лов моят е най удобен-широк. За черният път да спомена колеги-планински терен-твърд път с малко лоши участаци и големи коловози, но по инерция никога не изключвам. Благодаря ви предварително, от много време чета форума и най сетне се реших да пиша, опитвам се да свикна с интернета, така че ако има нещо извинете. Мисля си дали да не пробвам с карбуратор от лада-двукамерен. По едно време се бех засилил да продавам текезесарката и да взимамнещо друго, но незнам какво може да замени ГАЗ 69 с друга джипка за селска работа и дърва.

                              Черният път е здрав и добър-на малко места ми се налага да включвам преден мост и редко буксувам, все първа и втора скорост. Въздушния филтър е опел корса, стария-маслен го махнах, карбуратора е същия като този от снимките по горе.


                              Да ви попитам дали ще бъде рентабилно да се мъча да слагам карбуратор от ЛАДА. между другото моят карбуратор е същия като този от снимките на колегата по горе, работи добре и на бензин и на газ, но висок разход.
                              Последно редактирано от CarTest™; 06-01-11, 14:49.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X