Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

    Хич недей сменяй карбуратора с жигулов, ще я "скопиш" на макс.Аз моя колхозник го взех с такъв - беше като умрял кон.Изхфърлих го тутакси, като го замених с двукамерен волгов,защото ми беше важно да изстискам кончета на макс, не толкоз икономичността.Но дори и така ,не надхвърлям 17 л., зимата 18 л. условно смесено каране -20% черен път 80% безпътица.Е, ако закъсаш някъде с буксуване, може и цял ден(разбирай резвоар) да метнеш и един метър да не изминещ, но това не се брои, нали . :-) Потърси къде е проблема за високият разход на друго място- въздушен филтър - сега зимата можеш дори да го махнеш за един ден, за проба, откачи входящото маркуче на помпата към резервоара и то включи към 5л.туба.Засечи разхода при смесено каране и после пресметни средният разход.Другото което може да прави бели е самият карбуратор, преди време беше модерно да се подменят жигльорите за повече вървеж :-)- виж го и него, като вземеш от приятел назаем друг, проверен.Беля може да прави и ел.инсталацията, лоши кабели, разбито и с луфт делко, лоши връзки бубинови или просто лоша центровка, било на ел запалването, биро на карбуратора, а може и в комбинация.Прегледай ги едно по едно без значение в какъв ред и елиминирай възможностите.Едва когато докараш спокойна работа на двигателя в ниските, преходните и високите обороти, както и приличен разход на бензин, мисли за реглаж на гадовата.Успех от мен!
    п.п. И един съвет от патил човек, ако позволищ - стъпиш ли на черен път, включвай се и предният мост, няма да сбъркаш, повярвай!
    Последно редактирано от balkanjiata; 06-01-11, 15:40.
    Да живей куманизъма!

    Коментар


    • #17
      ако върна стария филтър-масления дали щепроменя нещо. иначе инсталацията-кабели свещи, центровка ми се струват добре, при минус 16 пали на бензин отрас, върви много добре на бензин, обороти-ниски, високи работи много добре.
      Относно съвета за предния мост, диференциалите са ми от ГАЗ 21-преден и заден, включвам предния когато е много натоварен или пробоксува, иначе празен си го карам само на задния мост
      ПРиемам съвети, все пак съм на 25 години
      Благодаря Ви

      Да ви попитам, сложил съм маркуча от изпаренията на двигателя във въздушния филтър, така ми каза един майстор-вярно ли е
      Последно редактирано от CarTest™; 06-01-11, 17:17.

      Коментар


      • #18
        От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

        Ако не греша е правилно. Нали все пак и оригиналния варянт е така изпаренията от двигателя отиват в масления, но нз как се отрасява това ..нека някой разбиращ да каже
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #19
          От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от slavitruck Преглед на мнение
          ако върна стария филтър-масления дали щепроменя нещо. иначе инсталацията-кабели свещи, центровка ми се струват добре, при минус 16 пали на бензин отрас, върви много добре на бензин, обороти-ниски, високи работи много добре.
          Относно съвета за предния мост, диференциалите са ми от ГАЗ 21-преден и заден, включвам предния когато е много натоварен или пробоксува, иначе празен си го карам само на задния мост
          ПРиемам съвети, все пак съм на 25 години
          Благодаря Ви

          Да ви попитам, сложил съм маркуча от изпаренията на двигателя във въздушния филтър, така ми каза един майстор-вярно ли е
          Маркуча от отдушника може да го пуснеш и надолу като моя на снимките. От къде си колега?
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #20
            От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Газта иска даже повече въздух от бензина. Противно на това, което правят повечето газаджии стеснавайки въздухозаборника. Контактно масленият филтър чисти отлично, но доста задържа въздушния поток. По-малкото количество въздух се компенсира с повече гориво. Получава се нещо като клапата на смукача. Какво става, ако караш с притворен смукач знаеш отлично.
            напротиф гаста иска по малко въздух от бензина.

            Коментар


            • #21
              От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
              напротиф гаста иска по малко въздух от бензина.
              Да бе да помалко искала, напротив, иска си повече. Пробвай да махнеш въздушния филтър сега зимата и виж как се държи. За това и когато се кара на пропан бутан филтъра се сменя по често.
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #22
                От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                От Дупница съм. Един майстор преди време ми каза да върна отдушника обратно във въздушния филтър, иначе си беше на долу към земята.
                От мненията ви до тук, дали да не пробвам с двукамерен карбуратор от ГАЗ 24, след преработка на тръбите или да търся вина в начина на монтажа и мястото на щуцера в сегашния карбуратор

                Коментар


                • #23
                  От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                  Да бе да помалко искала, напротив, иска си повече. Пробвай да махнеш въздушния филтър сега зимата и виж как се държи. За това и когато се кара на пропан бутан филтъра се сменя по често.
                  като махнеш въздушния филтър оборотите падат нали?това значи че иска повече гас.следователно гори повече.гаста е обратното на бензина иска по малко въздух.когато се кара на пропан бутан не е хубаво филтъра да се сменя често.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    като махнеш въздушния филтър оборотите падат нали?това значи че иска повече гас.следователно гори повече.гаста е обратното на бензина иска по малко въздух.когато се кара на пропан бутан не е хубаво филтъра да се сменя често.
                    Браво!
                    Що не скокнеш до Стокхолм да си получиш Нобеловата награда?
                    Пък после можеш да понаучиш нещо за стехеометричните смеси.
                    За начало е достатъчно да научиш как се изписва горивото, с което караш.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                      Колега slavitruck според мен този разход не е голям за посочения от теб планински терен. Но ако все пак мислиш, че можеш да го свалиш прочети тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=36343 и въобще разгледай целия подфорум за газовите уредби.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                        За оригиналния мотор по асвалт разхода ми е 14-15 л/100 км със скорост 50-60 (нормална). По черно - е над 20 л/100 км зависи от терена. Това важи и за мотор 414 но там скороста е с 15-20 км/ч по висока. Според мен не пипай нищто, не си заслужава да влизаш в приключения.Всичко е изпробвано. Все пак засечи разхода и по асвалт, там данните са по показателни.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                          За двигател ГАЗ 21-имали по добър карбуратор от К129, имам предвид за по-малък разход и вървеж ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                            K-131 e по новия еднокамерен варянт.
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #29
                              От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                              Дааа..... К-131 е значително по-безпроблемен. Аз лично съм забравил за този възел - никъкви проблеми като изключа "спукан поплавък" защото през повечето време карам на газ

                              Коментар


                              • #30
                                От: ВИСОК РАЗХОД НА ГАЗ 69

                                Да вьзможно ,и аз сьм постигал разход 15 /100 с УАЗ 469 ,по магистралата на заден мост сьс изключени хъбове, и отлично регулирани спирачки.Мотора е 451 ,еднокамерен карбуратор с два штуцера , тройник с един винт,вьздушен филтьр от Рено 19ТД. НО най-важното:беше с безконтактно делко и центровката направена на газ а не за бензин. Като изгоря комутатора сложих обратно делкото с ЧУКА и нещата станаха зле ;пали трудно,работи шумно и неравномерно на празен ход ,преди 60 -80км/ч не бяха проблем да ги поддържа по баирите на подбалканската линия Софиа-Карлово.извода ми е; само от делкото разхода ми стана 19-20 ,пък ако и спирачките задържат!!!,,Направо ми се къса сърцето!!,,Дерзайте ,тези мотори могат да харчат толкова ,колкото пише по каталог/по шосе / ,просто всичко трябва да е перфектно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X