Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

    Нямате си и идея как се чувствам и как точно го преживях.
    Съсипах наи-ценното материялно нещо което някога съм имал.
    Живота ми стана ад само скандали ядове и т. н. Заради това, че проявих неотговорност за миг. Тоя миг ми е в главата денонощно. И си задавам въпроса защо направих така а не иначе. Срамувам се от постъпката си за първи път толкова много през съзнателния си живот!!! Само че не мога да върна лентата назад.Преди 6 месеца навърших 20 г. Предполагам, че поне 50% от вас са правили подобни неща когато са били в тая трудна възраст, така че нито съм първия нито последния нали така. Единствената ми цел засега да си оправя диското и да не прекъсна ученето си. Ще събирам лев по лев и ще го въстановя поне на 92% .
    ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

    Коментар


    • #17
      От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

      Първоначално публикуван от Stoiko Dimitrov Преглед на мнение
      Нямате си и идея как се чувствам и как точно го преживях.
      Съсипах наи-ценното материялно нещо което някога съм имал.
      Живота ми стана ад само скандали ядове и т. н. Заради това, че проявих неотговорност за миг. Тоя миг ми е в главата денонощно. И си задавам въпроса защо направих така а не иначе. Срамувам се от постъпката си за първи път толкова много през съзнателния си живот!!! Само че не мога да върна лентата назад.Преди 6 месеца навърших 20 г. Предполагам, че поне 50% от вас са правили подобни неща когато са били в тая трудна възраст, така че нито съм първия нито последния нали така. Единствената ми цел засега да си оправя диското и да не прекъсна ученето си. Ще събирам лев по лев и ще го въстановя поне на 92% .
      По-ценно от живота и здравето няма!Не съжалявай а се радвай!Успех с възстановяването!
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #18
        От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

        Ако, чувстваш нещата по начина по който си ги написал, баща ти трябва да се гордее с теб!В днешно време, рядко се среща млад човек, който да не търси оправдание за собствана грешка.Само не прекалявай със самокритиката.Спомни си за поговорката, че всичко което не те убива те прави по-силен, в твоя случай, по-разумен!Жалко, че си научил урока по трудния начин, но за сметка на това, наученото ще е трайно.А за джипката...колегите по–нагоре го казаха-беля дето се оправя с пари не е беля!

        Коментар


        • #19
          От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

          Първоначално публикуван от Stoiko Dimitrov Преглед на мнение
          Нямате си и идея как се чувствам и как точно го преживях.
          Съсипах наи-ценното материялно нещо което някога съм имал.
          Живота ми стана ад само скандали ядове и т. н. Заради това, че проявих неотговорност за миг.............
          Много си млад, за да се косиш толкова. Ще отмине. Важното е, че си изстрадал грешката си и че чувстваш вина. Това значи, че си я осмислил и че не си безотговорен. Надявам се да придобиеш с годините по-стойностни ценности, освен ламарини с мотор. Правил съм катастрофа на 8-ми декември и си продадох кожено яке да я поправя /преди 20г. си беше голям разход и ценност/. По моя вина беше и без други пострадали освен лада 7-ца. Зет ми катастрофира след 15-тина години пак на 8-ми.12 и пак по негова вина. Колата-тотална щета. Сестра ми и племеницата ми - живи и здрави. Така че не се коси-ние да сме живи и здрави. Важни са поуките. Човек се учи докато е жив. Има една сентенция: Добър шофьор не е този, който избягва лоша ситуация, а този, който не влиза в нея. То си е като шаха. Трябва да мислиш няколко хода напред.
          И за разведряване /за неотговорността за миг/ се сетих за един лаф от времето на военните обучения: "Един миг невнимание-цял живот смърт!"
          Така че чукни си главата, запали свещ /или изяжте прасенцето с приятели/ и Животът продължава.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #20
            От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

            Е кво ти пука като каското почкива такива неща!!! И аз малко да ти се накарам,даже ще ти кажа какво е станало, качили сте се една готина компания в колата, искал си да се направиш на мъж пред приятелите с новия и готин джип, особено пък ако е имало и някоя девойка!!! Давал си повечко газ да се покажеш колко върви и да се направиш на тарикат пред мацката, ако е имало и някой а може и да е нямало , който да ти каже да намалиш леко, при което ти си му казал абе тва е джип ти луд ли си с нон стоп 4x4-тва е бетон и с тази малко по висока скорост и така!!! Не се поддавай на емоциите другия път и няма да стане така!!!

            Коментар


            • #21
              От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

              Разбита мечта - твърде силни думи. Почупил си само малко железа, нали вие сте живи и здрави!!!!!!! А и си имаш обица за цял живот, така че няма смисъл повече да се терзаеш, все пак си само на 20
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-01-11, 11:19.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                Първоначално публикуван от Stoiko Dimitrov Преглед на мнение
                Нямате си и идея как се чувствам и как точно го преживях.
                Съсипах наи-ценното материялно нещо което някога съм имал.
                Живота ми стана ад само скандали ядове и т. н. Заради това, че проявих неотговорност за миг. Тоя миг ми е в главата денонощно. И си задавам въпроса защо направих така а не иначе. Срамувам се от постъпката си за първи път толкова много през съзнателния си живот!!! Само че не мога да върна лентата назад.Преди 6 месеца навърших 20 г. Предполагам, че поне 50% от вас са правили подобни неща когато са били в тая трудна възраст, така че нито съм първия нито последния нали така. Единствената ми цел засега да си оправя диското и да не прекъсна ученето си. Ще събирам лев по лев и ще го въстановя поне на 92% .
                Е и по-лоши и безотговорни неща сме вършили...Важното е да се върви напред и да не се повтарят грешките. Хубаво е и че няма пострадал човек.
                От друга страна, на днешно време е освежаващо да срещнеш човек, който си признава вината...Желая ти успех, младежо!

                Коментар


                • #23
                  От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                  Вие сте били късметлии да кацнете странично. Дискаварито е по-особен вид птица - обича да каца по таван. Не изглежда страшно положението. Добре, че сте се разминали без сериозни травми.
                  Сега по въпроса за частите. Когато аз търсих части, се срещнах с един младеж от Карлово, който сглобяваше от няколко Дискавърита едно. На него може да му е останал някой резервен мост. Проблема е, че съм му загубил телефонния номер. Този телефонен номер, до колкото си спомням, ми го беше дал Жоро (pacific). Може да го питаш дали той не го пази.
                  Последно редактирано от grgeorgiev; 07-01-11, 11:54. Причина: пунктуация
                  Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                    Първоначално публикуван от viki_ssf Преглед на мнение
                    Е кво ти пука като каското почкива такива неща!!! И аз малко да ти се накарам,даже ще ти кажа какво е станало, качили сте се една готина компания в колата, искал си да се направиш на мъж пред приятелите с новия и готин джип, особено пък ако е имало и някоя девойка!!! Давал си повечко газ да се покажеш колко върви и да се направиш на тарикат пред мацката, ако е имало и някой а може и да е нямало , който да ти каже да намалиш леко, при което ти си му казал абе тва е джип ти луд ли си с нон стоп 4x4-тва е бетон и с тази малко по висока скорост и така!!! Не се поддавай на емоциите другия път и няма да стане така!!!

                    1-Ако имах каско по-малко щеше да ми пука. 2- Далече си от истината и ме бъркаш с някои друг. 3- Девойки нямаше бяхме само кочове и си имам приятелка с която се скарах малко преди това и не беше с мен за мое щастие. 4- Момчетата с които бях ми имаха пълно доверие и никога неса ми казвали как да карам и т. н. 5- Другото което никога не се правя на „мъж”,ако беше така щях да си взема BMW 3-ка (или нещо такова) както почти всички мои набори в градчето което живея и щях да се правя на голям шофьор.
                    6-.Взех си диско защото може да се каже, че интересите и хобито ми са свързани с гората и пресечени терени, и защото не си падам по високите скорости.7- Диското не е кола с която може да се фукаш колко бързо ускорява или нещо подобно не си бил там и неможеш да кажеш какво е станало но можеш да си сътворяваш всякакви филми в главата, то си е твое лично мнение, нямам нищо против това.Но по някакъв начин ме засягаш с коментарите които си писал по мой адрес и не са верни.
                    Всичко хубаво ти желая!!!

                    Не искам да се задълбочавам в спорове по тая тема.Защото ще заприлича на сапунена опера.Не ми пречи да продължават критиките и да сe изказват мнения, само да не стана пишмян дето съм и пуснал.
                    ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

                    Коментар


                    • #25
                      Re: От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                      Здравей несе притеснявай за диското,корава машина е щом сте живи и здрави,него ще го оправиш.Мога да ти предложа нови мигачи на 38лв бр.и десен фар на бош на 152лв.
                      Поздрави Уайлдроувърс 4х4
                      Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
                      Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
                      +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

                      Коментар


                      • #26
                        От: Re: От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                        Слушай пич заеби притесненията живота продължава, имал си късмет дано да не го предизвикваш повече. Горе главата и стягай джипа, че зимата е пред нас а и гората чака.
                        Land Rover Discovery II 3,9 V8
                        Лада Нива 21214 1,7i

                        Коментар


                        • #27
                          От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                          Първоначално публикуван от Stoiko Dimitrov Преглед на мнение
                          Не искам да се задълбочавам в спорове по тая тема.Защото ще заприлича на сапунена опера.Не ми пречи да продължават критиките и да сe изказват мнения, само да не стана пишман дето съм я пуснал.
                          Темата си е много хубава и поучителна. Не съжалявай .
                          Повярвай - хората са те преценили правилно.
                          Успех !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                            Здравейте отново!!!Искам просто да се похваля с една добра новина.
                            Диското ми вече е между "живите" ,възстановяването след опита му за летене завърши успешно, е с няколко малки косурчета но с тях и без тях пак си върви.
                            Ремонтът му протече изцяло в импровизираният гараж в задният двор на родната ми къща тъй като в гаража на първият етаж не се събира .
                            Цялото пресътворяване на джипа се извърши от мен и баща ми, по-точно аз правех почти всичко татко само даваше наставления по отношение възстановяването на окачването (разглобяване и смяна на дифер. ,реактивни щанги, торсион, кормилни щанги,стабилизираща щанга и т.н.) и сглобяването и препасването на под калниците и предницата.
                            Капака двата калника и вратата си ги правих аз, в смисъл изчукване, китване, шприц и боя. Двата фара, двата мигача, двете огледала, разширителния съд за вода и две стъкла си ги намерих от моргите и си ги ремонтирах и монтирах сам.
                            Маската която беше натрошена, внимателно залепих с полиестерна смола изшлайфах, китнах, боядисах и монтирах след това.
                            Предната броня която беше зверски нагъната изчуках и пребоядисах, след това прикрих (скрих) с друга задна броня от кола, която претърпя доста промени и препасвания докато се получи добре но в крайна сметка съм доволен от получилото се от нея.
                            Двете части от маската които се намират под фаровете и мигачите също са мое дело.
                            Те пък са излети от епоксидна смола и стъклена вата, първо им направих калъпи от пенополиуретан после ги залях китнах и боядисах с черен мат спрей.
                            Диското ми беше завършено още август, навъртял съм вече над 10 хил. км .
                            Сменил съм му и маслото на двигателя, кутията, раздатката, двата диференцияла и сферите.
                            Сега си го карам всеки ден, редовно си пътувам от Стара Загора до Долни Чифлик.
                            Но имам един съществен проблем по двигателя който не съм разрешил, а много искам.
                            Пожелавам на всички успешна и безаварийна година,много здраве и весело изкарване на празниците.

                            Ето и малко снимчици. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0038.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5331038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0030.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5331039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0037.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5331040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0444.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5331041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0041.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5331042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0442.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5331043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S.D.L-0437.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5331044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06112011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5331045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06112011(003).jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5331046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1825.jpg
Прегледи:1
Размер:262.8 КБ
ID:5331047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1875.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5331048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1888.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5331049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1890.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5331050
                            ------->Land Rover Discovery 1 300tdi <-------

                            Коментар


                            • #29
                              От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                              Поздравления! Много добре си се справил! А лайсните под фаровете може да ги пускаш в серийно производство.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Една “разбита” мечта (Discovery 1 300tdi 1996г.)

                                Браво, евала за положените усилия. Сега сигурно още повече си го обичаш .

                                Не че мога да помогна, ама не разбрах за какъв проблем с двигателя загатваш, че не си решил.
                                Знаеш, че все ще се намери някой да помогне от тук.

                                Весели празници
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X