Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Газова уредба на Cayenne

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Само от любопитство, защо не ГИ с течна фаза?
    Вярно, че са доста по-скъпи от "обикновен" ГИ, но пък не вярвам да има проблем с недохранване.
    Даже и вечните гаври няма да имат основание да се заяждат що така уж Кайен пък на газ (за справка - да проверят защо "бедните" австралийци си слагат ГИ течна фаза по бегачките).
    Охооооо.... я разкажи за това нещо. Много ме заинтригува. И колко е по-скъпо. И какво прави

    Коментар


    • #62
      От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
      Охооооо.... я разкажи за това нещо. Много ме заинтригува. И колко е по-скъпо. И какво прави
      Казах ли ти аз, че не си написал домашното?

      Иначе ГИ с течна фаза прави както бензиновата система на автомобила - впръсква течно гориво. При някои модели - направо през бензиновите дюзи. Краен резултат - мощност +5..+7% върху бензина. Да е скъпо, да е скъпо- примерно 1500-2500 отгоре на това, което си сложил.

      Коментар


      • #63
        От: Газова уредба на Cayenne

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Казах ли ти аз, че не си написал домашното?

        Иначе ГИ с течна фаза прави както бензиновата система на автомобила - впръсква течно гориво. При някои модели - направо през бензиновите дюзи. Краен резултат - мощност +5..+7% върху бензина. Да е скъпо, да е скъпо- примерно 1500-2500 отгоре на това, което си сложил.
        Чувствам че се прекарах ама за следващия Кайен ше зная
        Това има ли кой да го монтира в България

        Коментар


        • #64
          От: Газова уредба на Cayenne

          Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
          Това има ли кой да го монтира в България
          да.

          Коментар


          • #65
            От: Газова уредба на Cayenne

            При кой системи използува бензиновите инжектори.
            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
            АСК Ален Мак

            Коментар


            • #66
              От: Газова уредба на Cayenne

              Ами трябва да има, щото знам, че има коли с такъв ГИ. Хвърли едно око на форума на фен-клуба на Мицубиши (не правя реклама), мисля, че едната от колите на ДиДжея е с такъв. Има и други де, но не знам другите как да ги намериш да питаш

              Обикновено хората се плашат малко от цената на такъв ГИ - все пак на кола, която струва 2000 лева, определено не си струва да закопаш 2500 за газова. Но при тебе случая е друг. Има и една разпространена басня, че помпата се скапва много бързо и трябва да се сменя едва ли не през месец с нова - нищо вярно.

              От там нататък, май са само предимства. Регулирането на сместа е толкова прецизно, колкото и на бензин, всичките проблеми с температурните разлики ги забравяш, смесообразуването е поне толкова добро, колкото и на бензин, а при желание - мощността може да се вдигне и доста повече от 5%, заради особеностите на изпарението на LPG под налягане. На двигатели с турбо става още по-интересно, но доколкото разбрах, нямаш намерение да я правиш по-голяма бегачка, отколкото е, така, че и това е достатъчно.

              Разрови по мрежата, тук-там има информация. Не е толкова много, колкото може да се очаква, но ще ти избистри картинката.

              Засега май Виале са най-напред с материала, като производител, но напоследък не следя тая тема отблизо и може да греша.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #67
                От: Газова уредба на Cayenne

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Ами трябва да има, щото знам, че има коли с такъв ГИ. Хвърли едно око на форума на фен-клуба на Мицубиши (не правя реклама), мисля, че едната от колите на ДиДжея е с такъв. Има и други де, но не знам другите как да ги намериш да питаш

                Обикновено хората се плашат малко от цената на такъв ГИ - все пак на кола, която струва 2000 лева, определено не си струва да закопаш 2500 за газова. Но при тебе случая е друг. Има и една разпространена басня, че помпата се скапва много бързо и трябва да се сменя едва ли не през месец с нова - нищо вярно.

                От там нататък, май са само предимства. Регулирането на сместа е толкова прецизно, колкото и на бензин, всичките проблеми с температурните разлики ги забравяш, смесообразуването е поне толкова добро, колкото и на бензин, а при желание - мощността може да се вдигне и доста повече от 5%, заради особеностите на изпарението на LPG под налягане. На двигатели с турбо става още по-интересно, но доколкото разбрах, нямаш намерение да я правиш по-голяма бегачка, отколкото е, така, че и това е достатъчно.

                Разрови по мрежата, тук-там има информация. Не е толкова много, колкото може да се очаква, но ще ти избистри картинката.

                Засега май Виале са най-напред с материала, като производител, но напоследък не следя тая тема отблизо и може да греша.
                Тази ГИ ми струва до момента 3400лв и продължава. Така, че само ако знаех за това .....

                Коментар


                • #68
                  От: Газова уредба на Cayenne

                  Да Виале са най-добри,ама и цените са добри(мисля,че осмака е към 8000лв)Правих Хамър V8 6,2 420кс цена 3500 с BRC
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • #69
                    От: Газова уредба на Cayenne

                    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                    Да Виале са най-добри,ама и цените са добри(мисля,че осмака е към 8000лв)
                    Такива бяха цените и преди около 6-7 години! За 6 цилиндров ми искаха около 6000 лв.!За четирицилиндров около 4000 лв.! Грубо около 1000 лв. на цилиндър!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #70
                      От: Газова уредба на Cayenne

                      Фобос за 8-мак струва под 2000лв, комплект с труда.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #71
                        От: Газова уредба на Cayenne

                        Инфо от декември миналата година -ГИ течна фаза за осмак 5.2-6500лв.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Газова уредба на Cayenne

                          Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                          Инфо от декември миналата година -ГИ течна фаза за осмак 5.2-6500лв.
                          Както казах, съжалявам че не съм знаел за това. 5 бона бих дал, а сега като чета това 6500 не са като 8000 както по-горе написа колегата.
                          Не зная за 4.5 V8 мотор може цената да е по-надолу от 6500лв.
                          Както и да е, да не гадаем сега вече е свършен факта

                          За сега автомобила върви перфектно, няма разлика от бензина до 4000 оборота (както бях споменал).
                          Не съм свършил още бутилката днес покарах 100-тина км. в града
                          След няколко дни ще пиша за разхода

                          Благодаря на всички които помогнаха със съвети

                          Коментар


                          • #73
                            От: Газова уредба на Cayenne

                            Колеги не мога да разбера какви са ви съображенията за газта но искам да ви кажа че лятото при нас имаше един руснак с Cayenne GEMBALA на газ и си вървеше доста прилично на газ , а на човека най-малкия проблем му бяха парите
                            Михаил Войнов 0988814423

                            Коментар


                            • #74
                              От: Газова уредба на Cayenne

                              Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
                              Колеги не мога да разбера какви са ви съображенията за газта но искам да ви кажа че лятото при нас имаше един руснак с Cayenne GEMBALA на газ и си вървеше доста прилично на газ , а на човека най-малкия проблем му бяха парите
                              Именно, като имаш пари, защо трябва да ги даваш за бензин. И кайен-дизел звучи толкова тъпо, колкото и двулитрова ес-класа, но и двете са факт.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #75
                                От: Газова уредба на Cayenne

                                Резултата от последните настройки ме радва до това, че колата е перфектна до 4000 оборота.
                                Минуси: Над 4000 оборота не върви и гори както преди това - което не ме радва
                                Това са техническите данни на автомобила: http://auto-catalog.net/?f=showCar&car_id=6725&lang=bg
                                Ако някой може да направи този автомобил бих му бил безкрайно благодарен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X