Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Cayenne

    Привет Днес имах време и отскочих до Варна и не пропуснах възможност да засека отново
    Видя ми се че колата ......, нещо не харесва 2.0 дюзи и в събота ми сложиха 2.3
    Днес на отиване към Варна при нормален режим похарчи 14,3л/100 при средна скорост 110км, с малко мотане във Варна 17л/100км стана. или 17,5л/113км.
    Чека ми светва на всяко гасене и палене на двигателя - след 5км (аз го ресетвам).
    На връщане отново заредих бутилката и го засякох на турбо режим 13,3л/100км при средна скорост 100км
    Чека не ми е светвал (за сега).

    Ще карам на режим турбо до пролетта и тогава може да ми сложат дюзи 2.5
    Тези дни ще съм по-свободен и може да обърна внимание на това светване на чека, ако може да се направи да не светва.
    Иначе на дюзи 2.3 с тези настройки и на турбо режим колата си върви добре на 5-та до 210 км/ч и когато сменя (ръчно) на 6-та спира да върви. Придръпва на 4 и нещо 5000 оборота ......
    Абе за сега няма къде да се возя с над 200км
    Ама за лятото ......, твърдо ще е с дюзи 2.5 Май ще спирам с "търсенето" на икономиииииии То икономии с тази кола няма

    Хахахаха сега се сетих да напиша, че се опитах да карам към Варна с 90км/ч )))) Абе голям смях не можах и поне с 110км/ч качих
    Голяма "мъка" си беше да не засилвам с повече от 110км/ч
    Вече засичането приключи и не е нужно да се "измъчвам" така

    Коментар


    • От: Газова уредба на Cayenne

      Че този разход си е напълно нормален.Особенно ако средната скорост 110 е по борд компютър.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Газова уредба на Cayenne

        И аз мисля, че разхода ти е нормален. Със същата съм си правил експерименти и постигнатия резултат беше 12,5 / 100 при скорост 110 на автопилот по маршрут София - Пловдив. Това е минималния разход, който съм постигал. Максималния на извънградско ми беше 22,8.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Cayenne

          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
          И аз мисля, че разхода ти е нормален. Със същата съм си правил експерименти и постигнатия резултат беше 12,5 / 100 при скорост 110 на автопилот по маршрут София - Пловдив. Това е минималния разход, който съм постигал. Максималния на извънградско ми беше 22,8.
          Това за ГАЗ ли говориш ?
          Защото аз на бензин от ЕКО 100окт. съм постигал около 10л 10 и нещо при 100км/ч
          Това е най-икономичното каране което съм правил , но пак повтарям че го направих теста на бензин.
          А с бензин 95 еФтин ми изгори 12,5-13л/100. Направих теста на път за София преди да ми монтират газовата ....

          Едит:
          Възможно ли е да оказва влияние на разхода това, че съм с 20 цолови джанти и по-широчки гуми 295
          По книга трябва да са (май) 18/55/145
          Ако от това се качва разхода с литър, това обяснява високия разход на ГАЗ.
          Ама на бензин пък що не е така
          На бензин колата си върви добре и чека не светва
          Последно редактирано от 887504600; 31-01-11, 09:45.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Cayenne

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            ...на турбо режим...
            ...режим турбо...
            ...турбо режим...
            Автомобилът нали е с атмосферно пълнене. На какво казваш "турбо режим"?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Газова уредба на Cayenne

              На бензин. Газ не сме слагали. Разликата ти идва от газовата уредба. Винаги има разлика и твоята е нормална. По-широките гуми, в твоя вариант, са склонни да ти докарат 2-3 литра разлика.

              Турбо е режим на газовата. Т.е. спортен режим...

              Коментар


              • От: Газова уредба на Cayenne

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Автомобилът нали е с атмосферно пълнене. На какво казваш "турбо режим"?
                На Газовата уредба има режими , нормал, икономичен, турбо режим.
                На икономичен режим е настроена с 5% по-малко гориво или по-бедна смес.
                На турбо режим е с 20% повече.
                Днес втори ден не ми е светнал чека и разхода ми е направо супер.
                За 150км 14,8л/100 от тях съм минал 20км в града и няколко ФЕРАРИ старта ))))
                Много съм доволен от този режим (за сега).

                Коментар


                • От: Газова уредба на Cayenne

                  Вероятно и някой друг е задал въпроса (сори, не ми се четат 8 страници) ама за чий .... ти е Кайен, като не можеш да го поддържаш? Баси, някой ден и тема "Каква газова за Ферарито/Ламборгинито ще ми препоръчате ?" ще се появи ...... Или пък "Как да си присадя трицилиндров "Перкинс" на Ферарито, щот мно'о гори пустиняка...?"
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Cayenne

                    Обсъждан е и този аспект по-напред в темата - човека си следва някаква логика и философия - сякаш не е да не може да си посрещне текущите разходи на автомобила. Пък и да набиеш още няколко хиляди в "пущиняка", едва ли е точно скръндзене и нямане...
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Кайена, нито е ферари, нито ламборгини, нито пък газификацията и то инжекцион е равносилно на перкинс...и то за лодки и мотокари.
                      Аз подкрепям инсталацията на добро газово на работни автомобили.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Вероятно и някой друг е задал въпроса (сори, не ми се четат 8 страници) ама за чий .... ти е Кайен, като не можеш да го поддържаш? Баси, някой ден и тема "Каква газова за Ферарито/Ламборгинито ще ми препоръчате ?" ще се появи ...... Или пък "Как да си присадя трицилиндров "Перкинс" на Ферарито, щот мно'о гори пустиняка...?"
                        Да бе, и аз така се питам.....
                        Защо правят новото Порше с ток да върви..., що му е разход на гориво 10л среден като клиентите на тази марка са баровци .....
                        Е*ахти цървулите дето са (клиента) щом технологично им намалят разхода на гориво .... на бъдещите ....., да им спестят някоя стотинка
                        Поддържането на автомобила е нищо в сравнение с придобиването му

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Cayenne

                          Ами аз смело бих се обзаложил, че който си купува такава кола от магазина, едва ли е защото ще му гори 10/100. Поне собствениците с такива и подобни, които познавам, не съм ги чул да се притесняват особено от разхода, нито да пазаруват части от морги. За сметка на това пък познавам и хора, които се омотаха със заеми за да купят S класи и подобни, а сега ги държат на трупчета, щото не могат нито да ги поддържат, нито да ги продадат за смислени пари. Как ти звучи собственик на S класа да ти иска 20 лв на заем, че нямал нафта да се прибере? Споделям мнението на колегите, че това са имиджови автомобили и са за хора, които могат да си ги позволят. Може пък и да греша и скоро да видя Кайен в раздел "Хард разходки" ....
                          П.П. От моя гледна точка, ако искам и мога да си позволя подобен автомобил, който хем да е луксозен, хем да е икономичен и екологичен, бих си взел хибрид или такъв със заводско монтирано АГУ, ама де да знам... Може моята логика да е сбъркана. Да монтираш АГУ на Кайен ми звучи точно толкова абсурдно, колкото и да сложиш кожен салон и махагон на изгнил и очукан Москвич.
                          П.П.П. Не се обиждай. Не искам да налагам мнение, нито да навлизам в спорове. Колата си е твоя и можеш да правиш каквото си искаш с нея, без да се съобразяваш с никой. Просто изказвам възгледите си по въпроса. Помисли и над това, как би се приела на пазара оферта за подобна кола, защото не вярвам да я държиш докато се разпадне.
                          Последно редактирано от kuzdov; 13-02-11, 01:23.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Cayenne

                            Човека си е купил евтина кола и си прави експерименти не заради икономията а от кефа да надхитри ситуацията.
                            Ако си я беше купил нова никога нямаше да се замисли за газ.

                            А по отношение на разхода за гориво, сравнено със застраховките и обезценката на колата във времето и поддръжката, парите за гориво са най-малкия разход.
                            Последно редактирано от Haji; 13-02-11, 07:54.
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Cayenne

                              Добро утро
                              Прав си, принципно си прав. И аз съм се нагледал на такива неща (които описа).
                              Хората се качиха на BMW, Q7, ML и не след дълго се разделиха с тях, по един или друг начин, но по-важното е че вече са на еФтини коли.
                              Съгласен съм и с това, че който купува 400 и повече коня кола много не се интересува от разхода на гориво, но само затова че ще го кара по веднъж (най-много) на седмица.
                              Такъв пример ще дам с човек от Шумен. Ламборгини на бившия собственик на свине комплекса в Шумен, го кара по веднъж на седмица - да се поизфука Не че няма пари за бензин (гори около 50л/100) а защото (може би) това е последното нещо за което мисли.
                              Аз лично ако бях да купя колата нова, отново щях ГАЗ да и сложа.
                              Колко еФтино съм я взел ......, не е от значение толкова.
                              За почти същите пари 2004-та купих нова Авенсис 1.8 (3-то ниво) и не след дълго газ-ова се появи на колата.
                              Принципно не ми "свиди" да харча пари по коли, но за скъпи горива съм толкова стиснат, че ако има вариант и на вода ще я подкарам

                              Междудругото уж колата от първи собственик я взех, а колко пари дадох и ще се дават по нея .......
                              С заговата и с други процедури ще прескоча 15,000лв.
                              Но аз мисля, че братчеда (колегата от форума) ще помогне със съвети да не ми излезе скъпо всичко това
                              ------

                              Едит:
                              Забравих да напиша, че много се "кефя", че е на ГАЗ Кайена.
                              Честно да си призная умирам от кеф и не знам що.
                              Да кажа че всеки ден се качвам на него ....., ами не.
                              По-вероятно е жена ми да я кара след като приключат всички ремонти по нея.
                              А това че върви на ГАЗ ми е такава тръпка .....
                              Абе имам нагласа (понеже четох из нета) на вода да ми я направят да върви.
                              Имало някакво устройство - Руснаци правят, на водород което до 40% захранва с водород и намаля разхода на бензин (гориво).
                              Абе незнам и на Авенсиса и на Поршето ще слагам ако става
                              Последно редактирано от 887504600; 13-02-11, 09:17.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Cayenne

                                Здравейте колеги,газова уредба се инсталира на автомобил който се кара.Няма значение каква марка е,колко мощен е двигателя.Щом се кара той ти взема парите,колкото по-малко даваш толкова по-добре.Много се радвам,че Кайна си е оправил разхода.
                                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                                АСК Ален Мак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X