Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

    Колеги някой има ли информация дали пътят до хижата е достъпен за лек автомобил в случая? Този уикенд ще ходя с джипката, а мои приятели ще идват с лека кола/БМВ 5/ и се питам дали да ги взема от Елена или да опитат да се качат до горе. Когато попитах хижаря той лаконично ми отговори" в планината е за предпочитане с джип Благодаря на всеки който има актуална информация за състоянието на пътя до хижата и я сподели с мен!

  • #2
    Re: Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

    А бе стига се донякъде, даже на времето имаше и рейс до там. Ама не мога да си спомня докъде точно стигаше пътя. Ма не би трябвало да не може да се стигне с кола. Щом баба ми миналата година ходи на събор на връх Чумерна, значи няма страшно . От друга страна, не знам за 1 година доколко се е променило състоянието на пътя. Но все пак пробвайте.

    Коментар


    • #3
      Re: Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

      Въпроса беше дали някой знае какво е сътоянието на пътя в момента. Гледам че Твърдишки проход още го водят затворен, но пък разбрах че снега вече се е стопил, така че смело напред!

      Коментар


      • #4
        Re: Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

        Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
        Въпроса беше дали някой знае какво е сътоянието на пътя в момента. Гледам че Твърдишки проход още го водят затворен, но пък разбрах че снега вече се е стопил, така че смело напред!
        Някои ходим твърде често до там и знаем състоянието.
        Пътя от Елена до разклона за с Тодювци и Дрента е идеален. От там до отклонението за х.Чумерна и Шешкин град е макадам - минават и с леки коли - особено ако не ти е жал за колата. От там пътя се подобрява леко до отклонението за х.Чумерна. Последният етап е малко по-стръмен макадам преодолим в сухо време и с лека кола. За всеки случай вземете въже. Няма нищо опасно - за коледа в снега изтеглих с джипката един ситроен ксантия и после се пусна надолу на собствен ход без всякакъв проблем.
        В момента пътя е сух и няма проблеми за кола. Пак повтарям, че не е препоръчително за здравето на колата.
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #5
          Re: Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

          Благодаря за информацията! Имам си джипка и здрав колан за теглене,а за една бира и място покрай скарата чудеса правя!!! Пожелавам приятни Великденски празници на всички колеги от форума!

          Коментар


          • #6
            До: Хижа "Чумерна" - с лек автомобил?

            колега, можеш ли да пуснеш един трак на маршрута от Елена до х. Чумерна?

            Шешкинград на Мапсорса излиза като Шишкинград, а хижата не мога да я намеря въобще - доста встрани е това от с Тодювци и Дрента.

            Благодаря предварително

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X