Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене на малко куче-съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хранене на малко куче-съвети!

    Знаете ли каде продават ботушки за кучета,щтото при нас има 15 см.сняг................А,и шапка тарся......

    Коментар


    • #17
      От: Хранене на малко куче-съвети!

      Благодаря за хубавите пожелания, радвам се, че Мечо ви харесва.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #18
        От: Хранене на малко куче-съвети!

        Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
        Знаете ли каде продават ботушки за кучета,щтото при нас има 15 см.сняг................А,и шапка тарся......
        С уважение към предните мнения на колегите, но:
        Някак си съм много съгласен с иронията в мнението ти! Колкото и да е напреднала медицината, обучението на докторите и приоритетите им. Гледането на куче, храненето, медицинските грижи, ваксинациите, обезпаразитяването... се превърна в мощен бизнес! Аз съм от "старата школа" явно и пари за термо чорапки и за ботушки не давам!
        Кучето е пръв приятел, а не- първа "кокона".

        Коментар


        • #19
          От: Хранене на малко куче-съвети!

          Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
          Знаете ли каде продават ботушки за кучета,щтото при нас има 15 см.сняг................А,и шапка тарся......
          Препоръчвам първо собственика да пише ала Кирил и Методи, после да влизаме в спор за отглеждане на куче.
          Чорапки - булонка, каква порода евентуално визираш с твоите съвети за отглеждане?
          ...всъщтност, ако не ти пука за твоите кангали, храни ги както решиш - твои са и ти като стопанин решаваш кое-как при храненето.

          Коментар


          • #20
            От: Хранене на малко куче-съвети!

            А не е ли по-добре гранулите да се накисват малко с бульон или прясно мляко?
            Все пак кученцето още е малко и предполагам до скоро е било на мляко и изведнъж да мине на сухи гранули ?

            п.с.-Просто изразявам мнение.

            Коментар


            • #21
              От: Хранене на малко куче-съвети!

              Гранулите за подрастващи са си с по-високо водно съдържание, освен това основно изискване е постоянното достъп до прясна вода, не е хубаво да се киснат в бульон защото кучето може да свикне с този вкус и да започне да го търси, тоест да отказва ненакиснати гранули.
              Г-н Комисар дори не можете да осъзнаете колко серьозен бизнес е всичко свързано с домашните любимци в последните години, в едно изследване за 2008година за Европа е установено, че собствениците на кучета дават 1,5-2 пъти повече пари на месец отколкото дават за децата си. България естественно изостава с десетки години, тук все още има собственици които смятат, че след като манджата е добра за тях, тя е добра и за кучето им(имах преди време клиентка която търсеше суха храна без месо в нея, защото след като тя е вегантка(така ли се пише?) такова трябва да бъде и кучето и, дори ми се скара че няма такава храна за кучета!?!), хора които самолекуват и с хапчета от личната си аптечка, защото имали подобни признаци, ваксинират сами(едва ли има ловджийско куче ваксинирина от ветеринарен доктор)и какво ли още не.След като възприемате кучето си като пръв приятел не мога да разбера какво ви притеснява колко пари ще похарчите за него, аз за добрите си приятели бих дал наистина много.
              Грижете се за кучето си така както бихте се отнасяли със собственото си дете-кучето "обичало"кокали, ами и малките деца обичат шоколад, но какво се случва със детските зъби(по-малкото зло) при системно преяждане с него?
              Кра-кра Мечо мъжки ли е?

              Коментар


              • #22
                От: Хранене на малко куче-съвети!

                До колегата Gichev
                Принципно съм съгласен с това което каза,и че щом си поел отговорността да вземеш животното,то трябва да поемеш изцяло отговорността по неговите нужди и потребности.Но ако гледаме реално на нещата гранулите за подрастващи не са от най-евтините и предполагам че доста хора биха посегнали към по евтиното,но тя цената е и за сметка на качеството.До сега всяко едно куче което съм имал до около 3,4месечна възраст е хранено"ГЛАВНО"със гранули или хляб накиснати в прясно мляко,като междодругото му са давани и сухи гранули,консерви кучешка храна и мн.други.

                Коментар


                • #23
                  Re: Хранене на малко куче-съвети!

                  Да, Мечо е мъжкарче.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хранене на малко куче-съвети!

                    Не всеки може да си позволи хранене с "Роял Канин" до годината да речем, но има и по-достъпни ценово гранули.Поглеждаш съдържанието, махаш от него 20% търговски раздумки и добавяш витамини или калций директно в устата или във водата.Можеш и да разнообразяваш с други храни - пилешки дробчета, ориз/запича/,сварени обезкостени фенери с бульона и малко сухар в него, дори зеленчуци.Пилешки глави след 20 мин. тенджера под налягане стават на пастет, там калций има доволно и естествен.
                    Прясна и много вода при хранене с гранули е задължителна, те увеличават до пет пъти обема си и затова дозировките за ден са толкова малки, а кучето не е с празен стомах.
                    Последно редактирано от maxxx; 06-01-11, 09:13. Причина: пг

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хранене на малко куче-съвети!

                      Само да допълня за пилешките глави- след като се сварят им са вадят човките! Става малко бавно, но клюновете им са като тройка кука!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хранене на малко куче-съвети!

                        Те са изсечени, нали ги слагат с ноктите в храната за животни.Глави с клюнове скоро не съм виждал.Което е останало към черепа се разварява без проблем.
                        Ако се намерят шийки на сносна цена пак е полезно и безопасно след тенджерата под налягане.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хранене на малко куче-съвети!

                          БОК е невероятно, поздравления за избора! Моето го гушнах когато беше на 60 дена и от тогава сме неразделни-все по мен върви.
                          Докато навърши 4,5 месеца го храних само с гранули, като гледах да има непрекъснато вода около него, та да пие когато иска. Изяде два чувала по 15кг. гръцки, специално за бебета от едра порода. В тях има и разни витамини. След това му купих от същите гранули, но като за голямо куче, давам му една порция сутрин. Обикновено до към обяд си ги хапва, а към 17ч. му давам ситно накълцан сварен патешки фенер/заедно с кокалите, не само месото/ с 3-4 филии хляб и бульон. Определено му харесва много повече фенера от гранулите. Но още по-вкусно му е рагуто. С брадва му го кълцам наситно, варя го и с малко хляб-ела да видиш как яде, а и как расте.
                          Заради зъбите дето му никнат, непрекъснато нещо дъвчи-дръвце от дръвника останало, някоя забравена джапанка на двора, та дори и камъчета. Чат-пат му дам някое по-голямо кокълче ей така, да си играе с него и да го премята из устата.
                          Един съвет мога да дам-никога, ама никога не му давай нищо сладко! Имах неблагоразумието да му дам едно парче кекс и се видях в чудо с него. Личеше му, че му е лошо, направо в погледа му се четеше. Криеше се от мен, все едно не искаше да го виждам в това състояние. След няколко часа, явно стомахчето му беше преработило вече кекса, отново стана весел.
                          Не мисли като човек!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хранене на малко куче-съвети!

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Не всеки може да си позволи хранене с "Роял Канин" до годината да речем, но има и по-достъпни ценово гранули.Поглеждаш съдържанието, махаш от него 20% търговски раздумки и добавяш витамини или калций директно в устата или във водата.Можеш и да разнообразяваш с други храни - пилешки дробчета, ориз/запича/,сварени обезкостени фенери с бульона и малко сухар в него, дори зеленчуци.Пилешки глави след 20 мин. тенджера под налягане стават на пастет, там калций има доволно и естествен.
                            Прясна и много вода при хранене с гранули е задължителна, те увеличават до пет пъти обема си и затова дозировките за ден са толкова малки, а кучето не е с празен стомах.
                            Имам въпрос - тук при нас Педигри-то 20 кг. вакуумиран чувал е 18 €вро. В България колко струва? Моя вълчо ги обожаваше, само такова ползвах и всички бяхме доволни.
                            Ако му даваш гранули - не купувай евтино, все едно даваш на кучето плява.
                            А за пилешките глави - подкрепям на 100%, само да се изрежат клюновете.
                            Пилешки крака - забрави.
                            Лично аз съм против /от опит говоря/ кучето, било то малко, или голямо, да се храни само веднъж на ден, както много хора правят, щото така им били казали. Глупости! Сутрин и вечер по малко и всичко е ОК. Не забравяй и разните там лакомства, важно е за зъбите.


                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хранене на малко куче-съвети!

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Имам въпрос - тук при нас Педигри-то 20 кг. вакуумиран чувал е 18 €вро. В България колко струва? Моя вълчо ги обожаваше, само такова ползвах и всички бяхме доволни.
                              Ако му даваш гранули - не купувай евтино, все едно даваш на кучето плява.
                              А за пилешките глави - подкрепям на 100%, само да се изрежат клюновете.
                              Пилешки крака - забрави.
                              Лично аз съм против /от опит говоря/ кучето, било то малко, или голямо, да се храни само веднъж на ден, както много хора правят, щото така им били казали. Глупости! Сутрин и вечер по малко и всичко е ОК. Не забравяй и разните там лакомства, важно е за зъбите.


                              Там някъде е цената на "Педигри", малките разфасовки оскъпяват естествено.
                              Има на "Чарли", швейцарски изначално, но се правят в Унгария - добри са.То и "Педигри" за тукашния пазар се прави в Хърватска и Чехия.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подходяща ли е Каракачанска овчарка?

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Ето го мъничето.
                                А какъв Дзвер ще стане.
                                Колеги тука темата я раздухте като накисната гранула. Хайде по същество.
                                За предпочитане гранула /пупи, джуниър/ за бебета. Започва се с 5-6 разово хранене, като дневната дажба се разпределя на броя хранения. Гранулата не се накисва, еле пък в прясно мляко. Който го е писал, не е гледал кучета даже и отстрани. Кисело може, прясно - в никакъв случай. Иначе ще се продриска. Ако се случи-Смекта или Ентерол. Може да се дават калций и витамини /СА37 е много добро, но е евтин и няма внос/. С препаратите не само не трябва да се прекалява, но и да се ползват ТОЧНО дозирано!! Иначе особено мъжките стават в най-добрия случай биткаджии. За ваксините - първите 3 са през не по-малко от 10-12 дни, а после 1 годишно. /за овчарските и ловните се повтаря противобясната/.
                                Храненето се намалява с по 1, докато след 8-10месец се минава на 2-разово. А след 14-тия - 1път дневно, препоръчва се сутрин, но аз например го правя вечер.
                                И още нещо - храната е важна, но обучението е 100пъти по-важно. И се почва веднага. Теории за след 3,4-6 месец са неоснователни. Водачът трябва да има пълен контрол в/у животното, а тая порода е малко твърдоглава. И последно важно, което се сещам е, че мъжките кучета около 8-9 месец се опитват да се наложат над водача и да станат "водач на глутницата". Това трябва да се пресече веднага - грубо и категорично.
                                Успех с майчинството!
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X