Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене на малко куче-съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хранене на малко куче-съвети!

    Здравейте всички, регистрацията ми е от днес сутринта. Търсих много публикации в последните дни в нета за храненето на малки БОК. За моя голяма изненада тук намерих най-точната и изчерпателна информация, кочто ме интересуваше и то най-важното от личен опит. Благодаря на всички. Имам малка БОК на 5 седмици - страшен сладур, като успея да изчистя фотоапарата от натрупване !!! просто не знам как, та ще я снимам и ще я пусна. Стана дълго АМА МНОГО МИ Е ВАЖНА ТЕМАТА ЗА ОБУЧЕНИЕТО НА МАЛКОТО КУЧЕ, А ТУКА ИМА ХОРА С ОПИТ!!! ХАПЕЕЕЕЕ!

    Коментар


    • #77
      От: Хранене на малко куче-съвети!

      Здравейте!
      Хапе, нормално е да хапе, в момента му ръстът зъбките, които са остри като иглички, в случая му вземете кожени играчки от пресована животинска кожа, за да има какво да гризе, но ги намокрете в единия край да му замирише на кучешки суджуци, и го подразнете по зъбките с играчката за да разбере за какво иде реч. И така докато порасне, иначе има риск да започне да си чеше зъбите във новите ви маратонки, и във мебелите и къде ли не. Много е малко още за възпитание, та то е пеленече.
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #78
        От: Хранене на малко куче-съвети!

        Първоначално публикуван от rasisi Преглед на мнение
        Здравейте всички, регистрацията ми е от днес сутринта. Търсих много публикации в последните дни в нета за храненето на малки БОК. За моя голяма изненада тук намерих най-точната и изчерпателна информация, кочто ме интересуваше и то най-важното от личен опит. Благодаря на всички. Имам малка БОК на 5 седмици - страшен сладур, като успея да изчистя фотоапарата от натрупване !!! просто не знам как, та ще я снимам и ще я пусна. Стана дълго АМА МНОГО МИ Е ВАЖНА ТЕМАТА ЗА ОБУЧЕНИЕТО НА МАЛКОТО КУЧЕ, А ТУКА ИМА ХОРА С ОПИТ!!! ХАПЕЕЕЕЕ!
        Да хапе .... колко да хапе 35 дневно кученце? Колко сила има ?
        Такива навици се постигат, АКО е трябвало да воюва за храната си. Вероятно когато осъзнае, че паничката си е негова ще спре да хапе.
        Гризането на разни предмети е също грешно възпитание. Ограничаването на достъп до кокал (естествена играчка ) води до замесване с други твърди предмети - дърво, маратонки и т.н. (други играчки )
        Обучение - трябва да осъзнае, че има време за игра и кога играта свършва . Зависи от вас. Покажете му разликата.
        Награда - когато направи нещо, което вие искате от него - наградете го. Така става по-послушно и изпълнително.
        И последно - търпение. Бързи резултати с тази порода няма. Те са своенравни , но верни . И много енергични.

        Коментар


        • #79
          От: Хранене на малко куче-съвети!

          След последните съвети на колегата bgbul ще имате шанса в къщи да имате нинджа, вместо куче ...

          Какво лошо има в това малко кученце да има играчки, с които да играе и да ги гризе? И паничката няма нищо общо тук. И когато "направи нещо, което вие искате" - че какво да иска човека, освен нормално кутре и здрави маратонки?! Това е живо същество, не войник, който изпълнява неща, които "вие искате" ..

          Моят съвет ще бъде тривиален - комуникация - двустранна. Намерете общ език (ама без бой, глад и връзване на синджир по възможност), както вие го усещате, а и кутрето, и няма да имате проблеми! Доста кучета съм имала и тази схема е работила винаги без проблеми Успех и поздрави !
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #80
            От: Хранене на малко куче-съвети!

            Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
            След последните съвети на колегата bgbul ще имате шанса в къщи да имате нинджа, вместо куче ...

            Какво лошо има в това малко кученце да има играчки, с които да играе и да ги гризе? И паничката няма нищо общо тук. И когато "направи нещо, което вие искате" - че какво да иска човека, освен нормално кутре и здрави маратонки?! Това е живо същество, не войник, който изпълнява неща, които "вие искате" ..

            Моят съвет ще бъде тривиален - комуникация - двустранна. Намерете общ език (ама без бой, глад и връзване на синджир по възможност), както вие го усещате, а и кутрето, и няма да имате проблеми! Доста кучета съм имала и тази схема е работила винаги без проблеми Успех и поздрави !
            A БОК (българско овчарско куче) дали сте имали ?
            Или поне идея за какво става въпрос .
            Тук по-добре е всеки да даде съвет от личен опит. Да се отрича съвет на колега - какъв е смисъла?
            Съветите са само добронамерени.
            Както и да е .....да ви е живо и здраво кученцето. Успех !

            Коментар


            • #81
              От: Хранене на малко куче-съвети!

              Здравейте! Имам хъски на 3 месеца и половина. Проблема при нас е, че не харесва гранули. Яде абсолютно всичко друго - плодове, зеленчуци, туршии, сварявам супи от пилешки шийки , но само месото, дробчета, слагам и по малко ориз. Давам и рибено масло, но не знам по колко топченца на ден. Два пъти ме издебна и яде черупки от яйца. Тежи 8,5000Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 041.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5445403

              Коментар


              • #82
                От: Хранене на малко куче-съвети!

                Имайте предвид, че туршиите и част от плодовете и зеленчуците, не е хубаво да му ги давате.

                Коментар


                • #83
                  От: Хранене на малко куче-съвети!

                  Купи гръкляни от някоя месарница и гледай да са с повечко месце по тях. Малко са гадни на вид, но кутрето ще ги оцени. И както спомена колегата, не всички треволяци са полезни за него. Аз се ограничавам само с малко моркови и чушки в манджата. Понякога му давам и по няколко хапчета бирена мая.
                  П.П. Внимавай с дробчетата, че понякога им докарват разстройство.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хранене на малко куче-съвети!

                    Кои гранули не яде, всички ли или само евтините? Може да се пробва по малко гранули мешани в основното ядене и бульона и увеличаване с времето докато посвикне. Щом яде черупки си търси калция допълнително, от ветеринарна аптека или някой зоомагазини Калци делис таблетки, или някой от скъпите му заместители

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хранене на малко куче-съвети!

                      Здравейте, отново имам малко кученце, ако може да споделите нещо повече за обезпаразитяванията и ваксините?
                      Обезпаразитено е веднъж и му е сложена първа ваксинка.
                      След колко време пак да му дам пак хапче, първия път изкара глисти?
                      Втората ваксинка след колко време след първата?
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хранене на малко куче-съвети!

                        първо обезпаразитяване на възраст 20 дни.
                        първа ваксина - pupi DP на възраст 28 дни
                        второ обезпаразитяване на възраст 35 дни
                        втора ваксина Парводог на възраст 42 дни
                        трета ваксина DPH на възраст 60 дни
                        четвърта ваксина DPHPiRL на 90 дни
                        последващи обезпаразитявания след второто , според нуждите, абикновенно през два - три месеца.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хранене на малко куче-съвети!

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Здравейте, отново имам малко кученце, ако може да споделите нещо повече за обезпаразитяванията и ваксините?
                          Обезпаразитено е веднъж и му е сложена първа ваксинка.
                          След колко време пак да му дам пак хапче, първия път изкара глисти?
                          Втората ваксинка след колко време след първата?
                          Вътрешно обезпаразитяване през 15 дни докато спре да изкарва глисти. После след месец, после мисля бяха на 3 месеца. Втората ваксина е 15 дни след първата третата ваксина е месец след втората.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хранене на малко куче-съвети!

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            ...........П.П. Внимавай с дробчетата, че понякога им докарват разстройство.
                            Както и прясното мляко, въпреки че овчарите някога са хранили кучетата само с това и хляб.

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            .........
                            След колко време пак да му дам пак хапче, първия път изкара глисти?
                            Втората ваксинка след колко време след първата?
                            След като е изкарало глисти, процедурата се повтаря след една седмица и така докато изкарва. 2-ра ваксина е след мин. 30 дни.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X