Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене на малко куче-съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хранене на малко куче-съвети!

    Здравейте отново, може ли да ми кажете мнението си за ваксинките, моето куче има досега три ваксинки, сега един месец след третата вета ми препоръчва и четвърта която се водела годишна и включвала и бяс, кучето е на 4.5 месеца.
    Някой кучкари, с който говорих са настроени скептично към ваксинките, те са намнение, че излишно затормозяват кучето и му пречат на разтежа, има ли истина в това?

    Да попитам и за ориза, по мнение на кучкари започнах да му давам ориз, сварявам 200 грама да омекне хубаво и му го прибавям в храната за 2-3 дни, така добре ли е, какво е специалното на ориза, та толкова много го препоръчват?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #62
      От: Хранене на малко куче-съвети!

      Годишната бих сложил след 10-я месец, това от което е застрашено сега/гана, парвовероза/ го има в трите, не е изложено на произволно хранене с каквото му падне и контакти с помияри, за да те притеснява бяса.
      Оризът е регулатор на стомашната флора, дори малко дете като му се разбута стомаха му се дава оризова вода.
      Брой го като превенция, но не прекалявай - запича.
      По-добре през ден.

      Коментар


      • #63
        От: Хранене на малко куче-съвети!

        Имах кучкарник 8 години. В него съм отглеждал само едри породи (Ротвайлер, Ризеншнауцер и Немска овчарка! Кучетата съм ги хранил единствено с варени телешки кокали (минали през машина за мелене) и ярма! Имам продадени кучета в четири държави, и такива взети в полицията (обучени от мен)! Освен стандартните ваксини и рибено масло като добавка, друго не съм правил като профилактика на животните! Умряло ми е само едно животно - родено с порок на сърцето...! Мога да ви дам телефони на бивши мои клиенти - да видите за какви красавци става въпрос! Гранулите са хубави - с балансиран състав, но неоправдано скъпи! Ако можете да си го позволите - са супер, но не си мислете, че ако храните животните си с друга храна (без пилешки кокали от краката - виждал съм много грозни гледки), няма да пораснат здрави и силни! Почти 90% от заболяванията при тези животни се дължат на генетична предразположеност на породата или са наследени от родителите и с каквото и да ги храните, ако е писано - започва ходенето по мъките! За малките е най-важно да се дозират храненията! Иначе ядат докато има, а това води много проблеми след това..!!!

        Поздрави

        Коментар


        • #64
          От: Хранене на малко куче-съвети!

          Здравейте и от мен!Аз имам скромен опит в отглеждането на кучета-един боксер и сега непризнатата като порода" източноевропейска овчарка".Нашият вет. ми препоръча докато кучето стане на 4месеца да го храня на 3 часа като човешките бебета-т.е. 5 пъти на ден.С всеки следващ месец махам по едно хранене.След 8-9 месец по 2пъти на ден.Тъй като нашият хубавец го взехме пълен с глисти,съответно имаше пристъпи на разстройство,затова ветеринарят препоръча докато се оправят нещата-варено обезкостено пиле с ориз.сега-вече е на 8 години и го храним с варени пилешки шийки,варен набор/пилешки/за супа-1.30лв.за кг.Всичко варя два часа и кокалчетата стават наистина много меки.Понякога му давам печена риба за разнообразие,гранулите категорично ги отказва/може и да е било за добро/.До сега не е боледувал изобщо,ако не броим леката екзема това лято,но тя беше от голямата жега,съчетана с много висока влажност.Та си мисля,че точна рецепта за гледане няма,храненето е индивидуално,животното си показва от какво има нужда.И съм съгласна с по-горните мнения,че обучението трябва да започне още със вземането на кученцето-като малки имат огромен потенциал да учат.Моят Марк беше на 43 дни като го взехме.За 2 часа го научих на основни команди-след това във времето само се затвърждава наученото и се надгражда естествено.Успех на Кра-кра и много смях и забавления желая с малкия Мечо пух.

          Коментар


          • #65
            От: Хранене на малко куче-съвети!

            http://www.dogfoodanalysis.com/dog_f...ndex.php/cat/1

            Тук може да проверите какво качество е храната с която храните кучетата си.
            За мен е интересен факта, че скъпи храни са класирани посредствено.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #66
              От: Хранене на малко куче-съвети!

              Здравейте!
              От както се помня все сме имали кучета. От годините още като липсваха тези гранули и ги хранехме с каквото попадне.
              На 01.06.2010г. си взех женски Курцхаар и го отглеждам в апартамент, което е малко трудно не само за семейството, но и за животното. Кучето е родено на 25.05.2010г. след като го взех изчетох много за храненето и реших, че ще си създам мой начин на отглеждане. За привържениците на храненето само с гранули бих задал въпроса дали те самите ядът само пържоли???? Според мен кучето има нужда от разнообразна храна, като се избягват силно ароматните подправки. До 6 месеца го хранех три пъти на ден, като само едно ядене беше с гранули "педи гри" джуниар, а другите му готвим манджи основно с ориз и макарони смесени с млени пилешки фенери, пилешки шийки, дроб и риба. Половин килограм цаца, сварена с ориз или макарони - умира за нея. В манджите задължително слагаме чушки и моркови. Освен с тези неща, попари от сух хляб и разни промоции от хип. маркетите - кренвирши, наденици пастети и разни др. колбаси. Кучето само си показва какво яде и какво не. Понеже присъства около масата когато се храним и яде всичко. Дори чесън и лимони, за плодове и зеленчуци, всичко лапа ме. След като смени зъбите започнах да му давам от време на време и кокали. След шестия месец спрях едното хранене, но храната е същата, само разредих гранулите, на два дена едно хранене. Ветеринаря ми дава едни витамини, български с много съставки. От както съм го взел му давам от тях, 10 дена на месец, през този период направо няма озъптане, като луда е. Днес прави 9 месеца и е на горната граница по стандартите и тежи 27кг. Тялото и е само мускул и жили. Вече четвърта рулетка къса, като вземам само маркови и до 70кг. Тренировките са по един час яко бягане сутрин и вечер, а събота и неделя цял ден. Август месец, като откриха лова старите кучета каталясаха и ние каталясахме само тя лае и бяга към нивите. Има невероятна ловна страст. Видeли калъфа на пушката и пощръклява и директно до джипката.
              Така, че според мен като си взел да отглеждаш животно трябва да поемеш и отговорност за това. Храната според мен трябва да е разнообразна. Витамини е добре да се дават, а за рибеното масло, по добре риба.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #67
                От: Хранене на малко куче-съвети!

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Здравейте отново, може ли да ми кажете мнението си за ваксинките, моето куче има досега три ваксинки, сега един месец след третата вета ми препоръчва и четвърта която се водела годишна и включвала и бяс, кучето е на 4.5 месеца.
                Някой кучкари, с който говорих са настроени скептично към ваксинките, те са намнение, че излишно затормозяват кучето и му пречат на разтежа, има ли истина в това?
                Ваксините и при хората предизвикват спорове, но засега няма сериозно подкрепени доводи срещу тях (не изключвам възможността някога да се появят). Малките кученца изключително лесно се заразяват от някои доста тежки и нерядко фатални болести, включени в тези ваксини, напр. парвовироза. От гана и големи кучета се разболяват. С една дума, трябва да си се слагат и то не само началните три, а после редовно и годишните. Що се отнася до тази четвъртата, сега би трябвало да е само срещу бяс, а след около година да слагате "годишната". Много често, когато кутрето има навършени 3 мес., противобясната се слага заедно с третата ваксина, но няма никакъв проблем да са и поотделно. В БГ има случаи на бяс при диви животни (лисици напр., доколкото знам от ветеринари), така че не е никак излишна.

                Коментар


                • #68
                  От: Хранене на малко куче-съвети!

                  а аз все още се занимавам и с развъждане и обучение на кучета..та ако мога да бъда полезен с нещо -насреща съм..
                  само дето май не споделям напоследък модерното въодушевление от талаша,наречен "суха храна"-там май само думата суха е истина..
                  привърженик съм на натуралното хранене,и резултатите са налице
                  куче или вълк?
                  в клетка ,или свободен?
                  въпрос на личен избор.
                  Вихрен Илиев
                  0888249888
                  blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                  Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хранене на малко куче-съвети!

                    Привет!
                    И аз да си кажа, За мен най важното е всяко куче да приема достатъчно разнообразна но не в голямо количество храна.
                    малките кучета не е добре да се прехранват, те нямат чувство за насита. Защото има опасност да израстнат много бързо и ако се прекали с калция да направят Дисплазия на ставите, която в последните изследвания се доказва че осван генетично предавана е и предизвикана от прекаленото приемане на калци и бързото израстнаве на кучето.
                    Затова не се радвайте че кучето ви като малко е едро и добре изглеждащо, Важно е да е достатъчно нахранено и да на са прекалява с витамини и калции. Приемам напълно храненето на Дочев, моите овчарки се хранят по същия метод, а аз имам четири и две бебета.Ваксините са много важни, според мен най важно е първо Майката и бащата да са ваксинирани и обезпаразитени за да се роди здраво поколение, и съответно рискът от болести при бебетата да е по малък, а също и между 20-25 ден кученцата задължително да се обезпаразитят.
                    Стига че се отнесох. Да ви е живо и здраво кучатето и да ви носи много радост и веселие.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хранене на малко куче-съвети!

                      Смятам, че е редно да се покажем колко сме пораснали.
                      При холката сме 60 см.
                      Точно на 5 месеца, снимките са от съботната разходка.
                      Прикачени файлове
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хранене на малко куче-съвети!

                        Здравейте, отново имам въпрос, как се справяте с бълхите?
                        Засега нейскам още да ползвам Фронтлайн, кучето е още малко, пък и още не са се навъдили много.
                        Кучето е много рунтаво, препоръчайте ми, моля някъкв препарат?
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хранене на малко куче-съвети!

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Здравейте, отново имам въпрос, как се справяте с бълхите?
                          Засега нейскам още да ползвам Фронтлайн, кучето е още малко, пък и още не са се навъдили много.
                          Кучето е много рунтаво, препоръчайте ми, моля някъкв препарат?
                          Колега , това е препарата. Слагай и не се замисляй.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хранене на малко куче-съвети!

                            И аз стигнах до този извод, търсих някаква пудра засаега понеже е още студено и ги няма бълхите, но пудрата трябва да се използва далеч от пчели а аз не отговарям на това условие.
                            Редовно го преглеждам и до миналата седмица не видях бълха върху кучето, но времето се затопли и съм взел Фронтлайн Комбо за куче от 20 до 40 килограма/ и през почивните дни ще му го сложа.


                            Нещо интересно от народната медицина което прочетох в един форум, ако на кучето в колибката се сложат листя от папрат бълхите бягат.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хранене на малко куче-съвети!

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Смятам, че е редно да се покажем колко сме пораснали.
                              При холката сме 60 см.
                              Точно на 5 месеца, снимките са от съботната разходка.
                              Красота ! Поздравления !

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хранене на малко куче-съвети!

                                Имам средно-азиатска овчарка на 43-44 дена и незнам с какво и колко пъти на ден да я храня ако можете ми помогнете вмомента я храня с Security Plus но на нея пише че е за зрели кучета и на кучто не и харесва много. Благодаря предварително !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X