Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене на малко куче-съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хранене на малко куче-съвети!

    Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
    Ха да ти е честит Мечо! Да е жив и здрав и много да ви радва цялото семейство!
    Да си кажа и аз моето мнение.
    1. Храна. Най-добре би било суха храна за бебета от едри породи висок клас - Хилс, Роял Канин и т.п. Трябва да се спазват точно дозите; с тези храни НЕ се дава допълнително калций и витамини, в тях си има всичко. Ако не можеш да насмогнеш финансово - по-обикновена храна, готвено месо (без подправки), понякога може ориз (но от него може да се позапече). Без хляб - кучетата не го преработват и хранителна полза от него няма. В този случай обаче трябва да се дават калций и витамини допълнително. Задължително да има вода непрекъснато, да си пие колкото и когато поиска.
    2. Кокали - в никой случай! Нито за храна, нито за игра. Нито сега, нито когато порасне. Писано е много от ветеринарите по въпроса. Известно ми е, че все още има и ветеринари, които казват "Нищо няма да му стане от кокалите", но то хора, които не се осведомяват за равитието в собствената си област за последните 20+ години има навсякъде. Кожени кокали за игра - естествено, че може, но това вече е в графа "играчки".
    3. Третата ваксина се прави около 2-4 седмици след втората. Важно е след нея още десетина дни да няма контакти с други кучета и да не се разходжа извън вашия си двор/апартамент (забравих къде щеше да го гледаш в началото, извинявай).
    За многото внимание - спор няма, това е сигурно най-важното!
    Но иначе за всички грижи - намери си читав ветеринар отсега. Най-добре е за всички дреболии да си ходиш при сериозен втеринар, който да ти дава добри съвети, за да не стават проблеми от нещо уж малко, а и ако не дай си Боже, стане беля, да не се разкарваш между петнайсет кабинета, докато попаднеш в правилния. От горчив личен опит говоря. Не знам как са ветовете в Монтана, за София вече съм ги разучила до немай къде, ако някой ден ти потрябва тук, свиркай. И изобщо, ако има по-сериозен проблем с кучо (дано никога не се налага!), по-добре го вози насам в сериозна клиника.
    Още веднъж - живи и здрави и много да се забавлявате заедно!
    Моите 10 песа как живеят понякога цяла седмица на леб па са живи и яки другата им храна са сурови кокали изяждат ги до парченце как ги хрускат като бонбониОт доктори бегай далече дане го метнат на некоя клинична пътека и си до там ше ти го уморат от опити да ти цицат кинти.

    И куче най обича помия какво си ял ти и е останало плюс надробен хлебец радост нали няма да е следово куче подправките не са проблем

    Цел живот гледам кучета и то по няколкоПоздрави.
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #47
      От: Хранене на малко куче-съвети!

      На мнението на Стария съм. Нашите на вилата ядат вечер попара с кайма за животни, хляб и каквото е останало. Сутрин по една консервена кутийка суха храна (хрускавки) от най-евтините, дето 20 кила чувал са 15 лв. Здрави ортомари са и никога не боледуват, освен когато се сдавят с други кучета. Най-малкото БОК на2,5 месеца, яде същото и расте с дни. По цял ден не се спира да лети из двора.
      Поздрави!
      Роял канин! 12-16 лв килото! А, нема нужда!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Хранене на малко куче-съвети!

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Моите 10 песа как живеят понякога цяла седмица на леб па са живи и яки другата им храна са сурови кокали изяждат ги до парченце как ги хрускат като бонбониОт доктори бегай далече дане го метнат на некоя клинична пътека и си до там ше ти го уморат от опити да ти цицат кинти.

        И куче най обича помия какво си ял ти и е останало плюс надробен хлебец радост нали няма да е следово куче подправките не са проблем

        Цел живот гледам кучета и то по няколкоПоздрави.
        Така е !
        Който цял живот е имал кучета (не едно и две) знае , че най-здравите и жилави,игриви кучета са тези хранени свободно с получовешка храна и кокали.
        Жалко, че с тези мързеливи сухи храни си мислим, че е по-добре.
        Погледнете домашни кучета хранени със суха храна и друго хранено по стария начин. Вижте разликата в гърдите и рахитичните крака .
        Кажете кои са рахитичните и с неразвити гърди ?

        Коментар


        • #49
          От: Хранене на малко куче-съвети!

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Погледнете домашни кучета хранени със суха храна и друго хранено по стария начин. Вижте разликата в гърдите и рахитичните крака .
          Кажете кои са рахитичните и с неразвити гърди ?
          Дано не прозвучи като заяждане, ама я ми кажи, колега, това куче как е хранено?
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #50
            От: Хранене на малко куче-съвети!

            Всеки си избира как да си храни кучетатааз ако имах възможност бих им давал по две сурови яйца всеки ден

            На следовите кучета на заставата им се полагаше по разкладка по 400грама месо на куче всеки ден плюс картофи буркан гювеч и овесена ярма и им се вареше манджа всеки ден.На стражевите и две такива имахме по 200 грама.

            Добре е и варени кокали с ориз от този дребния продават го на кило и е по евтин.
            Поздрави
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #51
              От: Хранене на малко куче-съвети!

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Така е !
              Който цял живот е имал кучета (не едно и две) знае , че най-здравите и жилави,игриви кучета са тези хранени свободно с получовешка храна и кокали.
              Жалко, че с тези мързеливи сухи храни си мислим, че е по-добре.
              Погледнете домашни кучета хранени със суха храна и друго хранено по стария начин. Вижте разликата в гърдите и рахитичните крака .
              Кажете кои са рахитичните и с неразвити гърди ?
              Ела да ти покажа два немеца хранени само с гранули, колко са игриви, послушни и.....ти сам ще прецениш да ли да влезеш при тях. И двете са изложбени (гърдите и краката на които са перфектни)......гранулите(правилните) са доста по-калорични и хранителни от каквито и да било кокали, глави, крака..и други карантии.
              Всеки си храни животното както иска, един гранули друг кокали трети л.....аз за себе си знам с какво, и по колко. Въпросът е като вземеш животно да се грижиш добре за него а не да му даваш отрова всеки ден.....
              --------------------------------------------------
              [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

              Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
              [/FONT]

              Коментар


              • #52
                От: Хранене на малко куче-съвети!

                Ми то хубаво ама тея по хубавите и калорични са по10-12килото.Само някой супер премиум,или там както ги водят са малко по евтини.И куче примерно 30кила,трябва да яде около 500гр.(ориентировъчно)на ден.Това прави около 150лв на месец.Ами ако имаш 2 или 3,какво правим...Аз не само мисля но и съм сигурен че да храня кучето си с рагу и варен ориз,и манджичка която е останала от вкъщи,от време на време овесени ядки.Е много,много по полезно от евтините гранули,който са си чисти трици.И по евтино но не малко по полезно от тия Роял Канин,Про План и прочие.Естествено на кой как му отърва.Но си е чист грях да лишиш куче от кокал.

                Коментар


                • #53
                  От: Хранене на малко куче-съвети!

                  Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
                  Това прави около 150лв на месец.Ами ако имаш 2 или 3,какво правим...
                  Не гледаш куче...

                  Но си е чист грях да лишиш куче от кокал
                  Много грешиш с кокалите.........

                  И куче примерно 30кила,трябва да яде около 500г
                  35кг. - 350гр. не е Роял Канин...но ти им давай по 500гр.(на чувала пише, стига да има кой да чете). Има перфектни гранули 20кг=40лв (едноцветни+животински мазнини)!

                  Колеги да гледаш животно си е отговорна работа.....не е само чесане на пръсти в някой форум!!
                  Последно редактирано от Николай Шиваров; 31-01-11, 17:44. Причина: Е туй с цитатите ..не мога да се оправя
                  --------------------------------------------------
                  [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                  Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                  [/FONT]

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хранене на малко куче-съвети!

                    Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                    Дано не прозвучи като заяждане, ама я ми кажи, колега, това куче как е хранено?
                    Колега - кучето е прекрасно. Да ти е живо и здраво. Не го приемам като заяждане...

                    Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                    Ела да ти покажа два немеца хранени само с гранули, колко са игриви, послушни и.....ти сам ще прецениш да ли да влезеш при тях. И
                    двете са изложбени (гърдите и краката на които са перфектни)......гранулите(правилните) са доста по-калорични и хранителни от каквито и да било кокали, глави, крака..и други карантии.
                    Всеки си храни животното както иска, един гранули друг кокали трети л.....аз за себе си знам с какво, и по колко. Въпросът е като вземеш животно да се грижиш добре за него а не да му даваш отрова всеки ден.....
                    Колега - виждал съм изложбени. Хубави са. Предполагам и твоите са такива.
                    Мисълта ми е съвсем друга;
                    Повечето стопани като ви слушат (гранули та гранули) и си мислят, че гранулите заместват слънцето, разходките и физическите натоварвания. И като хранят кучето с гранули дори не усещат как кучето е охранено , но с неразвити гърди и с рахит,Ама нали ги хранят с гранули - какъв е проблема ?
                    И аз храня с гранули. И не с един вид. Кучетата ми не са изложбени, ама имат гранули за свободен сезон (когато не са на работа), други гранули за активен сезон - когато трябва да са с изострено обоняние и съвсем други гранули за награда. Така,че като пиша за хранене - имам нещо пред вид,
                    А то е - когато човек си мисли, че гранулите са пълноценна храна - кучетата стават хилави и рахитични.
                    За кучетата трябва РАЗНООБРАЗНА храна - и като консистенция (течна, твърда, каша, кокали)и като концентрация (бедна, концентрирана).
                    Но аз още в началото отстъпих и млъкнах. Кой с каквато храна иска с такава ... скоро ще се види .
                    А сега за изложбените :
                    Кучето което ми отровиха беше шампион на .... Италия . Курцхар.Не на България. Щом си по изложбите - виж Курцхар БГ, генетичен фонд. Сравни с Италия и .... а бе ти си наясно. Има много писано,
                    Каквито и гранули да му давах - за кокали умираше, ядеше ябълки и сливи до пръсване. Това бяха деликатеси за него.И така са го хранили ТАМ. Развъдника е от 100 години.
                    Дано това не го приемете за заяждане. Просто да споделим кой каквото е изпитал със своето куче.
                    Дано ви радват любимците !
                    Вие разнообразявате ли храната ? С какво ?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хранене на малко куче-съвети!

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Колега - кучето е прекрасно. Да ти е живо и здраво. Не го приемам като заяждане...


                      Колега - виждал съм изложбени. Хубави са. Предполагам и твоите са такива.
                      Мисълта ми е съвсем друга;
                      Повечето стопани като ви слушат (гранули та гранули) и си мислят, че гранулите заместват слънцето, разходките и физическите натоварвания. И като хранят кучето с гранули дори не усещат как кучето е охранено , но с неразвити гърди и с рахит,Ама нали ги хранят с гранули - какъв е проблема ?
                      И аз храня с гранули. И не с един вид. Кучетата ми не са изложбени, ама имат гранули за свободен сезон (когато не са на работа), други гранули за активен сезон - когато трябва да са с изострено обоняние и съвсем други гранули за награда. Така,че като пиша за хранене - имам нещо пред вид,
                      А то е - когато човек си мисли, че гранулите са пълноценна храна - кучетата стават хилави и рахитични.
                      За кучетата трябва РАЗНООБРАЗНА храна - и като консистенция (течна, твърда, каша, кокали)и като концентрация (бедна, концентрирана).
                      Но аз още в началото отстъпих и млъкнах. Кой с каквато храна иска с такава ... скоро ще се види .
                      А сега за изложбените :
                      Кучето което ми отровиха беше шампион на .... Италия . Курцхар.Не на България. Щом си по изложбите - виж Курцхар БГ, генетичен фонд. Сравни с Италия и .... а бе ти си наясно. Има много писано,
                      Каквито и гранули да му давах - за кокали умираше, ядеше ябълки и сливи до пръсване. Това бяха деликатеси за него.И така са го хранили ТАМ. Развъдника е от 100 години.
                      Дано това не го приемете за заяждане. Просто да споделим кой каквото е изпитал със своето куче.
                      Дано ви радват любимците !
                      Вие разнообразявате ли храната ? С какво ?
                      nvm!
                      --------------------------------------------------
                      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хранене на малко куче-съвети!

                        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                        Моите уважения, приятелю, но темата е "Хранене на малко куче-съвети", а не , хранене на куче изобщо.
                        Цитирам се /как само звучи!/, за да избегнем излишен спор, но наистина смятам, че разликата в храненето на малко и пораснало вече куче е сериозна.
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хранене на малко куче-съвети!

                          Да попитам още нещо за калция, Давам му калций Делис, в момента му давам хапче и половина, в аптеката ми казаха 20 дни давам, 10 почивам и пак така, този вариант добър ли е?
                          Някой колега бе споменал за предозиране, има ли такава опастност, при тази схема, на опаковката на Делис пише: "Не се наблюдава предозиране"




                          Храня го три пъти на ден, сутрин, обед и вечер гранулки, окло 200 грама, разделени за трите хранения, а вечер и сутрин пилешки глави бульон и малко хляб, слагам му и по някой картоф. Засега първо изяжда гранулките и след това почва попарката.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хранене на малко куче-съвети!

                            Има вероятност от предозиране, оставяй го 10 дена да почива, добре са те ориентирали.От прекалциране и растежа можеш да спреш.
                            След като го храниш и с глави, на твое място бих давал 15 дена калций месечно.
                            Наблюдавай походката/да е без поклащане и склонност за "меко" стъпване, т.е. опит да стъпи и с петия пръст на предните лапи/ и предните лапи когато е прав да не тръгват на хикс/прибиране на коленните стави една към друга или буре/отдалечаване на коленните стави/.Това са първите симптоми на рахита.
                            AD3E и по малко рибено масло/капсули/ даваш ли?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хранене на малко куче-съвети!

                              Не, засега ветеринаря ми каза само Делис.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хранене на малко куче-съвети!

                                ок

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X