Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене на малко куче-съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хранене на малко куче-съвети!

    Кученцето Ви е много хубаво, да Ви е живо и здраво, отгледано с обич и грижи, а то ще Ви даде съответните радости! За отглеждането как и с какво има литература, от където може да получат първични знания, които да допълвате с консултации при съответните специалисти. Колегите от форума също са дали добри съвети, на базата на техния опит. Да допълня и аз нещо. Какво да давате на кучето докато расте - консултацията със съответния ветеринар и режим на хранене, защото с това започва неговото възпитание. Когато порасне - при мен е вечер основно ядене - готвено, сутрин само гранули. По пилешките борси има гръдни кости, с мого хрущял и месо по тях. Някои ги купуват за супа, а те са за кучета - сварени с царевично брашно, овесени ядки и други от тоя сорт неща, с добавка от няколко лъжици свинска мас, понякога и зеленчуци - става много добра топла попара с хляб. Сущо така и попара с прясно мляко или кисело мляко. Каквказеца ми много обича намазани филии със свинска мас - нарязани на хапки и, ако ги залея с топло мляко - облизването след това е дълго. Всички ваксини и хапчета по предписание на доктора. Въпреки, че са на двора и свободни, не мога да гледам вързано куче, сутрин задължително и често и вечер разходки из махала Ракитника.

    Коментар


    • #32
      От: Хранене на малко куче-съвети!

      Сещам се за нещо много важно - виждал съм хора да накисват гранулите във вода, или мляко, че да омекнат и незнам си кво там.
      Не правете това! По-твърдата храна освен всичко друго има и механичния ефект в/у зъбите на кучето, премахва налепи и други гадости, които се натрупват в устната кухина на хайванчето, а това е ужасно важно . Не забравяйте, че за разлика от нас, животните не си мият зъбите по няколко пъти на ден!
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #33
        От: Хранене на малко куче-съвети!

        Още един въпрос, как мерите грамажа на гранулките?

        Мечо се храни трипъти на ден, сутрин обед и вечер гранулки а вечер и сутрин освен гранулките получава пилешки бульон с месце и малко хляб.
        Сега съм му взел пилешки глави и от събота ще минаваме на глави заради калция.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #34
          От: Хранене на малко куче-съвети!

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Още един въпрос, как мерите грамажа на гранулките?
          Поискай си мерителна чашка- като кофичка от кисело млеко е, но е разграфена... Обикновенно ги дават безплатно първият път когато си купиш гранулки от магазина. Ако пазаруваш няколко пъти от едно и също място и още не са ти подарили такава- аз лично бих се почувствал обиден. Зависи и от конкуренцията в Монтана де!
          Иначе сигурно се продават- по 2 за левче.

          Коментар


          • #35
            От: Хранене на малко куче-съвети!

            Мерителна чашка неса ми дали, но не е проблем, в къщи имам няколко разграфени в милилитри, но 200 мл. колко грама са?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              От: Хранене на малко куче-съвети!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06748.JPG
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5241660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06750.JPG
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5241661Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06749.JPG
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5241662Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06751.JPG
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5241663

              Това е чашката. Кофичката от кисело мляко е със същата височина, но диаметъра й е по-малък. Повече се доближава като размер пластмасовата чаша в която продават наливна бира... ! Ако искаш още снимки- казвай!
              Прозрачна е чашката, пъхнах лист от тетрадка, та дано са по-четливи надписите...

              Коментар


              • #37
                От: Хранене на малко куче-съвети!

                Разграфяванията по чашката са в много колонки, за всякакви разновидности гранули -от една марка, разбира се. Аз моя го отгледах с Royal Kanine, та през различните месеци от подрастването с една чашка мерих различни гранули по съответните им колонки. Те са с различна плътност, и съответно с различни обеми. Успех!
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • #38
                  От: Хранене на малко куче-съвети!

                  Приятели, откак излезе темата все се каня да пиша, но се въздържах, защото май ще излезе, че съм единствения, който не си храни кучето с гранули.
                  Мислите ли, че природата е създала тези животни за да бъдат хранени с това ...
                  Някой би ли се заел да анализира какво има в тази "храна"?
                  Аз не бих!
                  Давам на любимката си кокали - най-често рагу - по малко, два пъти седмично за "затягане на редиците", макар че тука/в темата/ това излезе едва ли не вредно.
                  Много харесвам породата БОК и неволно бях свидетел на няколко поколения собственост на ... знаете кой.
                  Пожелавам на автора и любимеца му здраве и дъголетие и много да се радват един на друг!
                  Поздрави и от Сара:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033.jpg
Прегледи:1
Размер:196.7 КБ
ID:5242729
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хранене на малко куче-съвети!

                    Моите уважения, приятелю, но темата е "Хранене на малко куче-съвети", а не , хранене на куче изобщо. А в природата, когато е живеело диво и на свобода/и не е било куче/, майка му е знаела как и с какво да го храни, така, че да израстне здраво и силно. За да се стигне до тук/да го храним с гранули/, вина имаме ние - имам предвид най-вече селектираните породи. За да си сигурен "какво има в тази храна", се довери на по-скъпа, сертифицирана марка. Аз поне постъпвам така, и кученцата ми са расли перфектно. Бъди здрав.
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хранене на малко куче-съвети!

                      Аз моето започнах да го храня с варен ориз и по някой друг кокал от време на време.Това по съвет на една рускиня,която се занимава с кучета.И мисля че се отрази добре на кучето.Понякога слагам и зеленчуци в ориза,от останала храна вкъщи.И кучето всичко омита.До колегата rulin ,моята хубавица също е на Ракитника.Може някой ден да ги запознаем.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хранене на малко куче-съвети!

                        Понеже по-горе прочетох че колега е давал кексче на кучето си.Колеги един съвет от Мен.Никога не давайте сладко под каквато и да е форма и каквото и количество на кучета или котки.Тия животни нямат жлеза за обравотка на захарта и вдигат кръвната захар веднага което води до диабет ослепяване и смърт.
                        0887284106-Митко
                        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хранене на малко куче-съвети!

                          Аз мисля че такава жлеза нямат само котките.Не съм много сигорен но за кучетата май не е проблем сладкото.Не чи на мойто му давам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хранене на малко куче-съвети!

                            Кучетата със сигурност нямат. Да, не е полезно да им се дава сладко, но в малки дози не е чак толкова смъртоносно, както го описа колегата. Моята хубавица е вече на 11 години и тъй като е доста своенравна, през всичките години съм ползвала разни сладки неща като награда. Нищо й няма, жива и здрава е. Но го правя умерено и в малки количества.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хранене на малко куче-съвети!

                              Още нещо да попитам, по пилешките глави който днез взех забелязвам, че има перушина, тя безопастна ли е за кучето?
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хранене на малко куче-съвети!

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Още нещо да попитам, по пилешките глави който днез взех забелязвам, че има перушина, тя безопастна ли е за кучето?
                                Имаш предвид, че изобщо не са оскубани, или че тук-там има по някое пухче? Ако е второто нямай грижи, ама ако са си с перушината - абсурд. Най-добре ги поопърли малко на огъня, или на спиртен пламък.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X