Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на гарнитура на капака на клапаните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

    Ха, вярно ли няма подгряващи свещи?!!!
    Ама при всички положения подгрява нещо щом свети лампичаката! А с какво подрява ако няма свещи?!!
    Брех!!
    Между другото преди 3-4 години при -24 градуса ми запали от раз!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

      Един гол кабел някъде си. Това е . По принцип ми обясниха че на комън рейл свещите и при другите мотори много много не играят. Палят си на компресия. Нищо ново между другото.
      GW Steed5

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

        Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
        Един гол кабел някъде си. Това е .
        В смисъл нещо като реотан?!!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

          Да нещо такова. Но и без него си пали. Тази сутрин си направих експеримент, запалих без да чакам лампата , а беше - 9. Запали без проблем.
          GW Steed5

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

            Най вероятно е система с т.н. "факелна свещ". Монтирана е на смукателния колектор и при определена температура системата се задейства, като върху нагорещената свещ се впръсква гориво. Вследствие се получава горене (факел), който подгрява засмуквания въздух.

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Най вероятно е система с т.н. "факелна свещ". Монтирана е на смукателния колектор и при определена температура системата се задейства, като върху нагорещената свещ се впръсква гориво. Вследствие се получава горене (факел), който подгрява засмуквания въздух.
              Тоя принцип е при българския "Перкинс"!!
              Сигурно и на много други, ама аз с тоя съм патил!!
              Възможно е и при Теракана да е така, ама ме съмнява! Ще се опитам да намеря информация!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                Информацията е под капака на Хюндая. Категорично подгревни свещи няма на CRDi Затова пуснах тема в говорилнята/общи приказки/, за да видя дали някой ги е забелязал досега Поздрави на всички, които караме това иначе симпатично комби
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                  Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                  Информацията е под капака на Хюндая. Категорично подгревни свещи няма на CRDi Затова пуснах тема в говорилнята/общи приказки/, за да видя дали някой ги е забелязал досега Поздрави на всички, които караме това иначе симпатично комби
                  То вече е ясно, че няма! Ама въпроса е какво има! Защото подгряване има!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                    Имам Транзит той е на така наречената факлена система но там лампа светва когато е под -5градуса.А на Теракана пресвятка и лятото.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      То вече е ясно, че няма! Ама въпроса е какво има! Защото подгряване има!
                      Ей в това ми мнение дадох една връзка към terracanovod.ru, в което се обсъждаще същият казус. От снимките в нета на горивните филтри на Теракан и Галопер, стигам до извода, че подгряването при Теракана е на филтъра, защото има някакъв електрически елемент в повече, отколкото в Галопер.
                      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                        Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                        Ей в това ми мнение дадох една връзка към terracanovod.ru, в което се обсъждаще същият казус. От снимките в нета на горивните филтри на Теракан и Галопер, стигам до извода, че подгряването при Теракана е на филтъра, защото има някакъв електрически елемент в повече, отколкото в Галопер.
                        Ммм, ясно! Ще го гледам при мен! Ама като се затопли малко!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                          При мен на филтъра няма реотани или нещо което да подгрява горивото, така че не съм сигурен в тази идея.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                            Не е на филтъра, а на въздухопровода към двигателя. След като си свалил корите отгоре, когато си сменял гарнитурата, е можело да го видиш.
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                              Определено не е в горивния филтър има само датчик от долната страна за вода.Мен ме съмнява както казва колегата на въздуховода след кулера има една плочка с два сериозни кабела да неби това да е .И какво стигаме до извода че Теракана мотора му е пълен дизел.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на гарнитура на капака на клапаните

                                Да като Форд Транзит е. Точно там има плочка с реотан. Прилича много на пита на радиатор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X