Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забавление с шаси...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забавление с шаси...

    Внезапно реших, че искам да реставрирам шасито на трупъра си и след 3 часа беше разхвърлян. Малко беше трудно за сам човек, но..
    Като го гледам май само ще го ползвам за модел...
    Мисля да ползвам за материал камионджийско шаси.
    Прикачени файлове
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

  • #2
    Re: Забавление с шаси...

    На това му се казва"бързи,смели,сръчни".Успех в начинанието.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      Re: Забавление с шаси...

      Сега се оглеждам за шаси от ГАЗ 53, за да ползвам профилите от него.
      Идеята е да направя шасито от "отворен" тип. Гние защото задържа всичката кал и вода вътре в гредите Мисля, че профилите от складовете за метали са неподходящи. Дайте идея от какво да позвам греди. В най-широката си част гредите са 12 см. а в най-тясната 8
      Кърпенето в случая е неуместно - няма здраво))
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        Re: Забавление с шаси...

        Защо не вземеш ламарина и на апкант да ти сгънат профилите!
        четири е повече от два

        Коментар


        • #5
          Re: Забавление с шаси...

          Първоначално публикуван от REPOORT Преглед на мнение
          Защо не вземеш ламарина и на апкант да ти сгънат профилите!
          Нищо няма да стане само ще си дадеш парите на вятъра ако можеш да проектираш изчислиш материалите и изработиш шаси то тогава не се захващаи с Трупър направо почваи Ескалейд Шасито не е просто две греди с малко планки По добре търси здраво шаси ако си мераклия да караш същата кола Ако не продаваи я на части и събираи кинти за друга по-бързо по евтино и по сигурно

          Ако имаш време и кинти за насаждане от нещо друго почваи някои мутант само че ти трябва най малкото и гараж в тревата не става

          Коментар


          • #6
            Re: Забавление с шаси...

            Оригиналните греди са от ламарина 3мм, която е много мека. Смятам да огъна профили точно по същия начин и да подсиля най-натоварените участъци. Вероятността да намеря здраво шаси за Трупър е нулева.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              Re: Забавление с шаси...

              Не е точно така. Стоманата на шаситата не е като на ламарина 3мм от железарския магазин. И въобще кърпената и добавянета на усилваши планки върху дупките по шаситата чрез каквито и да е заварки е глупост и риск. Шаси несе кърпи а се сменя!
              Аз лично съм сменял шасито на тойотата, но използвах такова от мерцедес. Имаше много несъвпадения, но аз имах най-малкото условия и някъв опит. Нещата въобще неса толкова лесни колкото да премериш с ролетката, че едното е дълго колкото другото. Несъвпадения в ширините е най-основния проблем защото от там се променят захватите на ДВГ-то на скоростите на мостовете структурата на управлението... От там изработката на всички детайли компенсиращи промените е доста тежка. Трябва серизен подход, добра техника (апканти, бормашини, фрези и т.н.) което ускъпява до голяма степен нещата.
              В крайна сметка ако нямаш хубави условия ще се получат нещата както казва PETER BLIZNAKA или по-скоро ще направиш нещо, което всъщност няма да те удоволетворява.
              Мисля, че тук из форума е писано - някъде изработваха шасита по поръчка. Може да се порастърсиш и да намериш някъде да ти изработят същото като твойто и съответно да си наредиш нещата.
              Лек ден и успех
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #8
                Re: Забавление с шаси...

                Аз имам нужните условия и познания. Съгласен съм за материала, че не става от железарията. Затова ползвам греди от друго шаси, при това несравнимо по-здраво. За кърпене изобщо не мисля.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Re: Забавление с шаси...

                  миии щом имаш желание ще се справиш! Успех!
                  Шаси търси от нещо на отворен тип както се беше и насочил. Такива има на старите бусове мерцедеси, по-малки камиони от типа на рубурите и много още...
                  Аз ползвах от мерцедес и съм прекалено доволен. Там всичко е на нитове и самото шаси е усилено с много напречни греди и най-важното то е с няколко килограма по-леко от моето фабрично. Ширината на гредите му нетрябва да те притеснява. Има един недостатък , че няма извивки ми е почти право от край до край и това непозволява големи ходове при нисък джип (трябва да се изнесът мостовете извън шасито както се прави и фабрично при този тип шаси, от там идва проблема със ширината на мостовете, така че първо прецени колко може да ти е максимално широко шасито ако преместиш планките на моста и тогава търси подходящото.
                  От мерцедеса беше 80см, а центрите на ресорите стъпваха на около 88см демек ако ресорите са ти широки 6 см трябва да имаш свободно място на мостовете 94см. Проблема е по-скоро с предния мост. Ако неможеш да постигнеш такава ширина с планките на моста неможе да ти стане такова шаси или по точно трябва да му преправяш всички напречни греди...
                  Лек ден и късмет!
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Забавление с шаси...

                    Оказа се проблем намирането на 10мм стоманени нитове. Мисля да си направя на струг.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Забавление с шаси...

                      това наистина е голям проблем... Защо недействаш с болтове? Нитовете трябва много добре да са занитени. В завода ги правят с пневматични чукове и ако си убърнал внимание самия нит толкова добре е занитен, че се е разплескал и между събираните повърхности и много трудно се избива. Това несъмнено е най-здравата сглобка.
                      4ао и успех
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Забавление с шаси...

                        Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                        ...се е разплескал и между събираните повърхности и много трудно се избива. Това несъмнено е най-здравата сглобка.
                        4ао и успех
                        Това е идеята - нитът трябва да влиза много плътно в детайлите и дори по-слабо разплескване затяга здраво. Все пак минах на заварки, защото е по-лесно, но ги презастраховам сериозно.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Забавление с шаси...

                          Човечко,....има ли развитие? Или си задълбал нещо?

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Забавление с шаси...

                            Почти е готово Ще го снимам тези дни и ще го пусна. Става бавно, защото иска доста манипулации и прецизност.
                            Излиза с около 40кг по тежко от оригиналното
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Забавление с шаси...

                              Охххххх ! И аз се Е*А на същият х** , ама сега си дадох почивка, защото като си легна вечер, сънувам че в кремиковци работят Японци, леят профили за шасита на ISUZU TROOPER и аз съм им надзирател и ........... БОЙ, SEX, АЛБАНСКА МУЗИКА, НЕМСКИ ХУМОР И КИТАЙСКИ ТАНЦИ ! Абе взех да се плаша от себеси, май ще трябва да посетя личния си лекар !

                              Ще ти пратя снимки, като го снимам ! УСПЕХ !
                              Р.П.(RFF) 0898677590
                              Пътна помощ
                              ДЕНОНОЩНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X