Обява

Свий
Няма добавени обяви.

General Motors ще модернизира НИВА..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: General Motors ще модернизира НИВА..

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    Е зависи за кой мотор говорим-дали 8 или 16v.
    Факта е че при витарата има избор. А и при 120 се пътува някак, без да се тресе всичко.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: General Motors ще модернизира НИВА..

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Факта е че при витарата има избор. А и при 120 се пътува някак, без да се тресе всичко.
      Не съм много съгласен с това,че витарка е по безшумна и с по-малко вибраций от нива.Възможно е да съм патувал в разбита витарка и прочие,но няма съществена разлика от нивата

      Коментар


      • #48
        От: General Motors ще модернизира НИВА..

        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
        Не съм много съгласен с това,че витарка е по безшумна и с по-малко вибраций от нива.Възможно е да съм патувал в разбита витарка и прочие,но няма съществена разлика от нивата
        Да бе. Говори ми.... От всичките малки единствено със самурай не съм пътувал над 100км. Не мога да си причиня това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: General Motors ще модернизира НИВА..

          Има РАДИКАЛНА разлика между Нива и Витара, на високи скорости. Преди всичко, Витара е парт-тайм и раздатъчната кутия не вие с прави зъби през цялото време.

          Пак заради РК, имаме +15% мощност във всички режими, даже и двигателите да са еднакви (а те са ПОЧТИ еднакви). Изобщо, до витарските колела достигат едни 25-30% по-голяма мощност, а при 16-клапанния - още колкото там. Оттам и по-добрият запас по мощност.

          Пак заради РК имаме едни +15% разход при Нива, във всички режими.

          Витарата не е същия като Нива куб и аеродинамичният шум (и курсова устойчивост, и разход) не са същите.

          ---
          Та, има какво да се направи в Нива, за да заприлича на Витара във високи скорости.

          Коментар


          • #50
            От: General Motors ще модернизира НИВА..

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...а те са ПОЧТИ еднакви, не съвсем.
            Да видим параметрите. Според мен далеч не са дори ПОЧТИ еднакви. С ферозовия - също впрочем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: General Motors ще модернизира НИВА..

              Гледал съм ги. Съществените разлики не са в двигателите. Руския, ако го правеха по-прецизно около главата (да пасват някои отвори, примерно), щеше да се развърта до малко по-високи обороти и да е съвсем същия.

              Коментар


              • #52
                От: General Motors ще модернизира НИВА..

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Гледал съм ги. Съществените разлики не са в двигателите. Руския, ако го правеха по-прецизно около главата (да пасват някои отвори, примерно), щеше да се развърта до малко по-високи обороти и да е съвсем същия.
                Ми аз пък съм ги карал. Ферозовия двигател например се държи по-скоро като самаровия, а не жигуловия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: General Motors ще модернизира НИВА..

                  Ами тя там е и разликата. Самара 1.6 вероятно е малко по-мощен от Фероза 1.6 или Витара 1.6 - важи и за 8, и за 16 клапанните им версии - и това "по-мощен" е само от ЕГН. Устроени са горе-долу еднакво.

                  Не знам, жигуловият прилича ли на нещо съвременно. Май не.

                  Коментар


                  • #54
                    От: General Motors ще модернизира НИВА..

                    Мощността на двигателите на Нивата и на Витарата (примерно) се мери по различни системи. От там са ти още десетина кончета. Аеродинамиката и на Ферозата и на Витарата е под всякаква критика, но Сх-а така или наче не е фактор при тези машинки.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #55
                      От: General Motors ще модернизира НИВА..

                      Да бе, не е фактор. Тия литри на 100км откъде мислиш, че се вземат на дълъг път? Ами разлюляването от страничен вятър?

                      Коментар


                      • #56
                        От: General Motors ще модернизира НИВА..

                        И що си мислиш, че една Витара е по-аеродинамична от една Нива? За другото не споря, но така или иначе, никоя от тези коли не е проектирана за дълъг път по магистрала. До към 60км/ч аеродинамиката не играе особено.
                        Разлюляването - е, CRXа ми не се люлееше, ама и не можеш да прецапам половин метър канавка без последствия
                        Всяко по предназначението си.

                        И понеже си говорим конкретно за Нива, мисля, че аеродинамиката и е последния проблем. Ако тъпата (в геометричен смисъл) муцуна създава грижи, то е единствено от към безопасност за пешеходците.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #57
                          От: General Motors ще модернизира НИВА..

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          И що си мислиш, че една Витара е по-аеродинамична от една Нива?
                          Най-малкото петното и е по-малко. На ферозата - също. Витарата обаче за разлика от ферозата и нивата има някакви заченки на аеродинамиката - наклона на решетката и фаровете, наклона на предното стъкло.

                          И примерно мен въобще не ме притеснява 500 километрово пътуване с фероза. Витарата е дори по-добре. С Нива имам едно ходене то София до Банско, ми, като слязох се чувствах странно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: General Motors ще модернизира НИВА..

                            На висока кола каквото и да правиш, пешходецът е загазил. До 60км/ч аеродинамиката не играе роля при леките коли. При джипките нещата са по-различни.

                            Все едно, и Нива, и Витара (даже по проект, Нива повече) имат паркетен уклон. Те трябва да могат да се движат по пътищата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: General Motors ще модернизира НИВА..

                              E, могат де Витарника си движи без проблем до към 130, което си е и ограничението в по-голямата част от света. Може и повече, но иска излишно много внимание. От Ферозата нямам впечатления на висока скорост. Нивата ... да кажем, че на мен лично ми е просто неудобна.

                              Както и да е, въпросът беше за някаква евентуална модернизация на Нивата. Без да съм кой-знае какъв познавач на модела, мога да се сетя за поне 10 неща, които биха могли да се подобрят без съществени капиталовложения и поне още 10, които си искат принципно нов автомобил. Доколкото познавам начина на мислене на братушките обаче, нищо от тия неща няма да се случи, поне не скоро.
                              И ми е малко тъжно от това. Не, защото ми пука чак толкова за руския автопром, просто избора в тоя сегмент е сведен почти до нулата, а това вече наистина не ми харесва. Джимнито и Териоса са ми малки, а всичко останало е пълен паркет. Ето затова ми се щеше да иа някакво смислено раздвижване с Нивата.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #60
                                От: General Motors ще модернизира НИВА..

                                Аз по едно време ходих по руските сайтове по въпроса с модернизацията от Шевролет. Доколкото си спомням, са оправени вибрациите които се получават около 90 км. с някакво малко изместване на кардана ли беше....и по-добро балансиране. По добре е обезшумена. Окачването е променено. Имаше клипове по един и същ черен път с двете Ниви. Реакцията на предното окачване е друга. Клатенето е по-малко... Доколкото си спомням промените са вкарани в производство от 08.2009. Ако има някой с по-нова Нива може да сподели, ако е усетил разликите.
                                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                                Е250 1998-продаден
                                Субару Пустош

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X