Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

    Колеги искам да си купя малък джип и се колебая между Фронтера или Фероза. По принцип търся нещо до 6000, но все пак да не е таралясник. Ще го ползвам предимно за градско и зимата да ходя на ски с него. И Фронтерата и Ферозата на външен вид ми харесват, а и по големина ме устройват, но не съм наясно с джиповете, досега съм имал само стандартни коли. Кои са по лесни за подръжка, с по хубава возия....... и разни други предимства и недостатъци. Благодаря
    О899 2б2 1З2

  • #2
    Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

    виж в търсачката, изписано е в огромни количества и за двета марки. почети и ако нещо не ти е ясно - задай конкретен въпрос.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

      Изобщо не са еднакви като размери - Фронтерата е доста по-голяма. Ферозата си е от класа на Самурая и Нивата.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Изобщо не са еднакви като размери - Фронтерата е доста по-голяма. Ферозата си е от класа на Самурая и Нивата.
        +1
        все едно да сравняваш Пежо 205 със Ситроен Ксантия!!! има модификации с 5 врати и на 2-те но са коренно различни. Мое мнение вземи си Фронтера много по-комфортна и вози мноооооооого по-добре.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

          А защо не витара?аз имах подобна дилема до скоро ама взех витара дълга база и за сега съм много доволен
          Николай Папазов

          Коментар


          • #6
            Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

            Имам пред вид моделите с 3 врати. Вярно е че фронтерата е по голяма което е в неин плюс, макар че за града предпочитам по малка кола. За возията вече получих мнение че Фронтерата по добре вози..... коя по лесно и по евтино се подържа, като имате пред вид че аз не пипам сам по колата си?
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

              За Фронтерата не мога да ти кажа нищо, но Ферозата бих я препоръчал ако е в добро състояние. Всъщност поддръжката на Ферозата не е никак лесна задача, имайки пред вид трудното намиране на части за нея. А размерът й е както предимство, така и недостатък - просто зависи за какво ще я ползваш. Ако си от София - можем да се видим и да опиташ как се държи на пътя и извън него.

              Коментар


              • #8
                Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                Ми фронтерата за път е много добра,но за офф роуд мисля че Ферозата е в пъти по-добра защото е по-мъничка и по проходима,зависи къде ще го караш този джип за офф роуд Ферозата,а за път Фронтерата според мен Иначе и двата модела биват
                [B][URL="http://metric.rodim.ru"][IMG]http://metric.rodim.ru/a1_a1_11_12_2008_2_1a.gif[/IMG][/URL][/B]
                [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]
                [IMG]http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO/Icon%202.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #9
                  Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                  Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                  Имам пред вид моделите с 3 врати. Вярно е че фронтерата е по голяма което е в неин плюс, макар че за града предпочитам по малка кола. За возията вече получих мнение че Фронтерата по добре вози..... коя по лесно и по евтино се подържа, като имате пред вид че аз не пипам сам по колата си?
                  И аз конкретно говорех за 3 вратите модели на 2-те коли. По-лесно и по-евтино не присъстват като изрази за подръжката на който и да е 4х4 освен УАЗ може би. За фронтерата има части но са скъпи, за ферозата са евтини но пък ги няма. Фронтерата става за оффроуд без издевателства но вози в пъти по-добре от фероза ако примерно си 5 дена в софия и 2 дена по чукарите фронтерата ще ти е екстра. Порастърси се из форума за какво да внимаваш като гледаш за фронтера, има си слаби места като всяка друга кола.

                  П.С. Забравих да добавя че фронтера за 6000 лв. ще е таралясник! или трябва да си късметлия.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                    Само "ФРОНТЕРА"2000I КБЗ - но си намери с цена не по малко от 8000лв.и по възможност да е Италианка /там не гният/знам го от опит.А за частите,вярно е не са евтини на пък ако си я обслужваш на време просто нямаш проблеми!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                      Ще добавя още един фактор... фронтерите са доста по-масови и не дай си боже идеш в морга да търсиш нещо няма да те гледат странно както би било ако кажеш думата Фероза.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                        Имах за кратко "Фронтера"-дълга база и бързо се разочаровах. Един приятел си купи варианта "Спорт" и реабилитира марката пред мен. Друг приятел си купи "Фероза" в невероятно запазено състояние - разкошен МАЛЪК джип!
                        Съгласен съм с колегата "фанатик", че сравняваме различни класове джипки. Мисля, че за джипки на по 15години, правилният избор е: не кой от двата, а този, който е в по-добро състояние.
                        Успех!
                        NISSAN PATROL 2.8TD

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                          Само "ФРОНТЕРА"2000I КБЗ - но си намери с цена не по малко от 8000лв.и по възможност да е Италианка /там не гният/знам го от опит.А за частите,вярно е не са евтини на пък ако си я обслужваш на време просто нямаш проблеми!
                          в италия колите наистина не гният но за сметка на това никой не сменя масло или каквито и да било консумативи....
                          трябва много внимателно да се гледат италианките
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                            Първоначално публикуван от Yan Преглед на мнение
                            За Фронтерата не мога да ти кажа нищо, но Ферозата бих я препоръчал ако е в добро състояние. Всъщност поддръжката на Ферозата не е никак лесна задача, имайки пред вид трудното намиране на части за нея. А размерът й е както предимство, така и недостатък - просто зависи за какво ще я ползваш. Ако си от София - можем да се видим и да опиташ как се държи на пътя и извън него.
                            Yan благодаря за предложението, ще се възползвам от него.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Даехатсу ФЕРОЗА или Опел ФРОНТЕРА

                              Колеги благодаря на всички за съветите.... за съжаление администратора още не ми е разрешил опцията за лични съобщения за да вляза в контакт с някои от вас за по подробна информация и мнения...... И все пак до тук вашите мнения и препоръки, пък и щъкането в мобиле.бг ме навеждат към Фероза НАЙ ВЕЧЕ заради парите с които разполагам, вярно притеснява ме факта за липсата на резервни мчасти но..... ще се проучвам още информация.
                              Скоро смятам да отворя тема за сервиз за поддръжка...... но първо ще се консълтирам със сервиза който ми поддържа сегашната кола дали ще може да поеме и съответния джип който ще си купя.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X