Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глава от 24Д фрезована с 2мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глава от 24Д фрезована с 2мм

    Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
    вече ми я фрезовафа и стана 95 мм, номера на двигатела е 30205641, VIN-330306P0192181, а причината да сваля главата беше, че на първия цилиндър имаше компресия 3 атм. останалите по 9 атм. Причината се оказа изгорял изпускателен клапан,имаше още един дефект-гарнитурата на главата беше с кръглите отвори за водата вместо тази с триъгълните(явно предишните собственици са сложили каквато са намерили). Сега се надявам всичко да е наред и февруари месец ще почвам да я преправям в самосвал. Благодаря на всички за помоща.
    Моя двигател 24д и фрезовах главата с още 2мм.и сега компресията му е 12атм

  • #2
    От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

    Възможно ли е?

    Коментар


    • #3
      От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

      Първоначално публикуван от kemby Преглед на мнение
      Моя двигател 24д и фрезовах главата с още 2мм.и сега компресията му е 12атм
      а на какъв модел уаз е сложен и какъв разход прави на газ, ако има

      Коментар


      • #4
        От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Възможно ли е?
        На манометъра показва 12кг/см2.Мисля че има разлика м/у атм. и кг/см2,но незнам каква е.

        Коментар


        • #5
          От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

          Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
          а на какъв модел уаз е сложен и какъв разход прави на газ, ако има
          Монтиран е на УАЗ"Буханка",разход за сега немога да кажа,защото преди няколко дни я пуснах в движение и е на бензин.На пролет ще слажа газ.Предполагам че ще има разлика в разхода,все пак мощноста трябва да се е вдигнала.

          Коментар


          • #6
            От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

            Първоначално публикуван от kemby Преглед на мнение
            На манометъра показва 12кг/см2.Мисля че има разлика м/у атм. и кг/см2,но незнам каква е.
            Разликата е минимална, 1атм. е 1кг. на кв. см.

            Коментар


            • #7
              От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

              Мислех че е невъзможно да престържеш с 2мм.глава от 24-д,без да стигнеш до резбата на свеща.Но знае ли човек,руската техника винаги ме е учудвала.

              Коментар


              • #8
                От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                Предишната глава на моя двигател беше свалена с 2,5 мм( почти до резбата на свеща). Работеше добре и разхода беше добър, но грееше. Сега съм с глава свалена с 0,5мм, като разхода е почти същия и не грее.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Предишната глава на моя двигател беше свалена с 2,5 мм( почти до резбата на свеща). Работеше добре и разхода беше добър, но грееше. Сега съм с глава свалена с 0,5мм, като разхода е почти същия и не грее.
                  няма логика да грее.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                    Напротив има колега , повишената степен на сгъстяване в комбинация с фазите на разпределителния вал които са за ниска степен са причина за детонационно горене което пък от своя страна причинява греенето и няма спасение , ако върнеш делкото спира детонациите но пък загубва мощност и т.н. Затова трябва сгъстяването на тея допотопни мотори да се прави умерено ! В момента съм отворил мотора на моята тойота който също е на ниска степен 8.8:1 и ми предстои отнемане на главата но преди това трябва да реша колко да отнема за да е умерен резултата и как да опъна веригата след това

                    честита нова година !
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                      Напротив има колега , повишената степен на сгъстяване в комбинация с фазите на разпределителния вал които са за ниска степен са причина за детонационно горене което пък от своя страна причинява греенето и няма спасение , ако върнеш делкото спира детонациите но пък загубва мощност и т.н. Затова трябва сгъстяването на тея допотопни мотори да се прави умерено ! В момента съм отворил мотора на моята тойота който също е на ниска степен 8.8:1 и ми предстои отнемане на главата но преди това трябва да реша колко да отнема за да е умерен резултата и как да опъна веригата след това

                      честита нова година !
                      причина за детонационото горене е горивото.като свалиш главата с 2мм минаваш на бензин с по голямо октаново число или на гас и двигателя няма да грее.така че има спасение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                        Ами правил съм го и не съм съвсем съгласен с теб Първо горивото с по голямо октаново число дето върши работа е скъпо второ газта която ни сипват тук е адски кофти гориво за двигател с повишена степен и неподходящ разпределителен вал и архаична архитектура на горивната камера и от там пак стигаме до извода че аванса трябва да е занижен което пък малко обезмисля цялото упражнение ...Но всеки има глава на раменете си информацията в наши дни е лесно достъпна и бързо може да се ориентира акое наясно какво точно иска от един автомобил
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                          Размиваш ме.По голямата степен на сгъстяване и по голямото октаново число на горивото дават икономии.Ида знаеш разпределителния вал няма нищо общо.Но щом ти се вижда скъпо горивото не си сгъстявай двигателя на тойтата.На уаз и газ24 свалянето на главата се отразява перфектно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            Размиваш ме.По голямата степен на сгъстяване и по голямото октаново число на горивото дават икономии.Ида знаеш разпределителния вал няма нищо общо.Но щом ти се вижда скъпо горивото не си сгъстявай двигателя на тойтата.На уаз и газ24 свалянето на главата се отразява перфектно.
                            Радвам се че ти действам така , но въпреки това не си прав и не знам защо не го осъзнаваш ! Високооктановия бензин и собственик на УАЗ са две трудносъвместими понятия а приказките за пропан бутана и метана и високия им октан ги има само в учебниците по ДВГ практиката показва друго ! А твърдението ти че разпределителния вал няма нищо общо с степентта на сгъстяване и процеса на работа на двигателя дори не бих искал да ги коментирам не искам да звуча грубо ама да вземе да попрочетеш малко дебели книги по темата
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Глава от 24Д фрезована с 2мм

                              Е щом несъм прав здраве дае.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X