Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгревни свещи

    Привет на всички,имам няколко питания тъй че ако някой знае нека помага.
    1. Колко време продължават да ви греят свещите след като запали двг.защото
    мойте греят доста дълго и от там последващият проблем,зареждане на алтернатора12,8 до 13,1
    2.колко трябва да бъде зареждането на алтернатора на Кията 2000ТДИ 2000г?
    Моита показва 13,8 като изключат свещите без никъкви консоматори и 13,4 с влючени светлини.
    В следствие на това тази сутрин Кияка беше мъртвец.
    Благодаря предварително.
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

  • #2
    От: Подгревни свещи

    И аз съм със такава. Не съм забелязал да греят след запалване. 13.4 би трябвало да е добре, макар 14 ще е по-добре.
    Според мен акумулатора е пътник. Защо не го тестваш при акумулаторджии? На Бул. България срещу Била.

    Коментар


    • #3
      От: Подгревни свещи

      Аз съм на Сточна гара и тука акомолаторджии дал господ.На мен друго ми прави впечатление че като го заредя вкъщи и след това една две седмици няма проблеми,та затова се съмнявам в зареждането.
      Кия Спортидж 2000тди
      Всеки шут отзад-е крачка на пред

      Коментар


      • #4
        От: Подгревни свещи

        Току що прочетох в едно ръководство че продължителноста на работа на свещите зависи от температурата на охлаждащата течност,температура-минути,70гр-0 мин,
        съответно 60-1,5 50-4,9 30-8,1 и -40-8,1 мин.Колега Пенчо видях че търсиш ръководство,ако искъш прати ми на лични един и-меил за да ти го пратя.
        Кия Спортидж 2000тди
        Всеки шут отзад-е крачка на пред

        Коментар


        • #5
          От: Подгревни свещи

          Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
          Току що прочетох в едно ръководство че продължителноста на работа на свещите зависи от температурата на охлаждащата течност,температура-минути,70гр-0 мин,
          съответно 60-1,5 50-4,9 30-8,1 и -40-8,1 мин.Колега Пенчо видях че търсиш ръководство,ако искъш прати ми на лични един и-меил за да ти го пратя.
          Вече събрах няколко за "RF". Но за моя мотор - "RE" нямам.
          Защо не го качиш тук. И на други може да свърши работа.
          При мен подгряването не се променя температурата. Или поне, не в такива граници. Ако е много студено подгрявам два пъти.
          Ти комп. и чек енжин имаш ли? Аз не.

          Коментар


          • #6
            От: Подгревни свещи

            Защото нещо немога дасе оправя с качването.
            Кия Спортидж 2000тди
            Всеки шут отзад-е крачка на пред

            Коментар


            • #7
              От: Подгревни свещи

              Мейла ми е в профила. pencho_shishmanov@yahoo.com.
              Ама само ако е за RE мотор.

              Коментар


              • #8
                От: Подгревни свещи

                Пиши тук, или на лични ако го пратиш, че рядко си гледам мейла.
                А иначе не е никак трудно качването. Щом и аз се научих на 53г.! Има доста писано по въпроса.

                Коментар


                • #9
                  От: Подгревни свещи

                  Първоначално публикуван от siliko Преглед на мнение
                  Привет на всички,имам няколко питания тъй че ако някой знае нека помага.
                  ......................................................
                  Благодаря предварително.
                  Айде да е честита на всички 2011. Много здраве, късмет и свободно време за приятни преживявания да ви донесе
                  Ще споделя наблюдения дано съм ти полезен.
                  Свещите ми подгряват в зависимост от температурата. не съм засичал времето но изключват нацяло 2-3 черти преди средата на показателя на таблото.
                  При каквато и да е температура под горната, ако задържиш 5-10 секунди оборотите над 2000 отново изключват и в момента в които паднат под 1800 пак се включват. Имам усещане че при студен старт ако я оставя само на ниски обороти пак изключват без да е достигнала температурата спомената по горе та може и да си прав за времето но за това не съм сигурен.
                  Алтернатора при изключени консуматори 14.00, при влкючени фарове 13,4 - 13,5, при подгрев на празен ход (не веднага след палене защото явно акумолатора поддържа свещите 12,1 - 12,4. един два пъти падна под 12 но в режим на подгрев и почти всичко включено.
                  Непрофесионален съвет - Първо провери състоянието на ремъка.
                  Всичко добро
                  0888594828 angel_kik@abv.bg

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X