Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за джип до 13.000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за джип до 13.000лв.

    Първоначално публикуван от Гробаря
    Лошо много лошо!

    Помагайте братя!
    Съжелявам че не съм разбирач.
    Първоначално публикуван от stankovich
    .............защото наскоро имах възможност да карам джип 2месеца и ми хареса.............

    Какъв модел е бил този джип, който си карал, защото за тези пари може да си купиш само читав паркетник, а ти търсиш джип.
    За идеята за която ще го ползваш май най удачно е Гранд Чероки.
    При покупка на каквато и да е кола втора употреба, първо направи проучване на цените на резерните части за модела -от най-малкия до най-големия детайл.
    Джип / SUV , аз ги разбирам под "онова голямото , дето има такива и за в гората" . SUV-to беше Volvo XC90 2006година.

    И пак ще кажа че не ги разбирам за това няма нужда да се заяждате с мене ако разбирах нямаше да питам.Поне си признавам не се правя на знаещ.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за джип до 13.000лв.

      Първоначално публикуван от 8585 Преглед на мнение
      А можете ли да ми кажете на коя марка е този модел?
      Марка Тойота, модел Ленд Крузър, серия 120. Произвежда се от 2002-ра до миналата година. Най-популярен тук с 3.0тд, 163-173к.с.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за джип до 13.000лв.

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Марка Тойота, модел Ленд Крузър, серия 120. Произвежда се от 2002-ра до миналата година. Най-популярен тук с 3.0тд, 163-173к.с.
        Благодаря , нямаше как да знам че съкращението "ТЛК" = Тойота Ленд Крузър.
        Догодина съм се разбрал с няколко момчета да тествам: МЛ 270CDI , Jeep Grand cherokee .

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за джип до 13.000лв.

          3 месеца си карал висока лека кола. В сравнение с това ТЛК 120 ще ти се стори като камион. За съжаление няма такава за бюджета ти, който аз забравих. Има в обявите във форума един Нисан 4.2, който се доближава до тези пари и е джип.
          Хубаво е, че питаш, не се плаши от посрещането. Обикновено хора като тебе отиват в автокъщата, търговеца ги успива, вземат някоя пастирана кочина, като Рекстън, Мусо, нещо с ВМ мотор и подобни "находки" и си мислят, че са си купили нещо. И започват да питат после, като закъсат на мокри павета и на първото посещение в сервиз им поискат повече от сумата на придобиване. Четене му е майката. Тук има за почти всичко писано или има линкове към такова.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за джип до 13.000лв.

            Сега видях че малко по-горе не съм се изразил правилно(отново) , както казах ми е трудно през телефона.Та става въпроса за това че съм написал , че ще сменям волво-то , но нямах това в предвид .По-скоро ще я ползвам за 2ра кола , но след като видях Jeep Commander ми хареса много.И се замислям сериозно дали да не продам волвото + малко пари отгоре и да си взема Jeep Commander.Kолеги,моля дайте ми съвет дали това ще е добра инвестиция.

            Колега @ Джамбазов този нисан е доста стар и е пригоден за офф роуд , а както казах не мисля да го ползвам за тази цел.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за джип до 13.000лв.

              Е не мога да помогна тогава. Аз джипа не го разбирам като кола. Джипа си е за гората, за пътя си има коли. Значи ти трябва...незнам какво ти трябва. Години се мъчих да намеря универсалното возило и се оказа, че няма. Сега имам една за града, една за извън града, служебна за работата и джип за в гората, и съм хепи, дай боже всеки му.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за джип до 13.000лв.

                Първоначално публикуван от 8585 Преглед на мнение
                .....И се замислям сериозно дали да не продам волвото + малко пари отгоре и да си взема Jeep Commander........
                Ако това е вариант, то тогава послушай Джамбазов и пробвай:
                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Марка Тойота, модел Ленд Крузър, серия 120. Произвежда се от 2002-ра до миналата година. Най-популярен тук с 3.0тд, 163-173к.с.
                Това не е точно най-коравата Тойота за пущинака, но за баланс - SUV, джип, ежедневна кола, пътуване на дълги разстояния + нормални разходи.... те Тойота за това са го направили, да отговаря в по-голяма степен на всички тези изисквания.
                Аз не съм карал чак толкова много джипки, но по комфорт на каране 120-ката определено е много по-близо до лека кола, отколкото до камион като Патрола, а като възможности е по-близо до истински "джип".

                Разбира се казвам - "пробвай", а не "това е твоята кола". Мен, въпреки това което ти написах 120-ката просто не ме кефи... Но е хубава кола...
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за джип до 13.000лв.

                  Значи казвате че това http://www.cars.bg/u245367 е по-добра инвестиция от това http://www.cars.bg/u248755 ?
                  И пак ще кажа че мене джип както вие го разбирате такъв за чукарите не ми трябва , искам просто висока кола -SUV.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за джип до 13.000лв.

                    120ка задължително с автомат, желателно с TEMS. Второто от посочените се сравнява с Рав4, не с ТЛК. По добри снимки на салона мога да ти кажа на какви километри е. По тази обява конете не са верни. Снимките са зле, има нещо гнило според мен.
                    Темата се превърна малко като чат. Във форума има доволно много собственици на ТЛК120. Най-запазената и подържаната в БГ също е на участник тук. Едва ли ще ти откажат да покараш някоя. Качи се, покарай, пробвай и хамериканеца и тогава реши.
                    Аз бих избрал ТЛК100 4.7 бензин

                    Весело посрещане на новата година!
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за джип до 13.000лв.

                      Що не вземеш едно Г,поне ще караш джип.Само дето за 13000 не можеш да вземеш нищо читаво.Така че според мен за тези пари ще правиш компромиси.Желая ти успех.
                      тел.0879292900 Калин Костадинов

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за джип до 13.000лв.

                        Според мен най-подходящата джипка за човека е Киа Соренто, 2004-2006, автомат. Много здрава, висока, дизел, 140-170 коня, комфортна, с екстри и може да влезе в посочения бюджет.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за джип до 13.000лв.

                          Първоначално публикуван от 8585 Преглед на мнение
                          искам просто висока кола -SUV.
                          Заради това препоръчвам Хонда-ЦР-В.
                          Има чудесна возия,не гори много и се справя чудесно и извън пътя!
                          Весело посрещане на новата година.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за джип до 13.000лв.

                            Причините да посъветвам колегата за Дачия са:1.Евтина дори като нова за класа си,2.Не е някаква източна екзотика на която да чака маслен филтър да му доставят 1 месец и да струва колкото два мерцедесови.3.Пак повтарям -надежден и доказал се рено бензинов мотор и пежо дизелов.Другия ми аргумент е, че когато съветвам някой нещо, се поставям на негово място и казвам как бих постъпил.То е ясно че всеки иска Г-класа на МБ,но иначе хвали разни Черокита,Командери,Соренти ....и др подобни сомбрерота(стават само за сянка и завет-лично мнение).Те и Татите не са лоши ,ама после да не стане някоя поУАЗчена разработка(личен опит и преживявания).Между другото и шкода спретнаха някакво SUV-че,ама не знам колегата дали няма и за шкода някакво заклинание. Весело и пълноценно прекарване на Новата 2011 год. на всички съфорумници и техните близки и семейства!!!
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за джип до 13.000лв.

                              Здравейте и честита нова година , пожелавам ви да сте живи и здрави другото се купува.
                              Тази седмица съм се разбрал с няколко приятелчета да им тествам колите , а именно:Jeep Grand cherokee(2006) , Тойота Ленд Крузър 120 , Range Rover,Volvo XC90 . Tоест реших че ще продавам моето XC70 и бюджета съответно ще ми се увеличи. Приятеля с Ленд Крузъра кара от доста време джипове и им знае чалъмите , той ще ми помага докато купувам и ще гледа техническата част на колата която харесам.
                              Благодаря отново на всички и ако имам още въпроси ще си ги задам .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за джип до 13.000лв.

                                замисли се защо твоят приятел си е взел Тойота!!!!!


                                поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X