Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

    И аз така си мислех, но уви не е било така. Затова сега се замислям пак да си сложа една такава за да пази помпата

    Коментар


    • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от MAXS Преглед на мнение
      И аз така си мислех, но уви не е било така. Затова сега се замислям пак да си сложа една такава за да пази помпата
      А, тя мрежичката си е за това - да пази помпата от такива инцидентни приключения. А частичката според мен няма начин да е минала през хартиения филтър. Там дупките са микрони. Или си я е имало във филтъра още от завода или при съхранението, или е изпаднала нейде от горивната система след филтъра. Като купих мойто, във филтъра беше блато неземно. На по-късен етап покрай други не до там нужни интервенции, реших да проверя и това. Нямаше никакви боклуци там, при все че във филтъра буквално имаше 2 пръста гняс от всякакво естество.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

        понеже темата е доста обширна съдейки от заглавието и аз имам едно запитване
        вчера след работа ме беше обхванала музата да си разглобя таблото на тераното от аватара ми което е дигитало.причината е,че от 3-4-ри дни дисплея в средата показващ километрите и часа започна да се базика(премигва) и да губи цифри,за което изчетох най-вероятно всичко което е писано и се бях подготвил за смяна на кондензатори но за мой късмет всичко си беше перфектно,просто от вибрациите буксите недават хубав контакт,но както и да е.в момента таблото си работи както преди.а питането ми е следното:докато беше разглобено таблото проследи кабелите за температурния датчик(понеже имам такъв,а на дисплея местото е празно)
        от таблото отива импулс(5.51волта)до датчика намиращ се на стойката на резервната гума,след което в зависимост от температурата волтажа е различен и се връща обратно в таблото,след което имаше обстойно проседяване за студени спойки и прекъснати писти,но всичко си 6 и таблото е като ново.има и друга подробност,когато се откачат двете букси на таблото и дисплея изгасне,след което се закачат отново при първото подаване на контакт скалата за температурата се появява за няколко секунди и после изчезват и при всяко следващо включване на контакт не се появява.от което си вадя извод ,че скалата работи
        а въпроса ми е.възможно ли е заводски да е премахната тази екстра и ако е така имали начин да се пусне
        предварително благодарности

        Коментар


        • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

          След смяната на датчика не съм влизал в темата но идва зима и трябва отново да помислим за джипките.Та смених горивния филтър и маркучите до него.Бях изненадан от гнуста и мърсотията дето бяха вътре.Май ще се сваля и резервоара.Едната скоба не можеше да стегне и имах съмнение че тегли въздух.Сега се движи много добре, дано се е оправил. Отказа ми моторчето на стъкломиещото у-во.Някакви съвети къде да търся проблема

          Коментар


          • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

            За много години на всички!

            Уви моята година започна с несгоди в теранско отношение. Пиша в тази тема, защото долуописания проблем изглежда да е като за тук. Само не разбрах дали при писалите в темата придърпването е съпроводено с припушване както ми се случи. Ето накратко фактите.

            При мен чат-пат светва един чек още при палене....веднъж на 10 паления примерно, понякога много по-рядко и досега единствено при повторно запалване и след като скоро съм изгасил двигателя. Като изгася и запаля отново засега в 100% от случаите чека вече не свети.По принцип не усещам разлика в държанието между светещ и несветещ чек. Днес още на студено запали със светнал чек - тръгнах и след около 2-3 километра леко притресе в движение, даже първо помислих, че са някакви неравности, защото не се е случвало досега, но като погледнах назад имаше облак зад мен. След това се оправи и нямаше никакви симптоми, нито до края на пътуването, нито на връщане.
            После пък забелязах, че нещо свисти откъм резервоара и като отворих капачката беше станал сериозен вакуум. Може ли тези факти да са свързани (вакума в резервоара и претрисането)?
            Друга аналогия, която направих е, че имам сериозно разклатено здравословно състояние на турбината, която вече е доста омаслена в студената си част и хвърля масло и към интеркулера. Евентуално някъде да се е събирало масло и при конкретно тези условия то да се е стекло в по-голямо количество в колектора и затова да е припушило и придърпало?

            Ясно ми е, че компютърна диагностика е много логично решение, но вече два четеца не успяват да ми разпознаят колата (OBD букса), което ме навежда на мисълта, че има сериозна свинщина с кабеляците към нея. Т.е. диагностиката няма как да стане бързо и лесно, а пък този проблем е сравнително притеснителен

            Благодаря предварително!

            Коментар


            • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

              Имаш опция "четене на грешки с кламер". Това че двата четеца не ти разпознават колата съвсем не значи че имаш нещо бозаво по жиците. Доста четци не се справят.

              Може да е просто калпаво гориво. Иди на бензиностанция, сипи хубав дизел, примерно за 40лв., добави бензин за 6-7лв, и литър двутактово масло (примерно OMV, минерално). Покарай малко. Ако се оправи ще знаеш от къде е. Ако не, ще знаеш от къде не е, и тогава ще мислим грешките.

              Търбината по принцип си мята масло към интеркулера и колектора, даже да е съвсем в ред. Ако е от нея, ще хапва значително количество, примерно литър на 1000км и нагоре. Ако нямаш такъв харч, почти сигурно е че турбото няма връзка с проблема, дори да не е съвсем във форма.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                Мислех, че номера с кламера става само на Тераната с предната диагностична система? Гледах схема кои крака се окъсяват и куплунга беше 14-пинов. Как става врътката с OBD?

                А горивото е от OMV и точно за сефте сипах и 250мл двутактово масло за 50л нафта. В смисъл такъв не допускам то да е проблема като чета с какви адски смески вървят някои терана

                Коментар


                • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                  А горивото е от OMV и точно за сефте сипах и 250мл двутактово масло за 50л нафта. В смисъл такъв не допускам то да е проблема като чета с какви адски смески вървят някои терана
                  Всички се четат с кламер. И за твоето има картинка - разтърси се. Например в сервизното ръководство.

                  За адските смеси - да, тераното е всеядно, ама вода в горивото, комбинирана с отрицателни температури, може да умори всеки двигател, понякога до напролет. Когато проблемите с даден дизелов двигател съвпаднат с понижението на температурите, първи заподозрян е горивото. Това, дето си сипал от OMV дори и да е читаво, достатъчно е предишното да не е било, или да има останала вода някъде.

                  В горната смес, бензина се бори с парафините. Ако сипеш и 2-3 литра спирт, той пък се бори с водицата. Ако резервоара ти е поне до половина пълен, просто досипи цялото шише двутактово и добави бензина и спирта. Ако причината е горивото, би трябвало за 20-40 километра каране да се поизчисти. Ако не, значи е друго.

                  За информация - за последните 6 годни с нафта от OMV грижи не е имало при мен. Сипвам обикновена нафта и добавям единствено двутактово масло. Случвало се е да работи по-различно и да мирише отзад по-различно, но сериозна разлика във вървежа и замръзваници и проблеми зимата не е имало. Вярно, спи в гаражна клетка, но и когато е спал навън на -20, пак не е имало грижи - трябва му най-много оборот и пали и върви.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                    Благодаря ти за съветите.

                    Последен въпрос (засега ) - хавата с кламера чете ли стара грешка ако в момента не свети чека, защото имам смътен спомен, че съм чел, че не става така и трябва да свети постоянно...което е проблем, защото се случва от дъжд на вятър.

                    Коментар


                    • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                      Чете стари грешки. Някои от грешките се самоизтриват след определено количество паления с липса на грешки. Някои не се самоизтриват и лампата не гасне сама.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                        Четенето на грешки на коли с OBD букса е описан на страница 323 от част EC в сервизното ръководство.
                        Георги Тонев

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X