Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

    Под нестабилен имах предвид че се поклаща малко а не че немога да държа пътя или нещо подобно, все пак си е джип.Във връзка с датчика май ще ходим пак на диагностика че нещо не ми харесва ама незнам кога.

    Коментар


    • #92
      От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

      Ми моя се опклаща точно толкова при 120, колкото и при 80.

      Свети ли лампата? Ако не, на диагностиката нищо няма да видят, освен евентуално оборотите, които компютъра чете от датчика.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

        При мен със смяната на датчика придърпването изчезна, но пак двигателя не е както трябва. Понякога (като е студено по-често) започва да работи "твърдо", получават се леки вибрации в купето.
        мисля че авансатора прави номера. Помпа за сега не мисля да отварям.
        Лятото го оставям така, пък като застудее ще го мъча отново. Аз тоя двигател или ще го оправя или майк... ще... Надявам се сам да си покаже какво му е.

        Относно стабилността - днес свалих предницата с 15 мм. Клати се толкова, колкото и преди. Вса пак висока кола е.

        Коментар


        • #94
          От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

          Е, сега ти кво искаш? Зимата да работи като лятото ли? И моя работи по-твърдо на студено и влажно. В двигателя влиза повече въздух, и по-студен, и по-влажен. От там - набутва се повече гориво, и се изменя предверението, както си е и редно. От там - твърдата работа са повече хлопане.

          В чуждо терано качвал ли си се?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

            Имаш право Sparky (както винаги)- зимата е по-шумно по принцип, но мойто е малко по-зле от от предходните три, които карах.
            Проблема не е толкова сериозен, но ме дразни.
            Машината е подложена на голям тормоз, затова искам да я поддържам във възможно най-добра форма.
            Май почвам да се вманиачавам.

            Коментар


            • #96
              От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

              Хм. Те чуждите винаги са с нещо по-добри от собствената. Всъщност, ZEXEL на живо не съм чувал как работи, но принципно няма основания за кой-знае каква разлика.

              Ъгли, циклови порции, сигнали от умна дюза и прочие, би трябвало да се виждат през буксата за диагностика в реално време. Там лесно се вижда кое-що. На колегата RSV например му беше скапан дебитомера, от което работеше по-плавно и по-тихо, сравнена с мойта. Ама пък като опитахме моя дебитомер на неговата джипка, стана все едно караш друга джипка. Респонса се подобри значително. Чек енджин не е светил. Единствено като я беше закарал да я чипосва му бяха казали че дебитомера се държи малко странно.

              Та, случаи има всякакви.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                Даа- беше забил в една позиция и не изменяше параметрите.
                С другия веднага се усети разлика и при каране и на диагностиката.

                пс:имам и ЕГР на който съм откачил вакуумния привод на клапите и сега не действа, но реално не усещам никаква разлика преди и след.

                Коментар


                • #98
                  От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                  Мисля да поръчам и да се заиграя през лятото с това

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nissan Consult Diagnostic Interface.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5289843

                  Казват, че изкарва данни в реално време.
                  Дано проработи с някой достъпен сотуер.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                    Чека премигва за момент и нещо не е добре,тоест кара се ама не е както трябва да бъде.Ако е другия датчик, дето е на помпата,и при диагностиката сме се объркали трябва да не работи оборотомера както беше писал някой от колегите в началото на темата,а при мен не трепва.Другия вариянт е да е някъде по инсталацията или да има друг проблем появил се в последствие та вярно случай всякакви.Ще се ходи на диагностика пак и ще видим.Засега изключвам проблема да е от новия датчик щото изглеждаше нов.Ако дава други стойности и неотговара на истината мисля че чека не трябва да свети.

                    Коментар


                    • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                      Първоначално публикуван от petrushev Преглед на мнение
                      Мисля да поръчам и да се заиграя през лятото с това

                      [ATTACH=CONFIG]345373[/ATTACH]

                      Казват, че изкарва данни в реално време.
                      Дано проработи с някой достъпен сотуер.
                      За дизелите софтуера е един единствен. ECUTalk се казва. Помогнах на пишещия го да го подкара за терановия двигател, че иначе четеше само грешките, и нищо повече.

                      Питай чичо Google.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                        Здравейте!Предварително се извинявам ,ако повтарям въпроса.....От 4 год.карам Нисан Терано 2 2.7tdi .:Много съм доволен от джипката.Вдигам капака дето се казва само за смяна на масло.На последно време ми се струва че трудно започна да изключва турбото.Трябва да вдигна около 100км за да изключи.И още нещо ми прави впечатление...... лоста за турбото не се движи при форсиране на място.Някакъв съвет или оторизиран сервиз....?Благодарско предварително!

                        Коментар


                        • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                          Здравей Колега,
                          Как разбираш че турбото изключва - имаш някаква специална индикация ли?
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                            По звука....като набере 90-100км и задържа на тая скорост и мотора изведнъж утихва

                            Коментар


                            • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от cocko72 Преглед на мнение
                              Здравейте!Предварително се извинявам ,ако повтарям въпроса.....От 4 год.карам Нисан Терано 2 2.7tdi .:Много съм доволен от джипката.Вдигам капака дето се казва само за смяна на масло.На последно време ми се струва че трудно започна да изключва турбото.Трябва да вдигна около 100км за да изключи.И още нещо ми прави впечатление...... лоста за турбото не се движи при форсиране на място.Някакъв съвет или оторизиран сервиз....?Благодарско предварително!
                              При съмнения относно работата на турбината, първо се мери налягането и стойностите се сравняват със зададените от производителя. После се пише във Форума "толкова, при толкова". "А трябва да е толкова и защо не е толкова".
                              Турбината няма "вклюване" и "изключване". Има система за регулиране на налягането. На място турбината не може да направи макс налягане и затова не виждаш движение на "лоста", който е част от тази система за регулиране.

                              Коментар


                              • От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                                Да така е...днес това го установих с едно друго Терано.Но мисля че не е редно утихването на мотора чак след 100км/ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X