Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
    Здравей колега и на мене ми прави същия проблем като го карам с равномерна газ няма значение на коя предавка около 2000 оборота придърпва, но не винаги го прави, лампата на чека не ми свети, обортомера си работи. При тебе разбра ли от какво се оказа проблема и как го отстрани за вмомента.
    Чека не ми свети откакто почистих буксата на този датчик.
    Придръпването го прави когато е много студено.Вчера сутринта запалих и след малко мотора започна да тресе и неможе да се дава газ.Полях филтъра с топла вода и се оправи обаче като тръгнах -само с малко газ.
    Настъпа ли газта-забива и неще да върви. С карането се по оправи ама пак не беше както трябва.Сипвам добавка в нафтата ама явно някъде замръзва. Днес малко се затопли следобяд и си вървеше перфектно.Та все още не съм се справил с проблема.Гледах за цедка на помпата ама нямаше.Филтъра е сменен есента.Незнам в резервара има ли цедка ама мисля като се оправи времето да го сваля и да го проверя за биклуци или вода.А резервара е пълен та си мисля че е трудно да стопли цялата нафта при -15 градуса.Вдигам капака и мотора е топъл а като пипнах филтъар -леден.Въпреки големия студ стрелката на температурата стой малко под средата както трябва да бъде според колегите от форума.Направи ми впечатление че като неможеше да върви помпата на филтъра за ръчно подкачване на гориво е в долно(натиснато)полужение.Незнам като си работи нормално дали е долу.Не съм и гледал ама мисля че нетрябва да е така.Но пък един съсед незапали въобще та се успокоявам донякъде

    Коментар


    • #32
      От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

      И аз имах същия проблем и се оправи след като сипах алпин дизел.Имам чуството , че проблема беше в лошата нафта.Но и аз като се постопли времето ще направя пълна профилактика на горивопроводите ,резервоара,ГНП.Ако имаш напредък към оправяне на проблема пиши.

      Коментар


      • #33
        От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

        Колеги, цедката на помпата се намира в болта който захваща трабата за подаване на горивото.Там я търсете.

        Коментар


        • #34
          От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
          Колеги, цедката на помпата се намира в болта който захваща трабата за подаване на горивото.Там я търсете.
          Колега,свалях болта на входа на горивото и там нямаше нищо.Обикновен кух "болт".Сега ще изгоря тази нафта и тогава ще сипа друга и ще вида как ще е тогава.Имам леки съмнения за качеството на горивото.

          Коментар


          • #35
            От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

            При мене става все по зле започна да мени оборотите на празен ход. Утре ще ходя на диагностика да видим дали ще покаже нещо.

            Коментар


            • #36
              От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

              С хубавото време отмина и проблема.При мен ще се окаже май горивото или вода в резервоара.Като стане топло ще го свала да го провера.Няма да навреди масля.Забравих да погледна помпичката на филтъра дали е натисната когато работи.

              Коментар


              • #37
                От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                Днес ходих на диагностика и излезна проблем в помпата някакъв датчик за наклона на помпата ама майсторчето каза че според него е проблем в инсталацията и да му я закарам да е разхвърли цялатаможело да има някъде прекъснат кабел. Иначе като и изчисти грешката колата тръгна по добре ама все пак има леко придърпване и претрисане на мотора на обороти.

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
                  Днес ходих на диагностика и излезна проблем в помпата някакъв датчик за наклона на помпата ама майсторчето каза че според него е проблем в инсталацията и да му я закарам да е разхвърли цялатаможело да има някъде прекъснат кабел. Иначе като и изчисти грешката колата тръгна по добре ама все пак има леко придърпване и претрисане на мотора на обороти.
                  Късмет,колега.В работата имах проблем с един Актрос та като чуя за прекъснат кабел леко настръхвам.Претеглихме доста жички и нема оправяне.Майстора вика прекъснат кабел.Оказа се четеца на контактния ключ.Практиката показва че заплетените случай са с доста просто решение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
                    Днес ходих на диагностика и излезна проблем в помпата някакъв датчик за наклона на помпата ама майсторчето каза че според него е проблем в инсталацията и да му я закарам да е разхвърли цялатаможело да има някъде прекъснат кабел. Иначе като и изчисти грешката колата тръгна по добре ама все пак има леко придърпване и претрисане на мотора на обороти.
                    Ако е прекъснат кабел, най-вероятно е в прехода между купето и двигателя. Намира се зад интеркулера, отляво. Цепи се вниматялно горния слой изолирбанд, отдолу е гофрирана срязана пластмасова тръба. Измъкват се кабелите от нея, маха се вътрешния изолирбанд, и ги почваш един по един. Ако изолацията не е скъсана, на мястото на прекъсването кабела се гъне в пъти по-лесно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                      Филма явно е голям ама трябва да се прави че ме дразни много . Спарки според тем възможно ли да е от някой датчик. Един познат имал подобен проблем с фолцвагена на едната помпа дюза и била хлабава клемата стегналия и карай фсичко заспало. Та възможно ли е да е прекъснат някой от кабелите които отиват към помпата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
                        Филма явно е голям ама трябва да се прави че ме дразни много . Спарки според тем възможно ли да е от някой датчик. Един познат имал подобен проблем с фолцвагена на едната помпа дюза и била хлабава клемата стегналия и карай фсичко заспало. Та възможно ли е да е прекъснат някой от кабелите които отиват към помпата.
                        Съжалявам, чак сега виждам.

                        Принциопно всичко е възможно. Ти беше със Zexel, до колкото помня? Ако кабел се прекъсва, това става най-често в прехода купе-двигател. От там минават практически всички кабели, отговорни за работата на мотора.

                        Ама, кажи каква конкретно грешка са прочели. Желателно номер и английско обяснение, защото "излезна проблем в помпата някакъв датчик за наклона на помпата" не е никак описателно.

                        ПП: Ако е прекъснат кабел, има един преходен режим при появяването на проблема - в началото проблема се явява рядко, а с времето все по-често и по-често, докато накрая става перманентен. Не че е невъзможно и датчик да се скапе така, но по-често е кабел.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                          Не ми казаха точно каква е крешката само че е дал грешка в помпата утре ще отида да я закачим пак да видя дали записва пак грешка и ще я запиша интересно колкото е по студено толкова е по изразено прекъсването.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                            При мен отново светна чека и отново взе да дърпа.Слизам,отварям капака и няколко пъти вадя и слагам буксата на въпросния датчик.Като тръгна върви и пълни оборотомера без да трепне. А не след дълго агонията започва наново.Не мога да разбера буксата ли е или самия кабел около буксата.Комбинацита от замръзнала нафта и прецакан датчик и все пак върви-започвам все повече да харесвам машинката.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от kicho73 Преглед на мнение
                              Аз докато рових в нета открих, че и руснаци имат такъв проблем http://www.nissan-4x4.ru/Razdeluy/Re...661&opencat=46.
                              От тук разбрах че съпротивлението на датчика трябва да бъде между 1200-1500 ома.На моя е 1390 което ме кара да си мисла че си е наред.Също така се казва че по миганията на чека се хваща грешката,но се отнася за по старо Терано.Дали важи за нашите модели, щото някъде четох че неможе.Ще помоля по-компетентните колеги да кажат.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                                Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
                                ...но се отнася за по старо Терано....
                                Тия след 2000г. имат такава екстра. Дават се накъсо 2 крачета на буксата, и по миганията на лампата си четеш грешките. Тия преди 2000г. (като моето) нямат такова. Там трябва да се прочетат грешките с кабел.

                                Ако датчика е тотално не в ред, то и чек енджин ще свети постоянно, и проблема ще го има постоянно. Такъв ли е случая?

                                То в тоя датчик има магнит и бобина. Практически нищо не му се износва. Може единствено да се прекъсне, или датчика, или жиците до него.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X