Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За изключване на автоматични хъбове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За изключване на автоматични хъбове

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    ... кофтито е че при тръгване назад нищо не го задържа ...
    Тъкмо затова попитах, обикновено имат второ зъбче, колкото да не изключва веднага по инерция или при промяна на посоката.
    Благодаря за инфото!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      Re: От: За изключване на автоматични хъбове

      По документи е 96-та. Забелязал съм, че производителите винаги правят по нещо различно от онова, което е писано за производството им. Вече съм губил басове, че съм вярвал безпрекословно на написаното. Знам, че има лесни начини, да се изкара една кола по-"млада" още от "там" по документи. През 90-те години брат ми докара доста коли "оттам". За мен годината на производство няма голямо значение. Важното е да ми хареса състоянието на колата. Преди да я купя изчетох доста неща оттук а и от доста други места. И я избирах няколко месеца. Прегледах сигурно стотици обяви в и-нет. Посъветвах се със "специалисти" а и не пропуснах хора, които карат такава фронтера от години. Отзад е на пружини - това беше първо условие при избирането. Таблото е от "старите". Честно казано - то ми харесва повече от "новите" по една малко необичайна причина - можеш да нахвърляш много неща отпред и не падат, докато караш. Блока на двигателя е с номер C20NE. Но оборудването му е като на двигател X20SE. Предполагам, че е претърпяла някои "основни ремонти", като отначало е била обект на "дизайнерски напъни" - емблемата на опел е махната от капака, ролбарите са необичайни, а вътре по таблото и вратите беше "подлепена" с платнени апликации "някога дискретни и стилни, даже с някакъв фирмен знак". Но след 15-тина години, парцалчетата бяха избелели и протъркани, та трябваше да ги махна. Двигателят "оригиналният" явно е унищожен и при възстановяването се е получила гореописаната комбинация. Но пък в това си състояние този двигател се държи много добре. Вече 6 месеца няма омаслявания, освен по филтъра, ама него май не са го завили добре при смяната. Ходовата част и тя е добре, е единия амортисьор похлопва ама не е болка за умиране. Купето е без ръжда. Всичко с електронните и електрическите "удобства" беше в много тежко състояние, възстановявам го поетапно.
      И на мен 2400 за метанов инжекцион ми се виждат много но това е положението в русе. В София има по-примамливи оферти - например 1800, но докато стигна до там - ще ми излезе пак толкова. Разбира се продължавам да търся алтернативи, а и нямам още парите. Що се отнася до "избиването" на уредбата - избиват ги само такситата - ние просто сме по-малко вътре. Предпочитам, като имам пари да ги дам наведнъж и някой ден да не се чудя откъде да изкарам едни 200 лв за бензин, когато тръгна за Ст.Загора например. Действително една 85 л бутилка ще напълни багажничето. Аз не съм семеен, нямам дете, нямам коте, е имам едно куче дето се разполага на задната седалка като Клеопатра на носилката на влизане в Рим. Засега нямам проблеми с багажните отделения. Като се появят - ще ги мисля, не може всичко да е идеално.
      Досега съм изгорил 3 резервоара бензин но не успях да засека точно - наложи ми се да зареждам от различни бензиностанции и само втория го напълних отдолу до горе. Освен това в началото "новата кола" има сума излишни паленета и припалвания, заради акумулатори, заради комшии и тнт. Когато нещата се нормализират, предполагам, че слезе под 10 на бензин при 90 км/час на равно. Само меднъж ми скимна да видя "колко върви" и доста мудно стигна до 150 км/час по километража(по книжка май даваха 157). Но на нормални скорости ми харесва как върви, макар че се сеща с половин секунда закъснение за рязко подадена газ - после наваксва.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • #18
        От: За изключване на автоматични хъбове

        Така, като те слушам, май нищо и няма на Фронтерката
        За двигателя не съжалявай - нищожния ми досег с Опелските мотори (първо запознанство преди година, после се събраха още няколко на куп) ме кара да мисля, че с Ц20-ката ще имаш много по-малко ядове, а и по-евтини, отколкото с хикса. Пак казвам, не съм спец, но неколкократните обиколки по магазините за резервни части ме карат да мисля по този начин.
        Тук един съсед е набутал И метан И газ във ... Витара къса база Така му е каф на пича, така си кара. А Фронтито е доста по-едро от Витарата, все пак.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: За изключване на автоматични хъбове

          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
          По документи е 96-та....
          благодаря, че сподели. Малко май си объркал темата? тази е за хъбовете, а ти нищо конкретно не питаш. Ако искаш да ти я прехвърля в представяне....?
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            Re: От: Re: От: За изключване на автоматични хъбове

            Да, прав си. Беше ми казано достатъчно на въпроса. Едва ли някой ще каже нещо повече за хъбовете. А и това което се каза - беше максималното, което може да се каже по този начин.
            Можеш и да не "изваждаш" този мой отговор. Направи, каквото е необходимо според теб.
            Разбира се, казаното по темата би било полезно и за други, ако първо четат а после питат.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #21
              От: За изключване на автоматични хъбове

              Не съм на ясно и затова искам да попитам. Как седи положението при ОФБ. Ясно няма хъбове, а тогава какво има? Какви са тънкостите при включване и изключване на 4х4? Ако някъде има вече написана тема за ОФБ моля само за линк.

              Коментар


              • #22
                От: За изключване на автоматични хъбове

                При Б-то хъбовете се "заключват" посредством вакум, а раздатката електрически, 4х4 може да бъде включено/изключено в движение до 90км. препоръчително е да няма буксуване на задните колела за да са еднакви оборотите на предият и заден мост. След натискане на бутона на таблото се преминава в 4х4 режим, само при него е възможно включване на бавни скорости от малкият лост, ако се натисне бутона за вкл./изкл. на 4х4 докато е на бавни започва да мига зелената лампа на таблото същата лапма свети постоянно ако е включено 4х4. В случай че тази лампа мига при изключено 4х4 това е индикатор за проблем-най-често остарели маркучи на вакума.

                Коментар


                • #23
                  От: За изключване на автоматични хъбове

                  Мерси за изчерпателния отговор. Само още едно уточнение. При вече включено 4х4 за да се включат бавните трябва ли да се спира, намаля до някаква скорост и да се натиска съединител? Как изглежда същото включване на бавни при автоматична скоростна кутия?

                  Коментар


                  • #24
                    От: За изключване на автоматични хъбове

                    При преминаване на бавни е задължително да си спрял, иначе или ще се пребиеш, или ще счупиш нещо по трансмисията, или и двете.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      От: За изключване на автоматични хъбове

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      При Б-то хъбовете се "заключват" посредством вакум,
                      Груба грешка, Б фронтерата няма никакви хъбове, има капачки на тяхно масто и полууоските се въртят непрекъснато. Едната полуоска е разделена на две и по този начин спира да се върти кардана. А "парчетата" на "разцепената" полуоска се въртят в противоположни посоки заради дференциала. Това при 2х2. Вакуума е за да "кънектне" двете парчета на полуоската за да се премине към 4х4 заедно с ел. мотора в раздатката.
                      Последно редактирано от fanatic; 04-02-11, 08:28.

                      Коментар


                      • #26
                        От: За изключване на автоматични хъбове

                        Що пък да се въртят противоположно? Може да има известна разлика при завиване, но направо ще се въртят еднопосочно. Иначе сещаш ли се какво ще се случи ако включиш предното в движение ...?
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          От: За изключване на автоматични хъбове

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Що пък да се въртят противоположно? Може да има известна разлика при завиване, но направо ще се въртят еднопосочно. Иначе сещаш ли се какво ще се случи ако включиш предното в движение ...?
                          Противоположно се въртят. Знаеш какво става като вдигнеш колата във въздуха и въртиш едната гума. През диференциала другата се върти противоположно. Същото става с парчето от полуоската излизащо от другата страна на дифа. За да включва в движение явно първо се включва раздатката за да се уеднаквят посоките и оборотите на двете части на разделената на две полуос и после вакуумният дискънектър зацепва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: За изключване на автоматични хъбове

                            Прав си. Едната полуос няма да може да развърти короната, пиньона, кардана и раздатката и ще се въртят само планетите и сателитите. Днес го коментирахме с Лозан. Което не ми пречи да не харесвам тая система ...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              От: За изключване на автоматични хъбове

                              Междудругото виждал съм фронтера Б и с ръчни хъбове, допълнително поставяни явно за да не се върти нищо. Даже после разбрах от Лозан, че той лично ги е поставял на въпростата фронтера.

                              Коментар


                              • #30
                                От: За изключване на автоматични хъбове

                                Абе има, ама всичките тия вакуумчета, моторчета и електроники според мен винаги ще предизвикват в критични моменти въпроса: "Ше ли включи или не ше?".... Голям праз, че си включваш предното от копче, а не от патерица....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X