Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

    След близо 3 години безпроблемна работа, нещо в паджерото реши да прави номера
    Първият път като го направи беше на 13ти в Банско, общо взето първата студена сутрин за тази година. Реших, че е нафтата и отминах. Прибирането беше ОК, но следващата студена сутрин пак и пак. Проблема:
    - ако колата е стояла на студено, паленето е почти невъзможно. Припалва, работи 1-2 минути и гасне - това ми говори, че е възможно да е заминал някой семеринг по помпата (всеизвестния)
    - ако е в гараж, пали трудно, но все пак пали и работи
    - веднъж запалена, работи, но не винаги. Понякога придърпва, не може да се форсира над 3000 оборота. От време на време се отпушва и върви 20тина км, след това пак. Паленето, дори и топла пак е трудно (а преди палеше от четвърт оборот).

    Та чуденката ми е, дали да се хващам утре и да свалям помпата за профилактика и смяна на семеринги и уплътнения, или да потърся и някъде другаде проблем (притеснява ме това, че всички оплакали се от този семеринг твърдят, че само първото палене им е проблем, а при мен има проблем и след като запали)? Според мен е възможно въздух да предизвиква тези проблеми...когато успее да го изкара върви и пали нормално, но глътне ли пак и пак прави проблема. Преди да почна голямото разглобяване, ще сложа няколко прозрачни маркуча по пътя на нафтата, да не се окаже някоя глупава връзка или ръждясала тръбичка, ама не се надявам много.

  • #2
    От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

    e, съществува все пак и варианта скапана нафта и да е задръстила филтъра или боклуци в резервоара........дано, ама надали......

    пробвай все пак с една тубичка читава нафта и да боднеш директно маркучетата в нея, да видиш как ще работи
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

      Започни с маркучите!

      Коментар


      • #4
        От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

        Миналата година в големите студове имах същия проблем. Стоплихме една туба с нафта. Ама много (гледй да не се запалиш). Изляхме я в резервоара,подкачих ръчно и обезвъздуших и всичко свърши. От тогава не го е правила,ама и такива студове още не е имало.

        Коментар


        • #5
          От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

          Имаше случай като твоя на едно паджеро и се оказа,че смуче въздух от подкачващата помпичка монтирана на тялото на филтъра.(тази бялата врътка е помпичката)
          А на друго се оказа помпата.А на трето имобилайзера.Провери ги при теб как са.
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • #6
            От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

            Ами днес направих байпас на филтъра и прегледах цедката в резервоара. Цедката и резервоара са като нови, чисти и лъскави.
            Не знам дали е от байпас-а или от някаква добавка която сипах в резервоара за почистване, но днес проблема с придърпването го няма, остана само трудното палене, което става все по-лесно (преди малко вече палеше от раз). Ще го изчакам до след нова година да се изгори и тази нафта и ще го мисля пак.

            Коментар


            • #7
              От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

              Трудното палене на студено го свързвам освен с въздух по системата и с ПРОБЛЕМ В ПОДГРЯВАНЕТО !
              Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
              ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

              Коментар


              • #8
                От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

                То лошото е, че не е само на студено, и на съвсем топъл, току що загасен мотор го прави. Ще видим де, иначе колата си оправи вървежа. Ще я покарам така до след нова година, ако се самооправи, предполагам са били разни боклуци от нафтата, които почистващата добавка е разтворила. Ако ли не :-X

                Коментар


                • #9
                  От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

                  То май подгряването има общо и при палене на топъл двигател. Защо първо не провериш дали релето подава достатъчно напрежение към свещите. Ако ДА тогава мисли за филтър, инжектор или семеринг (в тази последователност).
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

                    Смени си и горивния филтър.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

                      и аз имам проблем с вървенето и се чува едно свистене при ускорение все едно ими скъсан маркуч на турбото

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2.8 TDI, проблем с палене и вървеж

                        Aз явно съм забравил да пиша тук. Проблема се оказа супер тривиален - сондата в резервоара беше изгнила отгоре и смучеше въздух от нея. С нова сонда заспа
                        Единствения проблем сега е че сложих малко по-къса сонда и светне ли лампата до 10 км трябва да съм намерил бензиностанция.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X