Обява

Свий
Няма добавени обяви.

опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

    трябва ми джипка която да минава всяка събота и неделя по 140-150 км до ловното поле от там да влезе в гората да влезе в полето в кални снежни пътища ,терените по които карам не са мноооого пресечени,и когато има много сняг да се кара в града за да не си чупя другите 2 коли .кажете колеги какво да си купя както казах имам 2 коли ,така че това джипче ще се ползва не много и може би ако се налага мога да го тунинговам малко.
    кое от трите е най удачно за поддръжка разход-гориво и издръжливост.
    благодаря предварително

  • #2
    От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

    Евтината подръжка я печели Саморая,ниския разход на гориво също,за издържливостта отново е той.Само дето по 140-150км. наведнъж не са много приятни с него,да не кажа хич.

    Коментар


    • #3
      От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

      Витара.
      Не защото и аз карам такава, а защото най-пълно отговаря на изискванията. За немного пресечен терен става(тя и за много пресечен си става де)и без да се тунингова, като комфорт на возене е "долу-горе", а за разхода-между самурая и фронтерата. Поддръжката не е нещо непосилно ако не се използва за много хард изпълнения.
      Като минус мога да кажа ръждата и слабата предница.
      Отделно от това лесно и евтино се тунингова, но после започват по-големите разходи. Като по-големи гуми, лебедка... То апетита идвал с яденето
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

        Витарата с един сиромашки лифт и едни по големи гуми ще ти върши идеална работа.И самика е чудесен само че по 140-150км преход си е цяло приключение.За фронтерата не знам нищо.А бе най- добре пробвай и трите и която ти хареса.Успех с избора!
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

          Моят съвет е Фронтера А къса база-тя е сравнима с останалите предложения
          Ниска цена за придобиване+голям избор и шанс да попаднеш на добър екземпляр
          Най-добър комфорт и от трите
          Най-добри ламарини(относно гниене)
          Най-добър и непретенциозен двигател(особено 2.0 бензин) с евтина подръжка и доста поносим разход(особено с газ)
          Караш 150 км и не се чустваш изморен
          Слагаш и 31' гуми без никакъв лифт и си вършиш работата за която си я взел
          P.S Искам да уточня,че правя сравнението само между трите возила и то за целта,която е посочена в поста
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            Моят съвет е Фронтера А къса база-тя е сравнима с останалите предложения
            Ниска цена за придобиване+голям избор и шанс да попаднеш на добър екземпляр
            Най-добър комфорт и от трите
            Най-добри ламарини(относно гниене)
            Най-добър и непретенциозен двигател(особено 2.0 бензин) с евтина подръжка и доста поносим разход(особено с газ)
            Караш 150 км и не се чустваш изморен
            Слагаш и 31' гуми без никакъв лифт и си вършиш работата за която си я взел
            P.S Искам да уточня,че правя сравнението само между трите возила и то за целта,която е посочена в поста

            +1

            Коментар


            • #7
              От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

              От посочените 3 модела,и аз съм за Фронти.Само частите са малко по скъпи.Но защо си се спрял само на тях.Има и по- добри варианти.

              Коментар


              • #8
                От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                а защо да са по скъпи частите нали е опел .

                фронтера може ли да се пипне малко на височина

                Коментар


                • #9
                  От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                  Първоначално публикуван от denkata23 Преглед на мнение
                  а защо да са по скъпи частите нали е опел .

                  фронтера може ли да се пипне малко на височина
                  Може,да.

                  Коментар


                  • #10
                    От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                    То май само мотора е Опел.Другото е Исузу...

                    Коментар


                    • #11
                      От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                      Първоначално публикуван от denkata23 Преглед на мнение

                      фронтера може ли да се пипне малко на височина
                      За 100-150лв с по-дълги обеци(ако е с ресори) или подложки(ако е с пружини) можеш за нула време да в повдигнеш с 5см-8см без никакъв проблем
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #12
                        От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                        Не знам защо сравнявате Фронтерата с Витара и Самурай?Тя си е друг клас автомобил.Ако искаш евтиния Витара, Самурай,Фероза,Нива.Ако искаш комфорт Фронтера,Паджеро,Патрул,ТЛК и т.н.т ама там са други цифрите
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                          Не знам защо сравнявате Фронтерата с Витара и Самурай?Тя си е друг клас автомобил.Ако искаш евтиния Витара, Самурай,Фероза,Нива.Ако искаш комфорт Фронтера,Паджеро,Патрул,ТЛК и т.н.т ама там са други цифрите
                          Ако беше прочел заглавието на темата и първия пост,щеше да ти стане ясно защо....
                          Човека пита-хората изказват мнение
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                            "кое от трите е най удачно за поддръжка разход-гориво и издръжливост."-цитат от първото мнение.Та затова се питам.А иначе Фронтерата си добра машинка.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: опел фронтера , сузуки витара или сузуки самурай

                              Човека се е спрял на едно от трите возила, именно поради тази причина дискусията е за тях-кое какво
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X