Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Нов собственик на Jeep

    9000 лв. И на мен ми се стори транно.

    Коментар


    • #17
      Re: Нов собственик на Jeep

      В сервиза където оставих колата казаха че имат опит с този двигател и ще сменят масла и филтри по техно усмотрение ще пиша тук какво къде са сложили като я взема.Друго интересно вчера докато бях там дойде един Опел Фронтера и изненада имаше абсолютно същия двигател като моя 2.5 вм явно и опел ги ползват!

      Коментар


      • #18
        Re: Нов собственик на Jeep

        Първоначално публикуван от gadddd Преглед на мнение
        В сервиза където оставих колата казаха че имат опит с този двигател и ще сменят масла и филтри по техно усмотрение ще пиша тук какво къде са сложили като я взема.Друго интересно вчера докато бях там дойде един Опел Фронтера и изненада имаше абсолютно същия двигател като моя 2.5 вм явно и опел ги ползват!

        Вярно че има 2.5 ама не съм чувал да е VМ а на BMW... сигурен ли си в това което казваш?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          Re: Нов собственик на Jeep

          Сигурен, днес ще опитам да го снимам ако още е там имаше същото лого преплетено "в" и "м" изглеждаше по същия начин 1:1 той майстора ми обърна внимание вика виж още едно недоразумение като твойто и се смее. Според него ги ползвали толкова много въпреки кусурите им защото лесно се добавяло/махало цилиндър и били относително прости.

          Коментар


          • #20
            Re: Нов собственик на Jeep

            Първоначално публикуван от gadddd Преглед на мнение
            Днес правих каско много интересно до сега винаги колите които съм купувал са имали по висока застрахователна оценка от тази която реално съм платил.Сега за пръв път имам обратния случай и то съществено разминаване незнам на какво се дължи. Оценка на Jeep Cheroki 98г. 2.5 тд ABS климатик лети джанти и т.н. 9400лв. по прословутото шваки(аз лично съм виждал няколко различни швакита издание една и съща година) аз го платих без транспорт чиста цена 12 500лв.Вашите каскота за колко са?
            Гранда съм платил на 12500 лв , застрахователна оценка - 13 200 лв .Застрахован в бившата Витоша сега UNIнещоситам
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #21
              Re: Нов собственик на Jeep

              Първоначално публикуван от gadddd Преглед на мнение
              Сигурен, днес ще опитам да го снимам ако още е там имаше същото лого преплетено "в" и "м" изглеждаше по същия начин 1:1 той майстора ми обърна внимание вика виж още едно недоразумение като твойто и се смее. Според него ги ползвали толкова много въпреки кусурите им защото лесно се добавяло/махало цилиндър и били относително прости.
              само дето е такъв боклук че опел са произвели 14 000 бройки фронтери от него
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                Re: Нов собственик на Jeep

                Еми ето - имаме човек късметлия с рядък колекционерски екземпляр на Фронтера!
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  Re: Нов собственик на Jeep

                  Здравей Гадддд, аз също притежавам Чероки 2.5 дизел 98г. Също от скоро,но доста съм поразпитал за модела.Друг дизелов джип на тези години с тези екстри на тази цена трудно се намира.Сега ще кажат ,че е така защото е боклук.Проблема загряване идва от перката ,с течение на времето силиконовата и муфа си отива.Трябва като не работи джипа да завъртиш перката с ръка и тя да се движи стегнато ,трябва да ти дава зор ида няма луфтове,ако не-лечението е нова около 300лева.Забелязал ли си като загрее джипа какви градуси подържа,накоя чертичка ти е?Ако искаш да обсъждаме подробно имейла ми е gravidis@abv.bg ще ти дам и телефон

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Нов собственик на Jeep

                    Колега с удоволствие ще дискутираме нещата по джипките ни меил g_v_apostolov@abv.bg. не съм я карал много но за сега стрелката на температурата стои твърдо под 100 градуса, смених някой консумативи ето и Инфо:
                    Масло Игол 10 на 40 В4 - 11 литра!!!!(толкова ли събира наистина) по 7 лв. литъра
                    Горивен филтър 67лв.(на колко време се сменя?)
                    Маслен + Въздушен филтър 36лв.

                    Посвикнах малко да я карам в началото мислех че е спряла но аз карам по принцип един меган 147 коня

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Нов собственик на Jeep

                      Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
                      Здравей Гадддд, аз също притежавам Чероки 2.5 дизел 98г. Също от скоро,но доста съм поразпитал за модела.Друг дизелов джип на тези години с тези екстри на тази цена трудно се намира.Сега ще кажат ,че е така защото е боклук.Проблема загряване идва от перката ,с течение на времето силиконовата и муфа си отива.Трябва като не работи джипа да завъртиш перката с ръка и тя да се движи стегнато ,трябва да ти дава зор ида няма луфтове,ако не-лечението е нова около 300лева.Забелязал ли си като загрее джипа какви градуси подържа,накоя чертичка ти е?Ако искаш да обсъждаме подробно имейла ми е gravidis@abv.bg ще ти дам и телефон
                      колега трябва също да измиеш радятора точно по средата срещу муфата по средата там се затлачва наи много и не обдухва добре муфата

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Нов собственик на Jeep

                        И аз имам от скоро cherokee, моето е 1997г 4000куб,
                        карал съм го само около 3хил. километра и то без ъфроуд.
                        и на мен ми прави впе4етление, че съединителя е твърд.
                        Омаслява ми леко около кожуха на съединителя, предполагам, че е от семерингата. Незнам дали това се среща често и може ли да доведе до усложнения.
                        благодаря на всички които биха ме посъветвали по проблема

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Нов собственик на Jeep

                          Честито, сериозен агрегат. Нещо повече да споделиш като комплектация. От това че е със съединител съдя че е с АХ-15 скоростна кутия и 231 раздатка - парт тайм.
                          Трябва да видиш какво е маслото което е избило покрай вилката - дали е от скоростите или от двигателя.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Нов собственик на Jeep

                            ТОВА СА ДАНИ ЗА ОХЛАДИТЕЛНА ТЕЧНОСТ
                            ----------------------------------------------

                            Първоначално публикуван от gadddd Преглед на мнение
                            Сега за да не пускам нова тема тук ще пиша.Много ме озадачава въпроса с количеството двигателно масло.По всички софтове го дават 6.5-6.8 литра за двигател 2.5 вм.Колега от форума също ми каза че при смяна са му сипали 6.5 литра.При мен колата е на 3к км. след смяна маслото е леко под максимума и не е намаляло.По фактура пише че са ми сипали 10.5 литра!Сега тук приписвам данните от книжката ми те са на италиански и моля за коментрари да знам работят ли ме или да

                            Да уточня че това е сектора за 2.5 дизелов мотор само него поствам!!

                            Capacita dell'impianto di raffreddamento:

                            Motore a 4 cilindri

                            A secco: 9.5 litri*/10 quarti gi gall

                            Motore a 6 cilindri

                            A secco: 11.4 litri*/12 quarti gi gall

                            Motore diesel a 4 cilindri

                            A secco: 8.0 litri*/8.5 quarti ti gall

                            NOTA BENE:
                            *Compresi 2.2 litri/2.3 quarti di gall. nel serbatoio di espansione.
                            Three witches watch three Swatch watches.
                            Which witch watch which Swatch watch?

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Нов собственик на Jeep

                              Мдаа недоглеждането е при мен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X