Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов собственик на Jeep

    Здравейте!

    Предварително моля да ме не плюете много защото купих Чероки 2.5 вм мотора.Мотора както на повечето такива джипове е сменян моя е сменен 2001г. някъде за сега е ОК не е прегряван нормално работи ще видим до кога.Малко повече инфо колата е 98г. има всички екстри без кожа изключително запазена е с чисто нови гуми Goodyear Wrangler знам че ще е любопитно с транспорта ми излезе 13500лв. Тази седмица ще я дам да и сменят консумативите не видях много теми за този двигател а тези които видях бяха по скоро негативизми та въпроса ми е с какво масло се кара това чудо какво трябва да се смени освен масло и антифриз? свещите какви да взема(марка и доставчик по възможност)Човека който и поддържа колите каза че по ходова част за сега няма нищо за смяна. Имам само един комплект дистанционно с ключ оригинално е къде и колко струва да направя 2-ро ?
    Радиото ми е кодирано преди да се усетя влезнах в някакъв защитен режим сега чакам 2 часа как се оправя това най лесно знаете ли? Възможно ли е борда да ми показва само изминати км. и време без среден,моментен разход?


    На всички отзовали се благодаря.
    Последно редактирано от gadddd; 02-04-07, 16:23.

  • #2
    Re: Нов собственик на Jeep

    А сега който е в час с тоя модел да казва. За мен си е мътна Индия признавам, при все че се интересувам от жипки...
    Иначе има методика да си програмираш сам второ дистанционно за алармата, трябва да се разровим да го открием.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Нов собственик на Jeep

      за части по мотора по ефтино ще ти излиза ако си ги купуваш от магазин
      за италиански кошници

      иначе ако само ти си караш автомобила, виското му е наред и
      винаги имаш едно наум за температурата не трябва да имаш проблеми
      LR RR Classic VM2.5

      Коментар


      • #4
        Re: Нов собственик на Jeep

        По принцип при асфалтова експлоатация и внимателно ослушване както каза колегата няма да има проблеми, лошото идва при опит за офроъд с него...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Нов собственик на Jeep

          На твое място щях да сменя маслата в скорости раздатка и диференциялите. Ремъци масла антифриз и филтри на двигателя също.

          Ключът ако е с транспондер е около сто лева. Ако имаш само един и не си знаеш петцифрения пин само в БалканСтар могат да го програмират. Дистанционото също. Ако имаш две/а с колата можеш да обучиш трети. Не съм сигурен как.

          Иначе ако знаеш англйиски заготовки можеш да си купиш от тук.
          http://search.ebay.com/search/search...&fsop=1&fsoo=1
          10-15$ kлюч още толкова за дистанцйоно
          5-10$ доставка 4-10 дена
          Няма нужда от Пей-пал регистрация. Превеждаш им парите и те ти го пращат.

          Коментар


          • #6
            Re: Нов собственик на Jeep

            Честито и от мене! Аз съм с гранд чероки 2.5 от половин година горе долу и 10000км и за сега не мога да се оплача. Масло в мотора -10w40 и се сменя на 7500км . За дистанционното в балканстар искат към 170лв. М/у дугото забелязъл съм ,че тези коли имат доста твърд педал на съединителя, при теб дали е така?

            Коментар


            • #7
              Re: Нов собственик на Jeep

              За сега съединителя не е твърд! 10 на 40 ти каква марка слагаш? До сега не съм имал дизелов автомобил карам по принцип рено меган 2 литра всеки ден тук идеята ще е по смолян да ходя но по път асвалтиран, не мисля да правя изпълнения.170 лв. мисля е нормална цена за дистанционно и ключ за сравнения за моя меган ми искат около 300+ лв. Знаеш ли това радио каква марка се слага по принцип на него стои сега само логото на крайслер?

              Коментар


              • #8
                Re: Нов собственик на Jeep

                Първоначално публикуван от gadddd Преглед на мнение
                За сега съединителя не е твърд! 10 на 40 ти каква марка слагаш? До сега не съм имал дизелов автомобил карам по принцип рено меган 2 литра всеки ден тук идеята ще е по смолян да ходя но по път асвалтиран, не мисля да правя изпълнения.170 лв. мисля е нормална цена за дистанционно и ключ за сравнения за моя меган ми искат около 300+ лв. Знаеш ли това радио каква марка се слага по принцип на него стои сега само логото на крайслер?
                По-скъпите са Инфинити Голд, ама твоето май не е. Те са доста вида, така че дай снимка.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Re: Нов собственик на Jeep

                  Звънях на Балканстар Варна сервиза.Казаха че принципно имало номер набит на самото радио по който те щели да ми генерират нов код(имали съответния софт), но естествено искат да ида там не казват и колко пари ще искат.По отношение на ключа и дистанционното можели каквото искам да направят колкото бройки искам пак не казват цени защото имало много модели ала бала и пак да отида на място .

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Нов собственик на Jeep

                    Честито и от мен . Много безаварийни километри . Между другото и аз от една седмица съм собственник на Гранд Чероки . 97 година 4 литров автоматик , всички екстри . До сега го "газифицирах". Много ме кефи .
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Нов собственик на Jeep

                      Честито колега и със здраве,дълго да те радва-а що се отнася до стереото преди време и аз имах такъв проблем който се разрешаваше единствено с пари но докато си човърках колицата-бях махнал пепелника и щрак-на него залепена лепенка с кода на стереото.
                      Така че ако искаш потърси за нещо скрито,нищо не се знае.
                      Всичко добро
                      Kawasaki GTR 1400

                      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Нов собственик на Jeep

                        Брей, два дена да нямам нет и какво сте се развихрили тук
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Нов собственик на Jeep

                          Днес правих каско много интересно до сега винаги колите които съм купувал са имали по висока застрахователна оценка от тази която реално съм платил.Сега за пръв път имам обратния случай и то съществено разминаване незнам на какво се дължи. Оценка на Jeep Cheroki 98г. 2.5 тд ABS климатик лети джанти и т.н. 9400лв. по прословутото шваки(аз лично съм виждал няколко различни швакита издание една и съща година) аз го платих без транспорт чиста цена 12 500лв.Вашите каскота за колко са?

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Нов собственик на Jeep

                            Аз имах проблем с кодирано радио и се оказа че на самия апарат е залепена картичка скода нещо напълно безмислено но ме спаси да не давам пари за разкодиране.Е колата беше астра ама все пак провери
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Нов собственик на Jeep

                              Първоначално публикуван от gadddd Преглед на мнение
                              Днес правих каско много интересно до сега винаги колите които съм купувал са имали по висока застрахователна оценка от тази която реално съм платил.Сега за пръв път имам обратния случай и то съществено разминаване незнам на какво се дължи. Оценка на Jeep Cheroki 98г. 2.5 тд ABS климатик лети джанти и т.н. 9400лв. по прословутото шваки(аз лично съм виждал няколко различни швакита издание една и съща година) аз го платих без транспорт чиста цена 12 500лв.Вашите каскота за колко са?
                              Аз исках да застраховам Форда който карам за по-ниска сума, но от застрахователната компания като се заядоха - 16 било по Шваке и толкоз. По-скъпо може, по-евтино не.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X