Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

    Ровейки се за подгревателни свещи за Галопер-а, навсякъде по електронните каталози излизат 2 типа дизел: 2.5 TDI (99 к.с.) и 2.5 Tci D (105 к.с.). Не можах да разбера D4BH кой от двата (или и двата) двигателя се води.
    Досега единствената разлика, която съм намерил от някакви снимки в google е, че на единият двигател шината за подгревателните свещи е вълнообразна, а на другия (в случаят - и моя) е права. Не знам коя на кой двигател е, та оттам не знам кой от двата двигателя е моя, че да знам какви свещи да поръчвам, ако реша.

    Има ли някакви визуални разлики в двигателите или начин, по който да се разпознават ?
    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

  • #2
    От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

    VoyagerX, защо не звъннещ в ИНД и по момера на рамата ще ти кажат. 02/ 80 44 318, 02/ 80 44 316, 0894 600 038 - части, звънни и ги питай ако никои не успее да ти помогне. Успех.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

      TCId май няма на Галопер.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

        Абе излиза точно за Galloper, и на Beru в каталога, и на NGK, на Denso, в каталога на Iskra, че и не знам още къде беше.

        Като гледам моя е D4BH, пише си го и върху етикет на двигателя, би трябвало да си е чист TDI. Доколкото знам Tci е много малко разпространен, макар че някъде пишат TDI като Tci (Turbo-charger intercooler). На NGK в каталога пък хич няма D4BH, абее...по идеята на zoro-1 ще звъня в Инд, ако работят утре, макар че те надали ще знаят какво са имали предвид производителите на свещи
        Последно редактирано от VoyagerX; 23-12-10, 22:56.
        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

        Коментар


        • #5
          От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

          И в оригиналния менуал при мен го има и в двата вариянта ,не съм се замислял какво значи и каква е разликата,пиши ако разбереш нещо !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

            Моя двигател (D4BH) си е 2.5TDI - свещите от каталога на Beru GV-921 си работят идеално, вече монтирани. Малко по-дълги са от оригиналните ми, които се оказа, че са били керамични NGK. Гледам, че за двигател 2.5TCi D са дали още по-дълги свещи, които май няма да могат да се монтират при мен. Засега освен вълнообразната шина на Tci D (която е права при 2.5TDI) друга разлика не знам.
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #7
              От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

              Да не е Turbo common-rail injection Diesel? Не съм сигурен,но май TCI се ползваше едно време от Хюндай за Turbo Common-rail Injection,когато ФВ се разпискаха,че TDi си било тяхно.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #8
                От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

                Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                по електронните каталози излизат 2 типа дизел: 2.5 TDI (99 к.с.) и 2.5 Tci D (105 к.с.). Не можах да разбера D4BH кой от двата (или и двата) двигателя се води.

                Има ли някакви визуални разлики в двигателите или начин, по който да се разпознават ?
                Без да търся, ще изкажа предположение, че е като при "таткото" Паджеро. Става дума за вида ГНП - с механично и с електронно управление. Разликата в конете е твърде малка за да е конструктивно изменение - с вихрова камера и директно впръскване.

                Коментар


                • #9
                  От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

                  Да,по-вероятно е да е това,но наистина при някои модели TCI е common rail.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви са разликите в двигатели 2.5 TDI и 2.5 TCi D ?

                    2.5 комън рейл слагат на бусовете Н1 и е 163кс
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X