Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Споделям собствен опит. Чамово дюшеме, добре изсъхнало, наредено 2007-ма година. Лакирано е тогава с полиуретанов лак, български. Три минавания с междинни шлайфания. Още не се е протрил никъде. Къщата е ползвана 5 години постоянно, а другите 5 - като вила. Нанасяйте лака така както препоръчва производителя, а не майсторите.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      ПОКЛОН пред сътвореното и без да ми се сърдиш ми дойде лафа: луд умора няма (каквито думи всъщност е чувал всеки зад гърба си ,когато е настойчив и съсредоточен върху желанието за постигане на някакъв резултат и удовлетворение според мен)... та сетих се за теб като гледах случайно един каталог :
      http://bibtexhome.com/temp/damaski2017final.pdf на последната страница, според мен би отивало на такъв стил МНОГО МЕ КЕФИ!!! БРАВО!!!

      Коментар


      • От: "Къщата"

        БРАВО, Браво! И от мен.

        Изчетох темата с голям интерес, че и аз влязох във филма - строеж на къща на гола поляна на стари години!

        Успех колега!! Малко е останало, не, че ще има край някога.

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Ей, че чак сега ли изчете цялата тема?
          Щяхме да се срещаме, да те водя да гледаш, ама нищо не стана. Годината се оказа доста тегава откъм други събития около мен.
          А сега още не съм започнал да ходя, че виж какво време се е заформило.
          Лошото че от селото идват тревожни новини, че набезите отново са зачестили, много разбити и ограбени къщи. Дори батериите от мивките сваляли.
          Та, какво ли ме очаква?

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Ей, че чак сега ли изчете цялата тема?
            Щяхме да се срещаме, да те водя да гледаш, ама нищо не стана. Годината се оказа доста тегава откъм други събития около мен.
            А сега още не съм започнал да ходя, че виж какво време се е заформило.
            Лошото че от селото идват тревожни новини, че набезите отново са зачестили, много разбити и ограбени къщи. Дори батериите от мивките сваляли.
            Та, какво ли ме очаква?
            Да. За съжаление чак сега я изчетох. Евалла за доста от нещата които си сътворил.
            Но нищо не пречи да се разходим, при нормално време, и да обменим опит.

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Стеф, сложи една аларма с психотропна сирена, моя алармаджия ми е казвал, че има такива. Сирената ползва честоти доста дразнещи за човешкото ухо.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Опазването на имота, ще ми е един от големите проблеми, след като тази година евентуално го затворя с врати и прозорци.
                Мисля си за какво ли не, но все ми се струва не ефективно.
                Мисля за фалшиви камери, автоматично включване на халогени при движение, аларми(на които няма кой да реагира) и т.н.
                Проблем на датчиците ще е, че ще се задействат и при преминаване на котки, мишки или други живинки.
                То това си е разговор за цяла тема.

                За тези психотропни сирени нищо не ми излиза. Верятно са под някакъв друг термин.

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  И така, довърших последните няколко квадратни метра от дюшемето. Направих му и первазите, но ще ги кова след като го позачистя и намажа, че има още много да се цапа от довършителните работи.

                  И най-после дойде ред на дограмите. Лошото време тези дни малко спря работата, та да почешем клавиатурите.
                  Не знам защо, но си внуших и избудалях, да ги правя от тип сандвич материал. Не съм заринат с изрезки, е дъски имам, но могат да се вложат и на други места.
                  В никакъв случай не излиза по-евтино от използване на бичмета. Ако се сметне времето за подготовка, даже е в пъти по-скъпо. Калиброване на всяка дъска на щрайхмус, калиброване на ширина, напасване и лепене.
                  Единственото ми предимство е, че предварително пресмятам сглобката, и тя става перфектна. Защото иначе нямам подходящите машини за хубав глъб-зъб.
                  Много материал изгледах за дограмите, всеки си има своя теория и начин на правене. Едни пряваят снадките под 45 градуса, като ползват дибли или рапиди, други лепят директно челно с рапиди, и т.н.
                  Аз обаче реших да е по класическия и по-труден начин с глъб зъб. Вече съм ги и сглобил. Фиксирам с напречен 10мм дибел.

                  Това са снимките на зготовките за касите. Ако се вижда, изтарикатил съм се, фалцът да ми се получи от различната ширирина на дъските. Не че не може и на циркуляр.
                  За лепене съм ползвал Ц200, толкова дава фирмата

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090336.JPG
Прегледи:1
Размер:539.2 КБ
ID:5793054

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090337.JPG
Прегледи:1
Размер:515.7 КБ
ID:5793055

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090338.JPG
Прегледи:1
Размер:515.2 КБ
ID:5793056
                  Последно редактирано от ctef; 28-06-18, 08:15.

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Такава конструкция наистина ще измята по-малко в сравнение с цели бичмета, но да не забравяме конструкцията на къщата, и вероятноста тя да поддава във времето.
                    Та в тази връзка, лесно мога да напасвам касата да влезе плътно в светлия отвор м-у гредите, но по-разумно ще е да оставя известен луфт, да речем по 5мм. Чуденката ми е с какво все пак да се уплътни този луфт. Пяната добро решение ли е за 5мм дърво-дърво? То в касите може и да се поизкопаят малко външни канали за да задържи и повече пяна.

                    И другото, понеже предстои да правя черчеветата, и трябва да предвидя луфтове.
                    Какви уплътнения да ползвам?
                    Преди 10тина години имаше едни алуминиеви лайсни за уплътняване на стари дървени дограми и ми харесваха. Дали се намират все още, защото не ми излизат при търсене.
                    Меките лепени уплътнения нещо не ме кефят много.
                    Виждал съм едни перчати гумени, които се вкарват в предварителен канал на черчевето. Те по ми харесват, но къде се продават?
                    Иначе прозорчетета ще са стъклопакет, възможно най-тесният.

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Такава конструкция наистина ще измята по-малко в сравнение с цели бичмета...
                      Ще измята по-малко, ако ги редиш правилно. Предполагам си напълно наясно как - едно до друго парчетата, с огледално разположени пръстени. Не измята, не защото няма вътрешни напрежения, а защото те се уравновесяват. Затова се изисква сериозно лепило и лепене (поливинил-ацетатните хич не са лоши, зависи от конкретното).
                      Уплътнения като за съвременна дограма (въпрсните гумени, които се полагат в канал), може да си купиш от всяко предприятие, произвеждащо такава, или от техните снабдители - продаващи аксесоари, механизми, профили и прочее.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Ще измята по-малко, ако ги редиш правилно.
                        Винаги измята по-малко, освен ако нарочно не се постараеш, тоест да нарежеш бичмето и да го сглобиш във вид и разположение преди нарязването.

                        Осносно лепилото - ползвам на Henkel 2 вида, с нула оплаквания. Има ги навсякъде по големите вериги.

                        ПП: Ползвал съм и монтажно на картуш дори. Пак мирише като C200 и дериватите му, само дето е като паста, а не течно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...ползвам на Henkel...
                          Да, едно в тубички по половин кг, с "човка" - много удобно за работа. Купувам го от паркетчийските магазини.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Принципно зная как трябва да се редят, но в процеса на редене, не е само едно с което трябва се съобразявам.
                            Те и годишните кръгове е добре да са по малки от 2,5мм, но се правя че не го знам

                            Формата на прозорците няма да е съобразена много със стрария стил, а ще е каквато дойде според подреждането на гредите. Няма да са тесни високи, а по-широки отколкото високи. Малко прихлупени. Но няма как. То като си помисля, миналата година така ми беше писнало, че през главата ми минаваха мисли да си пръчам пластмасова дограма в цвят. Плащаш си и монтираш. Но добре че дойде една колежка да види къщата, като и казах какво съм решил, вика че съм луд на тази къща да сложа пластмаса. Та се осъзнах навреме.

                            По-сложно ще е с вратите, че още не съм го решил, да се прави ли каса в отвора, гредите ли да се ползват за каса, че не са много прави Но има време, защото и обков трябва да им се прави. А не са малко.

                            П.п. Нищо не казвате, колко луфт да оставям м-у касата и гредите и с какво да го уплътнявам?
                            Последно редактирано от ctef; 29-06-18, 08:10.

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              По-сложно ще е с вратите, че още не съм го решил, да се прави ли каса в отвора, гредите ли да се ползват за каса, че не са много прави Но има време, защото и обков трябва да им се прави. А не са малко.

                              П.п. Нищо не казвате, колко луфт да оставям м-у касата и гредите и с какво да го уплътнявам?
                              Остави грубо 5мм до сантим (според кривините), лепи с полиуретаново лепило (тия "саламите") - най-еластичното - всичкото това ще се скрие от первазите. Направи си каси на вратите, същото и за тях.
                              ПП
                              Колко са ти дебели стените, ако позволяват, направи и касите таблени.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Голата греда която се вижда на вратата е около 13см. Имаме отстрани и по 2см мазилка, която в момента е отсечена с летва.
                                Значи, казваш да облека гредите.
                                Но да кажа, че вратите няма да са таблени, а редени.
                                Да речм нещо такова:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010155.JPG
Прегледи:1
Размер:444.6 КБ
ID:5793099

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070513.JPG
Прегледи:1
Размер:595.7 КБ
ID:5793100

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X