Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Аз нямам проблеми с хвърлянето на тази мазилка. Вярно е че е по-лепкава от обикновения хоросан, но е в пъти по-здрава и еластична.
    Нямам напукана такава, дори и на по-голяма дебелина.
    В италия работехме с КС-1 на Fassa Bortolo, която е с абсолютно същата консистенция. На практика идентична.
    Само на някои големи обекти сме ползвали машина под наем.
    И с нея не става на един слой.

    Относно закрепването на ъглите, трябва предварително да нанесеш материал по двете страни на ъгъла който ще измазваш (по цялата дължина) и след това отгоре слагаш самия профил и го отвесираш.
    След притискането, обираш излишния материал който излиза от мрежичките.
    По същия начин. както се поставят алуминиевите ъгли за гипсокартон.

    Ако се има малко време и търпение, хубаво е да "дръпне" една идейка.
    Да втвърди, а не да изсъхне напълно.
    Според околната температура, стигат от 20 мин до 50, горе долу.

    По големите обекти, един върви напред и закрепва ъглите и профилите за ступове.
    Аз ако правя една стая примерно, първо си закрепвам и отвесирам навсякъде и след това мажа.

    ПП: Пробвай една идейка по-гъста.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Браво Стеф, да си жив и здрав!!!!
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Ясно, благодаря!
        Така или иначе, за сега нямам много фронт за такава мазилка.
        С нея и ъглите измазах и надпокривната част от комина. Финиша е с бялата завършваща, AZ151 без пердашене.
        От снимките става ясна технологията на строеж на комина.
        Много се е изписало за противопожарната безопасност на комините. Затова реших да изолирам местата около дървената конструкция и под битума с итонгови плочки по 25мм. И така и така го започнах, изкарах итонга до горе.
        Плочата за капака е отливка. Малко я омалих, но това е.
        Дизайна на комина умишлено е такъв, какъвто е, защото това са старите комини. Формите като къщички се появяват по-късно, по Копривщица и другите възрожденски градчета.
        И вече си имаме огън и в къщата.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Екстра е!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Ако капака ти малее намери една голяма каменна плоча и я клопни отгоре върху него!

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Ами ако имах, хич нямаше да се знимавам. Но по нашия край камъкът е някакъв трошляк. Уж твърд, но и много крехък и се пука. А да мъкна някоя тикла от Предбалкана или Родопите, няма да стане.

              Да продължа със снимковия разказ.
              Другото с което се напънах да свърша са парапетите.
              Вижда се как са правени. Ползвани са само универсални инструменти.
              Изправяне на усуканите и изметнати греди с електрическото ренде.
              Разбичване с циркуляра. Клинове и лостове за да не стиска дървото диска.
              Закръгления с оберфреза.
              Накрая шлайфане и състаряване с телената четка.
              Заиграх се да се монтират на сглобка, и осигуряване с винт по диагонал.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070686.jpg
Прегледи:1
Размер:290.5 КБ
ID:5620429

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070688.jpg
Прегледи:1
Размер:289.3 КБ
ID:5620430

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070689.jpg
Прегледи:1
Размер:276.3 КБ
ID:5620431


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070760.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5620432

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070758.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5620433

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070756.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5620434

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Всичко ми харесва човече ! Обаче винаги имай и едно на ум че трябва да остава време и за живот . Бог да ги прости родителите ми ! Баща ми почина една година след пенсия а майка ми само преди три седмици . И двамата не успяха да се насладят на това за което са работили цял живот . Аз лично искам сега и веднага и по-добре да имам да изплащам отколкото да спестявам и да си губя живота и здравето в такива строежи . Не искам да те задължавам да се вслушваш в мнението нито искам да те задължавам да ме слушаш .Приеми го като един приятелски съвет . Лошото е че има доста такива случаи и с познати други да се радват на това за което мнозина са загубили и здраве и живот ...............
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Ох, засягаш тема която въобще не ми е чужда!
                  Мислиш ли, че не си го мисля?
                  Но какво е живот, къде е щастието?
                  Често се шегувам със себе си, да са живи и здрави тези които ще ме наследят, ще са късметлии, че сигурно веднага ще му видят сметката и ще го осребрят.
                  Значи, моето "залъгване" е, че работя за удоволствие.
                  Просто, има нещо сбъркано в разбирането ми за удоволствията в тоя живот, или нека го кажа по-меко, различно.
                  Правя сметки и в материално отношение какво ми коства това, и в един момент ще ви споделя, ще говорим и за пари, но за сега ще кажа само, че със скромните средства вложени до момента, бих могъл да направя едно скромно околосветско пътуване, или ако не, то поне да посетя мнооого места.
                  Но какво да се прави, вече съм хвърлил заровете.
                  И най-важното е, че поне за сега, не чувствам душевен дискомфорт в това начинание.
                  А дали един ден ще съжалявам, ...кой знае

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Аз пък вече си търся подвижна къща / кемпер/, че в палатките вече ми е тегаво!
                    Поздрави за мерака!

                    п.с. Иначе и ранчо имам, ама не харесван това, че пейзажа дори и красив, е един и същ.

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Ох, засягаш тема която въобще не ми е чужда!
                      Мислиш ли, че не си го мисля?
                      Но какво е живот, къде е щастието?
                      Често се шегувам със себе си, да са живи и здрави тези които ще ме наследят, ще са късметлии, че сигурно веднага ще му видят сметката и ще го осребрят.
                      Значи, моето "залъгване" е, че работя за удоволствие.
                      Просто, има нещо сбъркано в разбирането ми за удоволствията в тоя живот, или нека го кажа по-меко, различно.
                      Правя сметки и в материално отношение какво ми коства това, и в един момент ще ви споделя, ще говорим и за пари, но за сега ще кажа само, че със скромните средства вложени до момента, бих могъл да направя едно скромно околосветско пътуване, или ако не, то поне да посетя мнооого места.
                      Но какво да се прави, вече съм хвърлил заровете.
                      И най-важното е, че поне за сега, не чувствам душевен дискомфорт в това начинание.
                      А дали един ден ще съжалявам, ...кой знае
                      Стефане, хич не се терзай от излишни глупости. Всеки открива щастието в различни неща.
                      Няма по-голямо удоволствие от това да сътвориш нещо красиво сам и да го правиш с мисълта, че го оставяш на най-ценното, което имаш-децата ти. И няма никакво значение дали те ще го оценят по същия начин както ти.
                      Важно е, че си осмислил пътя си

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Казвал съм го, и пак ще го кажа.
                        Златни ти ръце!
                        Няма по-голямо удоволствие от това, да работиш с мерак и да имаш време да изпипваш нещата.
                        Удовлетворението е неземно.
                        Напълно те разбирам и те подкрепям.
                        Всеки има различно виждане за удоволствието в живота.
                        За мен, както и за теб, е да сътвориш нещо и да му се радваш.
                        Моята е същата история с вилата.
                        Винаги има какво да ръчкам и довършвам.

                        ПП:
                        Цветето ме е изпреварила.
                        Да правиш това, което те успокоява и прави щастлив, е безценно.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Ох, засягаш тема която въобще не ми е чужда!
                          Мислиш ли, че не си го мисля?
                          Но какво е живот, къде е щастието?
                          Често се шегувам със себе си, да са живи и здрави тези които ще ме наследят, ще са късметлии, че сигурно веднага ще му видят сметката и ще го осребрят.
                          Значи, моето "залъгване" е, че работя за удоволствие.
                          Просто, има нещо сбъркано в разбирането ми за удоволствията в тоя живот, или нека го кажа по-меко, различно.
                          Правя сметки и в материално отношение какво ми коства това, и в един момент ще ви споделя, ще говорим и за пари, но за сега ще кажа само, че със скромните средства вложени до момента, бих могъл да направя едно скромно околосветско пътуване, или ако не, то поне да посетя мнооого места.
                          Но какво да се прави, вече съм хвърлил заровете.
                          И най-важното е, че поне за сега, не чувствам душевен дискомфорт в това начинание.
                          А дали един ден ще съжалявам, ...кой знае
                          Кой ще направи баланса между вложените пари, материалния резултат, и моралното удовлетворение от направеното?

                          Може би, оня от горе, дето гледа?

                          Което, според върлия атеист - в мое лице - е безсмислено?

                          Или ти, докато си жив и здрав, да се радваш на всеки ковнат пирон, и да си намираш по някое дребно кусурче, докато си пиеш ракията с огромно удовлетворение от свършената работа?

                          Един комшия на моята си къщичка сподели - ебати къщата - идвам за седмица - да си почина, и докато си почивам - свършвам работа, дето се върши за две седмици..

                          Не знам той дали се кефи от такава почивка, но за мене това е пълноценна почивка - да правиш нещо хубаво, пък после... после е после, след после - остават добрите приказки за тоя, дето се е трепал, и едно Бог да го прости...
                          Това остава...
                          Тия две неща - материалното и моралното.

                          Не напразно е казано - залудо работи, залудо не стой.

                          Работи, работи, работи - резултата си заслужава. Дори само в моралния аспект на самоудовлетворение..
                          За другото ... тури му пепел...

                          Да си здрав още много години, и да работиш - за да се кефиш от работата си..
                          Другото е тленно..

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Имам и една скромна амбиция, примерът да е заразен.
                            Най-вече за това споделям темата. Е, поощренията от ваша страна също ме радват.

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Имам и една скромна амбиция, примерът да е заразен.
                              Хехеееее..

                              Това не става с апел..
                              Това не става и с пожелание...

                              Ако тая работа не ти е в кръвта, в мисълта, в погледа... няма да стане..
                              Ако те дразни главата на пирон, кован накриво, и го виждаш, и би го извадил, за да го заковеш отново.. това е педантичност..

                              Но ако успееш тая педантичност да я видят децата ти, и да я запомнят... не е била напразно.

                              Вероятно се втелясвам, ама така си ги мисля нещата, и така си ги правя..

                              Дърт съм, явно, вече..

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Моето морално рамо винаги го имаш.
                                Пък и ако по някакъв начин мога да помогна, ще бъде удоволствие.
                                Аз съм си заразен и работохолик поначало.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X