Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото новини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мото новини

    интересно! комшиите нямат кой знае каква зима, ама си правят гуми и си ги карат... а баща ми едно време мечтаеше за "видинки"... ще поровя из сайта им,макар че нямат представител в булгаристан.

    Коментар


    • От: Мото новини

      Кои комшии, гърците нямат, ама турците нямат само до Измир.
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • От: Мото новини

        Красавец:




        За 2019:

        Прикачени файлове
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • От: Мото новини

          Няколко снимки от EICMA 2018, който иска повече снимки, информация и модели, тук: https://www.asphaltandrubber.com/tag/eicma/

          KTM 790 Adventure
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-KTM-790-Adventure-11.jpg
Прегледи:1
Размер:302.9 КБ
ID:5801979
          KTM 790 Adventure R
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-KTM-790-Adventure-R-09.jpg
Прегледи:1
Размер:306.0 КБ
ID:5801980
          200 и съответно 240 мм ход на окачване, просвет над 200 мм, резервоар 20 л. - ниско долу от двете страни, двигател 2 цилиндъра, паралел с 270 градуса интервал на запалване (като Duke 790), но тук с 94 к.с., 203 кг с пълен резервоар + течностите, 21/18 колела и за двете версии.

          BMW R1250GS Adventure

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-BMW-R1250GS-Adventure-11.jpg
Прегледи:1
Размер:319.0 КБ
ID:5801981
          ShiftCam боксера (променливо газоразпределение) беше показан по-рано, но за Adventure версията това е дебют, леки външни промени и леки вътрешни, вериги със зъби вместо ролки за разпр. валове, нова система за мазане, някои от предишните екстри вече са стандарт (асистентите).

          BMW S1000RR
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-BMW-S1000RR-40.jpg
Прегледи:1
Размер:316.8 КБ
ID:5801982
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-BMW-S1000RR-48.jpg
Прегледи:1
Размер:265.4 КБ
ID:5801983
          Напълно нов, също променливо газоразпределение, вече тръбна задна част на рамата (sub frame), съвсем симетричен дизайн на предницата.
          Ще го видим догодина в световния супербайк - БМВ се завръща със заводско участие, с пилот Том Сайкс - световен шампион.

          Yamaha Niken GT
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-Yamaha-Niken-GT-28.jpg
Прегледи:1
Размер:312.4 КБ
ID:5801984
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-Yamaha-Niken-GT-18.jpg
Прегледи:1
Размер:485.3 КБ
ID:5801985
          Това вече официално ще е сериен модел за 2019

          Yamaha Tenere 700
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-Yamaha-Tenere-700-28.jpg
Прегледи:1
Размер:271.2 КБ
ID:5801986
          Официално сериен модел, 21/18 колела, 220 мм окачване, 16 л резервоар, 2 цилиндъра (познатия от MT-7 серията) около 70 к.с., вече знам какво ще каже @motorman

          Moto Guzzi V85 TT
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-Moto-Guzzi-V85-TT-03.jpg
Прегледи:1
Размер:354.7 КБ
ID:5801987
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-Moto-Guzzi-V85-TT-08.jpg
Прегледи:1
Размер:321.5 КБ
ID:5801988
          Видяхме го миналата година като концепт, почти без промяна вече официално е сериен модел и ще се появи в дилърствата в началото на следващата година. 170 мм окачване, 21 литра резервоар (достатъчни за 400 км според Мото Гуци), 19/17 колела, 0 (нула) пластмаса - специално упоменато, 850 куб. въздухар с около 80 к.с.

          Ще си позволя един коментар: За разлика от останалите "класик-ендуро" - BMW R nineT Urban G/S, скрамблерите на Триумф, Ямаха и Дукати, тук имаме
          1. окачване с повече ход от 120 -130 мм (изключваме само Ducati Scrambler Desert Sled)
          2. резервоар по-голям от 14-15 литра (тук щях да изключвам само BMW R nineT Urban G/S, но видях, че има 17 л резервоар)
          3. седалка на която можеш да седиш по-дълго отколкото до кафето
          4. пасажерска седалка, която наистина може да служи за такава
          5. солидна задна част на рамата, готова за товарене

          С други думи имаме един напълно функционален мотоциклет за дълги пътувания по асфалт и по утъпкани черни ПЪТИЩА, срещу мотоциклети, които биха били най-удобни само за каране за кеф из града и малки разходки.

          Ducati Diavel 1260 DVT
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-Ducati-Diavel-1260-S-07.jpg
Прегледи:1
Размер:235.0 КБ
ID:5801989

          Ducati Panigale V4 R
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-Ducati-Panigale-V4-R-03.jpg
Прегледи:1
Размер:261.1 КБ
ID:5801990
          Над 230 к.с. (обявени) с опционален ауспух, прекъсвач на 16 500 оборота. Ще го видим догодина в световния супербайк с Час Дейвис.
          По-"слабите" версии, едната към 226 к.с. излязоха миналата година, цена в България, предположение около 80 000 лв. (най-малко).

          Коментар


          • От: Мото новини

            Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
            Няколко снимки от EICMA 2018, който иска повече снимки, информация и модели, тук: https://www.asphaltandrubber.com/tag/eicma/

            KTM 790 Adventure
            [ATTACH=CONFIG]973836[/ATTACH]
            KTM 790 Adventure R
            [ATTACH=CONFIG]973837[/ATTACH]
            200 и съответно 240 мм ход на окачване, просвет над 200 мм, резервоар 20 л. - ниско долу от двете страни, двигател 2 цилиндъра, паралел с 270 градуса интервал на запалване (като Duke 790), но тук с 94 к.с., 203 кг с пълен резервоар + течностите, 21/18 колела и за двете версии.
            Миналата година ги имаше на ЕИСМА, /общо бяха 5 вида с 790, но някои бяха недодялано грозни/, но до сега само дюк 790 е факт. Ходих да го видя в Едимоторс, но пропуснах тестдрайва. Има много глезотийки, но е по-висок от стария дюк. Какви са неговите /на новия 790/ килограми и мощност?
            Моят 990 супермото изтеглен с почти пълен резервоар /20литра/ показа 220 кг.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Мото новини

              мииии сега съм в голяма дилема: синъо тенере 700 или оранжево нетенере790...

              Коментар


              • От: Мото новини

                Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                мииии сега съм в голяма дилема: синъо тенере 700 или оранжево нетенере790...
                На това синьото ако му сложиш една 16-ка отзад и едно високо кормило , ще имаш втори чопър с китайска визия . Само не знам дъската за гладене за какво ще я ползваш. За оранжевото........ , а бе я си карай хубавия мотор , че ти отива на кожените дрехи и дългата брада , не се занимавай с глупости
                Гуцито е друга бира.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: Мото новини

                  Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение




                  Moto Guzzi V85 TT
                  [ATTACH=CONFIG]973845[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]973846[/ATTACH]
                  Видяхме го миналата година като концепт, почти без промяна вече официално е сериен модел и ще се появи в дилърствата в началото на следващата година. 170 мм окачване, 21 литра резервоар (достатъчни за 400 км според Мото Гуци), 19/17 колела, 0 (нула) пластмаса - специално упоменато, 850 куб. въздухар с около 80 к.с.

                  Ще си позволя един коментар: За разлика от останалите "класик-ендуро" - BMW R nineT Urban G/S, скрамблерите на Триумф, Ямаха и Дукати, тук имаме
                  1. окачване с повече ход от 120 -130 мм (изключваме само Ducati Scrambler Desert Sled)
                  2. резервоар по-голям от 14-15 литра (тук щях да изключвам само BMW R nineT Urban G/S, но видях, че има 17 л резервоар)
                  3. седалка на която можеш да седиш по-дълго отколкото до кафето
                  4. пасажерска седалка, която наистина може да служи за такава
                  5. солидна задна част на рамата, готова за товарене

                  С други думи имаме един напълно функционален мотоциклет за дълги пътувания по асфалт и по утъпкани черни ПЪТИЩА, срещу мотоциклети, които биха били най-удобни само за каране за кеф из града и малки разходки.
                  И аз точа лиги одавна ама предното колело не малее ли малко?
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • От: Мото новини

                    Гуцито е с 19х17 цола гуми. Стандартен компромис за тежко ендуро. Ако е с 21 цола отпред става прекалено проходимо за черно, но пък не особено добре за асфалт. 19 цола предна е идеалният компромис за такъв клас мотори. Всичко това съчетано с удобна седалка, голям резервоар, кардан и здрава рама за много багаж го правят претендент за челните места в класацията на тежки експедиционни ендура.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Мото новини

                      Абе на мен си ми прилича на R1100GS това гуси и т'ва е.

                      п.п.
                      19 - предна и 17 - задна имат почти еднакъв външен диаметър на гумата с размерите на моя GS
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Мото новини

                        Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                        Абе на мен си ми прилича на R1100GS това гуси и т'ва е.

                        п.п.
                        19 - предна и 17 - задна имат почти еднакъв външен диаметър на гумата с размерите на моя GS
                        Така де. И аз това имах в предвид. Железен мотор с голям резервоар, минимум пластмаси и електроники, около 200-210 кила най-много пълен, зареден. Това е формулата според мен за тия мотори.
                        А не 250-260 кила с камари електроники, пластмаси, 130-150 коня и задна гума 170 мм широка?!?!
                        КТМ-а Адвенчър 790 и Ямахата 700 също хващат окото... Те са малко по-офроуд ориентирани и определено имат своите почитатели. От тях на мен за пътешествия най-много ми хареса стандартният Адвенчър 790, а не R модела. R модела си е направо за мотокрос, но съм сигурен, че и той ще има своите верни фенове.
                        Стандартният Адвенчър 790 има 94 коня и 88 НМ въртящ момент. 20 литров резервоар. Предни амортисьори WP APEX с ход 200 мм и заден амортисьор WP пак с ход 200 мм. На R модела амортисьорите са други и хода е 240 мм. Адвенчър 790 има удобна стандартна седалка за двама, до като на R модела седалката е друга, единична и тясна. Сухата маса на мотора е 189 кг, Този показател, това е нещо, което на мен нищо не ми говори. Значи мотора реално пълен зареден ще тежи някъде 200-210 кг. За Адвенчър 790 е използван двигателя на КТМ 790 ДЮК, но намален с 10 кс за сметка на по-високият въртящ момент в по-ниски обороти, което е много добре. Имат АБС, който може да се изключва и тракшън контрол. Това са данните.
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 07-11-18, 14:47.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Мото новини

                          Дукати и Хонда със сериозни промени на предното окачване.



                          https://www.bennetts.co.uk/bikesocia...27001054056948
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Мото новини

                            Това за Дукати е фалшиво, ето работещ линк: https://www.youtube.com/watch?v=YVt8SIq5psg

                            Всеки може да си нарисува каквото иска, но казвам "фалшиво", защото фантазиите си са ги озаглавили като "All New Ducati Panigale V5 2019 Superbike", което е лъжа, няма такова нещо, V5 и с това окачване тип "искам да ми е по-сложно, щото така съм си вменил, че по-сложното е по-добро".

                            Мотоциклетът на Дукати за Супербайк за 2019 е Panigale V4 R:

                            https://www.ducati.com/ww/en/bikes/p.../panigale-v4-r



                            При Хонда става въпрос за новия Gold Wing, модел от 2016 мисля, там приложиха т. нар. Hossack окачване, чудесно решение за тежък шосеен мотоциклет, по интересното обаче е опцията за 7-степенна скоростна кутия с 2 съединителя.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018 Honda Gold Wing_03.jpg
Прегледи:1
Размер:245.8 КБ
ID:5805835

                            Коментар


                            • От: Мото новини

                              В линка който съм дал ги има всички промени относно двигател и окачване.




                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Мото новини

                                Получих мейл, че V65TT вече е в България, да се обадя да си запазя час за тест драйв. Погледнах в сайта на дилъра, вече има и цена.
                                Хайде народе - топли, топли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X