Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото новини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мото новини

    Да не бъркаш годините?? Мен ми се чини че шведа не мисли Хускварната от около 1986-7, там нейде братя Кастилиони купуват фирмата и лепват гъза на слона на що-годе дискретни места. Остават без намеса производството две- три години. Благодарение на горните причини се ражда Хузаберг.
    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
    Husqvarna Te 510 1989
    Argvmentvm ad novitatem

    Коментар


    • От: Мото новини

      87 ги купуват , но началото на промяната е 83г. , макар , че шведа малко от по-рано не мисли нищо по развитието на мотора.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Мото новини

        Как да не мисли? 87 излиза двигатела 4т LC, родоначалник на цяла плеяда двигатели, примерно от типа на RFS. Стига писахме за тези анахронизми, че г-н Владич че ни се кара.
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • От: Мото новини

          Дизайнерът на Дюк-а и на тази Хукскварна, едва ли е един и същ. В магазинът на КТМ в Пазарджик съм гледал един до друг КТМ и Хъски с еднакви двигатели и кубатури, от еднакъв клас ендуро, или крос, но когато по-подробно ги разгледах, по Хъскитата открих редица елементи, който бяха малко по-добре измислени и направени от подобни елементи по КТМ, а някой удобни и полезни дреболии по КТМ-а изобщо ги нямаше и не можеше да се добавят.
          Така, че, ако сега на мен ми предстоеше избор между КТМ и Хукскварна с еднакви двигатели за близки, или подобни модели категорично щях да избера Хъскито, въпреки, че те са малко по-скъпи от КТМ. Но явно има защо.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Мото новини

            тези дни дочух, че триумф шели да откриват представителство в нашата мила родина?!? нчкой да знае нещо повече?

            Коментар


            • От: Мото новини

              Коментар


              • От: Мото новини



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMW-Rambler5.jpg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5739960
                http://www.motorcyclenews.com/news/2...017-touratech/
                KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                Коментар


                • От: Мото новини

                  Много добра машина се е получила, почти 50 кг. по-лека от GS-a. Посоката е вяра

                  Коментар


                  • От: Мото новини

                    От КОЙ от всички модели GS-и?
                    И после зависи за какво се е получила добра. Например не ми изглежда като да може да носи куфари с багаж. За състезания от сорта на Дакар, където след теб върви конвой с камиони е може би ОК...
                    Моторите обаче се правят в крайна сметка за по-масовия потребител. От която гледна точка - не, не е вярната посока. Преобладаващата линия в новите модели е драстично смъкване на кубатури и тегло, увеличаване на надеждността и намаление на разхода на гориво при относително запазване на проходимостта.

                    http://www.advpulse.com/adv-bikes/20...390-adventure/
                    http://www.advpulse.com/adv-bikes/20...-versys-x-300/
                    http://www.advpulse.com/adv-bikes/ne...iled-at-eicma/
                    http://www.advpulse.com/adv-bikes/ne...iled-at-eicma/

                    Коментар


                    • От: Мото новини

                      Направили са ново HP2 , но тази мощност съчетана с това задно окачване и тези килограми , може да им направи лоша реклама. А такава капачка на резервоара може да монтира само някой който никога не е карал в кал , освен ако има инструкция , че преди всяко презареждане е нужна водоструйка.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Мото новини

                        Туратек са направили къстъм проект в 1 бройка, за да си отворят дума за фирмата. Отличен маркетинг ! Мотоциклетът изглежда чудесно. Дори в най-югоизточната част на Европа, където се продават по 30 мотоциклета на година, малка група мото ентусиасти е развълнувана от него.
                        Не може дори да се нарече прототип, защото значението на понятието "прототип" е малко по-различно, най-просто казано няма как да направиш прототипи на нещо което не произвеждаш и никога няма да произвеждаш, просто защото не произвеждаш мотоциклети.
                        Те естествено са си го нарекли точно така, защото звучи много по-сериозно.

                        Всеки ден по света се създават много къстъм проекти, да не се вълнувате излишно.

                        БМВ се асоциира с проекта, защото ... обзалагам се, че следващия R-GS ще е с "правилната" предница и сега ще посъберат отзиви, но това е друга тема.

                        За протокола, това е къстъм проект базиран на BMW R 1200 R.

                        Коментар


                        • От: Мото новини

                          Всички модели на БМВ които са били за офроуд или рали са били с правилната за целта предница. Дори съм виждал къстъм рами за желаещите да сменят предното окачване. Но и оригиналната предница има предимства , до голяма степен се разделя окачването от управлението.

                          Ето я въпросната рама , малко силно казано рама , защото самия двигател е част от рамата , но там е номера.

                          Последно редактирано от motor_men; 16-01-17, 18:28. Причина: допълнение
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Мото новини

                            Като съм казал вярна, точно това съм имал предвид, а именно намаляване теглото на мотоциклета като цяло. Разбира се едва ли това е най-добрия пример, но все пак е единична бройка разработена от Туратех на базата на R1200R. Реално погледнато, в точно тази концепция боксера не е най-подходящото задвижване, но все пак ми допада леко напомня за първия "дакарски" GS.

                            Коментар


                            • От: Мото новини

                              малко за гумите и подметките от един хм симпатичен? американец ? https://www.youtube.com/watch?v=N_2y9LSxbvQ

                              Коментар


                              • От: Мото новини

                                http://www.motorcycle.com/honda-powe...s-crf450r.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X