Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Истината за скъпите пушки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Истината за скъпите пушки!

    Голям купон е да се завъртиш покрай стрелбището!
    Напоследък, понеже се уча, се мотая там и гледам и питам...
    Та, виждам един поръчков звяр - 15000 евро, няма да казвам марката, виждам и кутия патрони, от тия дето с парите за един изстрел може да нахраниш 3 ма пенсионери, по книга всичко трябва да е някаква форма на нирвана в стрелбата, обаче...
    Дум, - настройка на оптиката, дум - пак настройка...

    До 30 тия изстрел попаденията се разхождат като демократи по мишената и никакъв ред!
    Понеже собственика на пушкалото го няма, /човека си е купил хубава пушка, ама не се поти да стреля с нея/, оръжейника почва да се чеше, "кво да го правя тоя тапир, как да му обясня, че тая пушка може да стреля добре с евтини патрони?!", в това време на съседната позиция застава една скромна "чехкиня" и ги събира в кръг 2,5 см - неведоми са принципите стрелкови, ама на мен ми е ясно - и най-евтината пушка е по-добра в ръката на собственика си ,от такива скъпи и "необяздени" аристократки!

  • #2
    Re: Истината за скъпите пушки!

    В един изстрел най-общо участват три елемента: стрелец, оръжие и боеприпас. Това най-общо, оттам нататък има още още куп условия и обстоятелства, според мен обаче това са най-важните фактори. Като отношение към добрия изстрел ги подреждам така: 1-стрелец, 2-оръжие, 3-боеприпас - при положение, че стрелеца е наистина добър и: 1-оръжие, 2-стрелец, 3-боеприпас - при положение, че стрелеца не е голям майстор и качествата на материалната част трябва да компенсират това обстоятелство. При положение, че приемем този принцип, а според мен практиката го потвърждава, излиза, че боеприпаса при всички случаи има най-малко значение. Оттук следва, че вариантът добро оръжие, лош боеприпас - добър изстрел, е по вероятен от другия - недобро оръжие, добър боеприпас - добър изстрел. Разбира се възможно е определено оръжие да е проектирано за точно определен, конкретен боеприпас и при това положение да стреля зле със всякакви други независимо от цена, качество, производител и пр. характеристики.
    Горното е едно възможно обяснение на описаната ситуация със пушката за 15000хил. евро.
    Друго възможно обяснение е факта, че цената на дадено оръжие не е производна само на свойствата му като такова. Тук трябва да се вземат предвид какви ли не неща. Като например: вложени материали /благородни метали и дървесини/, "n-стотин" часа ръчна изработка, политика на производителя, тираж на производството и т. н. и т. н.

    П. П. Може би съм предубеден, но една "чехкиня" може да бъде "скромна" само във цената си!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      Re: Истината за скъпите пушки!

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

      П. П. Може би съм предубеден, но една "чехкиня" може да бъде "скромна" само във цената си!
      Колега, само да не предизвикаме некой международен скандал
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        Re: Истината за скъпите пушки!

        Няма ли кой да застреля оръжейника? Корекция на оптика се прави или след третия изстрел или на стенд, пак след поне два изстрела.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          Re: Истината за скъпите пушки!

          Аз затова съм със "скромна" чехкиня
          Не искам да плащам за гравюри и прочие ненужни неща.

          Ако оръжейника е тоя на Вип-а нещата са ясни...
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            Re: Истината за скъпите пушки!

            Аз съм твърде пристрастен към Маузер, даже прекалено...
            Чешките боеприпаси ги считах до преди време за боклуци, пушките за някакви ментета на М98...
            Обаче чехите ме принудиха "силово" да си сменя мнението, бавно, безусловно и неоспоримо!
            Сега вече категорично ползвам само чешки патрони, много уважавам чешките карабини...
            Даже вчера един куршум "Сиера" на "Селиер и Белот" сложи край на 7 годишната сексуална оргия на един нерез....

            Но не съм съгласен, че стрелеца е ключов фактор...

            Синхрона куршум-карабина, т.е. съвместимостта на вибрациите, за мен е основна.
            Направих си експеримент - пробвах почти всички муниции, даже Роберт Атанасов направи филм и статия, има огромни отклонения.

            И твърдя, че това не може да се изчисли теоретично!
            А пипнеш ли точния куршум, другото е лесно...

            Виж за стрелеца е много по-важно да не се е хранил преди изстрела, защото кръвтта му отива в корема и цялото тяло пулсира, за адреналина не говоря, защото той стига да отклони безкрайно изстрела, ама това според мен започва да има значение чак след подбора на оптималната комбинация - "карабина-боеприпас"!

            Оръжейника на ВИПа е пич, но работи със създания които поне за мен са странни, много богати, много уплашени /притичват между блиндирани стъкла и кевларени одеяла/, не разбират от лов и пушки, но искат да имат най доброто, въпреки, че не го виждам тоя как ще стои с охрана от 10 човека на стървилище...
            Последно редактирано от Volk; 04-04-07, 22:09.

            Коментар


            • #7
              Re: Истината за скъпите пушки!

              Оръжейника на ВИПа е пич, но работи със създания които поне за мен са странни....

              Той ли беше?
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                До: Истината за скъпите пушки!

                По отношение "чехкинята",мойта е ZKK600.7X64.оптика Цайс Йена с невентилирана планка и трябва да ви споделя че е много истинска пушка пробвана в реални условия.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  До: Истината за скъпите пушки!

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  По отношение "чехкинята",мойта е ZKK600.7X64.оптика Цайс Йена с невентилирана планка и трябва да ви споделя че е много истинска пушка пробвана в реални условия.
                  Ъъъ?
                  И ко уби?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Истината за скъпите пушки!

                    Имам подобен случай в мойта ловна дружинка с приятел пилот от гражданската авиация дълги години ловуваше с надцевка ИЖ 27 и с нея нямаше пропуск но преди три години нещо му стана и явно реши да демонстрира възможности и си купи карабина Щаер калибър 308 по поръчка и оптика Сваровски цената на двете надхвърляше десет хиляди евро и от тогава не е уцелил нищо просто като види животното адреналина му скача и не може да се прицели с оптиката. Естествено в наще среди това доведе до много бъзици по негов адрес от сорта за неръждаемия бастун за много пари и сега човека е сърдит на половината дружинка и пак си носи стария ИЖ 27.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Истината за скъпите пушки!

                      според мен неможе да се сравнява като прецизност една пушка която е ръчно напасвана до стотни от милиметъра и някоя която е с 1 мм луфтове защото ножовете на фрезата са се износили, Да наистина гравюрите и златните инкрустации не помагат по никакъв начин на изстрела , но скъпите пушки имат и по голяма прецизност със сигурност

                      Коментар


                      • #12
                        До: Истината за скъпите пушки!

                        Първоначално публикуван от voikoj70 Преглед на мнение
                        според мен неможе да се сравнява като прецизност една пушка която е ръчно напасвана до стотни от милиметъра и някоя която е с 1 мм луфтове защото ножовете на фрезата са се износили, Да наистина гравюрите и златните инкрустации не помагат по никакъв начин на изстрела , но скъпите пушки имат и по голяма прецизност със сигурност
                        Колега, ако замениш цифрите и думите в червено с: "0,1мм" и "вероятно" ще се съглася с теб.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Имам подобен случай в мойта ловна дружинка с приятел пилот от гражданската авиация дълги години ловуваше с надцевка ИЖ 27 и с нея нямаше пропуск но преди три години нещо му стана и явно реши да демонстрира възможности и си купи карабина Щаер калибър 308 по поръчка и оптика Сваровски цената на двете надхвърляше десет хиляди евро и от тогава не е уцелил нищо просто като види животното адреналина му скача и не може да се прицели с оптиката. Естествено в наще среди това доведе до много бъзици по негов адрес от сорта за неръждаемия бастун за много пари и сега човека е сърдит на половината дружинка и пак си носи стария ИЖ 27.
                          Ми дайте му възможност на човека.......
                          Я го сложете на хубава пусия.....току виш се отсрамил...
                          Слука слукаааааа и пак слука

                          То според вас ЧОВЕК неможе да си купи скъпа пушка щото , или е парвеню....или новобогаташ...
                          Ми за кво ти е сега..... Ми тя скъпа ама не е хубава......
                          Ми то от тез инкрустации прасе не пада.....На къв се праш..Я си карай
                          с чифтето.... Я виш мене толкуз години....
                          Я си караи нивата за кво ти е таз ТОЙОТА......
                          БАЛКАНСКИ СИНДРОМ колеги еснавщина иии късогледство.....
                          Последно редактирано от giorgio; 27-05-09, 13:24.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Истината за скъпите пушки!

                            Извинявам се за малкото отклонение но искам само да попитам за този поръчков звяр.С тази цена звучи като нещо 50ти калибър.Ако наистина е така как може да се притежава това нещо че съм голям фен на този калибър.Също така бях чел някъде тук за някой който е стрелял с Barrett.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Истината за скъпите пушки!

                              Абе то пушкала 50ти калибър,колкото щеш.Кеф ти нитро експреси,кеф ти чисто армейски пушкала и боеприпаси,за които маркетинга е казал, че стават и за лов.Обаче имат един дребен недостатък/не,не е цената/ ами тежат много пущините и се оказва че без да си в Африка ,трябва да ходиш с оръженосец,щото така ли се мъкнат десетина кила цял ден,че и за капак трябва и да стреляш с нея,а и да улучиш.
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X