Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

    И къде има древна съветска или българска крачна помпа за няколко лева?
    Мойта ръчната е българска, имам я от дете, и единствения и кусур до сега е че вече много-много не мога да я използвам. Изпочупиха ми се чарковете, тя си работи.

    Коментар


    • #32
      От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

      Няма. Продавах една за теглото и в злато. И я купиха. Другата ми пътува в колата и вече специално ще наглеждам да не ми я свиеш. Трета нямам.

      Коментар


      • #33
        От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

        Вий, господине, сте еснаф и вещоман! Потресава ме дор само едната мисъл да свия презряната ви помпа!

        Коментар


        • #34
          От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

          Ето и рекламката към темата...
          http://www.viaircorp.com/
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #35
            От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

            Крачната помпа ме е спасявала многократно.Но трябва да си подготвен физически.Имал съм случай, на разходка ,гумата да почне да изпуска около борда и се наложи да я припомпвам през 10 мин.Докато не се сетих,че имам спрей за гуми и проблема бе решен след още едно помпене.Но си останах със сериозна мускулна треска на краката.Сега сериозно съм се замислил за компресор.Имам един от Мерцедес МЛ,който е за окачването и може да се сложи само една бърза връзка за спирален маркуч.Но не съм сигурен дали дебита ще е достатъчен.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от B58; 25-12-10, 07:39.
            0888 364 731

            Коментар


            • #36
              От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

              Старата руска помпа ме е спасявала много пъти със Астрата, но ако говорим за джипки аз също бих заложил на компресора.В момента използвам такъв закупен от Практикер за 60лв. със дебит 40л/мин. и гума 265/70 R15 паднала на джанта я качи на 1.8 за 12мин. следва кратка почивка защото машинката и тя душа носи и след още 5мин. беше на 2.5.

              Коментар


              • #37
                От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                Имам си и компресор,и ръчна помпа от Москвича-така ми е най-спокойно...

                Коментар


                • #38
                  От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Няма. Продавах една за теглото и в злато. И я купиха. Другата ми пътува в колата и вече специално ще наглеждам да не ми я свиеш. Трета нямам.
                  Е чак пък теглото и в злато не беше, но пък всеки път изпитвам топли чувства към Ясен, когото ми се налага да я ползвам - я за колата, я за мотора или пък за дране на някое агънце
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                    Колеги, аз съм твърдо за компресора, каквато и да е помпата ако трябва да помпам и четирите си гуми, след каране в гората определено бих предпочел компресора.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                      Тук е момента да ви припомня, че компресора е много по-висша технология от обикновената помпа задвижвана от мускулна сила. И както всяка по-сложна машина си има своят риск от отказ. Де буталце, де кабел, де акумулатор... Докато в обикновената помпа най-висшата технология е клапанчето на изхода.(то пък една технология...) Нали знаете максимата за чупливостта-колкото е по-сложна една машина-има повече нещ които да се счупят.
                      Няма никакъв спор, че с компресор е много по-лесно и бързо, аз също съм ЗА компресорите, но ако се гони сигурност-няма лошо да сложите и по една ръчна(или крачна, все едно) помпа в багажника. Предствете си ситуция в която вече сте похарчили резервната гума, а имате още една спаднала. И се нуждаете само от въздух. Независимо по какъв начин е осигурен. Разликата може да е в това да останете да спите в зимна вечер в планината(не дай си Боже със семейството), или да се доберете до най-близкото място с компресор... И после вкъщи в топлата стая.

                      Така, че ползвайте си с кеф компресорче, скъпо, или евтино, стига да ви върши работа, но имайте едно наум...

                      Като си купите нов телефон четете ли книжката? Там пише да не се азчита на връзка през ГСМ за спешни случаи, а да се потърси сигурната кабелна връзка. Или нещо подобно беше. Старо, гадно, ама сигурно. Кво толкова...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Методът го има в user manual на Трабант, има го и в същото четиво за ЮМЗ. Явно работи.
                        Ясене, може ли накратко да опишеш метода. Не успявам да намеря инфо за него.
                        Благодаря
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #42
                          От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                          Първоначално публикуван от rover777 Преглед на мнение
                          Колеги, аз съм твърдо за компресора, каквато и да е помпата ако трябва да помпам и четирите си гуми, след каране в гората определено бих предпочел компресора.
                          Стига компресора да не е от 20 лева, щото тогава определено си предпочитам помпата.

                          Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                          Ясене, може ли накратко да опишеш метода. Не успявам да намеря инфо за него.
                          Благодаря
                          увиваш едно въже по средата на грайфера, хлабаво. Вързваш го (ако си по-в час, може и да не го), пъхаш една пръчка и започваш да въртиш. Въжето се стяга, грайфера се прибира към джантата, а бордовете, щат - не щат, прилепват към джантата. Помпиш. Готово.
                          По някое време въжето го махаш, естествено
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            увиваш едно въже по средата на грайфера, хлабаво. Вързваш го (ако си по-в час, може и да не го), пъхаш една пръчка и започваш да въртиш. Въжето се стяга, грайфера се прибира към джантата, а бордовете, щат - не щат, прилепват към джантата. Помпиш. Готово.
                            По някое време въжето го махаш, естествено
                            Ти тва на живо правил ли си го?
                            Щото аз да. Обикновено първо се къса въжето, а гумата не се прибира
                            Тва важи с пълна сила за агресивни гуменетки 31ци и нагоре.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Ти тва на живо правил ли си го?
                              Щото аз да. Обикновено първо се къса въжето, а гумата не се прибира
                              Тва важи с пълна сила за агресивни гуменетки 31ци и нагоре.
                              Аз съм го правил с тираджийски колан, барабар с тресчотката му. Баш на 31-ца. Вярно, не беше регенерат, ама нямаше и особени проблеми. Не в полеви условия де. Гумаджията мигаше на парцали как да сложи нова 31-ца на паджерова джанта. Беше тръгнал да слага вътрешна, за да вкара бордовете.

                              Сега, не знам дали същото би работило върху вкочанен регенерат посред зима.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Крачна помпа vs. Kомпресор 12v

                                Там, с разните пламъчета, не става ли? Не съм го правил, ама в нарочната тема го описваха като 100% сигурно.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X