Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на вентилатор на охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

    Ами ще ти се обадя, само да ми остане време Събота и Неделя може да го довърша като хората
    Александър

    Коментар


    • #92
      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

      Бих предложил обезопасяване на ръба на кожуха към питата, например със срязан гумен маркуч. В предвид захващането, вибрациите и триенето може да повреди питата - все пак е Нива. Аз използвам реле за фаровете и е монтирано високо на подкалника.
      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
      Е250 1998-продаден
      Субару Пустош

      Коментар


      • #93
        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

        Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
        Бих предложил обезопасяване на ръба на кожуха към питата, например със срязан гумен маркуч. В предвид захващането, вибрациите и триенето може да повреди питата - все пак е Нива. Аз използвам реле за фаровете и е монтирано високо на подкалника.
        To като цяло изобщо не се прави така. Необходимо е да се заварят 2 болта 6мм и всякъкви планки и маркучи изчезват.

        Коментар


        • #94
          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

          Стига да имаш заваръчен апарат... Може би е добре да е максимално долепен до питата кожуха, за да се ползва по-ефективно вентилатора. В интерес на истината, там където беше монтиран фабричния дифузьор имаше доста следи от срещи между него и питата на радиатора, така че със сигурност трябва да измисля някакви тампони. Относно гумените маркучи - те не горят/тлеят ли при много по-високи температури от развиваните в охл. система?
          Александър

          Коментар


          • #95
            От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Стига да имаш заваръчен апарат... Може би е добре да е максимално долепен до питата кожуха, за да се ползва по-ефективно вентилатора. В интерес на истината, там където беше монтиран фабричния дифузьор имаше доста следи от срещи между него и питата на радиатора, така че със сигурност трябва да измисля някакви тампони. Относно гумените маркучи - те не горят/тлеят ли при много по-високи температури от развиваните в охл. система?
            Те че горят, горят и тлеят, но ако кипнеш колата може и да се запалят..Зависи от качеството на кипване.. И зависи какви маркучи си използвал.. Затова махни ония върхо питата
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #96
              От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Те че горят, горят и тлеят, но ако кипнеш колата може и да се запалят..Зависи от качеството на кипване.. И зависи какви маркучи си използвал.. Затова махни ония върхо питата
              Махнат е, спокойно. Днес ако имам време и не е много студено, може да поизправя кожуха със съветника и да подкастря някоя друга планка.
              Александър

              Коментар


              • #97
                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Махнат е, спокойно. Днес ако имам време и не е много студено, може да поизправя кожуха със съветника и да подкастря някоя друга планка.
                Няма да е лошо.. Вземи купи и един спрей и и тегли една боя Поне като правим нещо, да е като хората, не на половина. Аз на мойта перка и боядисах кужуха и радятора също с черен спрей И стана бомба
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #98
                  От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                  Боята след като се докаже като ефективна. Днес я натоварих по едни баирчета и колата си загря до 100 градуса, но бях оставил перката на автоматичен режим. Пуснах я на да върти постоянно, катерих баира на 1-ва бавна, понатоварих машината и се държеше добре, но само с постоянно включена ел. перка. Ще се огледам за по-ефективна и тиха перка, преди да се занимавам с боядисване.
                  Александър

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X