Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на вентилатор на охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

    Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
    Колега, от какъв магазин си я купил тази муфа? Питам защото подобно нещо не съм стещал по нашите магазини. Аз мислих сам да си я правя тази муфа от медна тръба ама си е играчка, а това което си намерил ти супер решение на проблема. Поздрави.
    Аз купих същата от магазин за туниХ-части. И него го пратих там.

    Муфата е малко дървено направена, но става. Злите езици твърдят, че имало по-хубава в Газела, и съответно в магазините за нейни части (УАЗ/ГАЗ). Е, така и не търсих.

    Иначе, не е философия да се направи. Гайка 22мм се запоява/заварява върху тръбата.

    Коментар


    • #62
      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

      По пътя от автоДжмбазБорсата към самото Горубляне. От дясно има магазин за трактори или някакви строителни машини а от ляво са тези магазини. Малко ми се струва скъпо там, но като за един път става. Аз отрязах от маркуча 2 см в средата и напъхах муфата. Не съм стегнал със скоби и ще я оставя за слагане най накрая, след като съм монтирал перката и останалите възли от инсталацията (засега е само копчето с трита кабела и малкото бушонче). Нещо застудя и заваля, жалко...
      Александър

      Коментар


      • #63
        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Аз купих същата от магазин за туниХ-части. И него го пратих там.

        Муфата е малко дървено направена, но става. Злите езици твърдят, че имало по-хубава в Газела, и съответно в магазините за нейни части (УАЗ/ГАЗ). Е, така и не търсих.

        Иначе, не е философия да се направи. Гайка 22мм се запоява/заварява върху тръбата.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36[1].jpg
Прегледи:1
Размер:204.6 КБ
ID:5246058
        Това е схема на охладителната система на Газела. Така като гледам може би това за което говориш е тази муфа (отбелязаната в червено)
        Как мислиш?

        Коментар


        • #64
          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

          Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]292471[/ATTACH]
          Това е схема на охладителната система на Газела. Така като гледам може би това за което говориш е тази муфа (отбелязаната в червено)
          Как мислиш?
          Ами да, тази трябва да е..
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #65
            От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

            Не. Не виждам на тази схема правилният детайл. Но и не обещавам, че го има на всички версии на Газела.

            Коментар


            • #66
              От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

              25 лв. за пластмасова тетка с резба? Приятели заварчици, стругари нямате ли? Моята ми я направиха от парче тръба.
              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
              Е250 1998-продаден
              Субару Пустош

              Коментар


              • #67
                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                Прав си, но съвсем друго е да се набута човек.

                Коментар


                • #68
                  От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                  Днес монтирах вентилатора но по някаква причина системата не работи. Взех си мултицед и утре ще меря къде е проблема. Самия вентилатор работи. Подозирам, че проблема е някъде вътре в купето - или ключето, което съм купил не работи, или не взимам 12-те волта откъдето трябва. Съществува и вариант релето да е дефектно, но ме съмнява. Ще може ли някой да каже от коя точно позиция на бушонното табло е взел 12-те волта ? Не съм свързвал диода все още, може и да не го сложа изобщо ще видим. Ако не се справя ще тичам при някой да помага.

                  Като изчетох темата, май се усетих какво съм сбъркал - не съм свързал извод 86 на релето с масата (купето), така че предполагам оттам ми идват ядовете. Утре ще го направя заедно с диода и ще докладвам.

                  П.П. А как точно да свържа кабела от ключа (онзи с 1А бушончето) към ключа за запалването, че нещо не ми е съвсем ясно.
                  Последно редактирано от axlastro; 17-02-11, 17:18.
                  Александър

                  Коментар


                  • #69
                    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                    Само да попитам - мога ли директно да свържа с кабел извод 86 на релето към купето ? Възможно ли е това да е причината за нефункционирането на системата? Трябва ли релето да е замасено? Не са ми ясни тия тоци ама никак...
                    Александър

                    Коментар


                    • #70
                      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Само да попитам - мога ли директно да свържа с кабел извод 86 на релето към купето ?
                      Може

                      Коментар


                      • #71
                        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Може
                        Ясене, скоро ще започнеш да ми отговаряш в бинарен код - 1 и 0 в стремежа си да е кратко А несвързването на въпросния извод с масата е ли пвъзможна причина системата да не функционира?
                        Александър

                        Коментар


                        • #72
                          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                          Ами трябва да е свързан, сигурно е това.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                            Свързването на кой-да е консуматор на ток в Нива е елементарно. Сметни си А на необходимия бушон (в зависимост от мощността на вентилатора), прецени при кое положение на контактния ключ искаш да ти работи и си направи мост до някой празен бушон, а оттам - към ключа му. Нарисувай си схема - лесно е.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                              Ето го не особено прекрасното изпълнение на моята перка. Определено ще се доработва. Доста. Може да помисля и за някаква двойна перка от Фиат, но само ако видя, че тази не е достатъчна. Като за начало сматам да купя подходящ куплунг за релето с диод или направо да взема някакво по-марково реле. Предстои и подсигуряване на някои от връзките, но засега ще карам така, дано не стане някоя беля. Масата на релето съм я направил с тънък кабел, предвид по-малкия ток за управление на самото реле. Тока за управление взех от позиция номер 1 от бушонното табло - мисля, че беше за чистачките и е 16А.

                              Засега съм доволен от работата и оределено смятам, че си заслужава усилията. Благодаря на Ясен за схемата и съветите.



















                              Александър

                              Коментар


                              • #75
                                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                                добре се получило,колега що не скъсиш малко от стърчащите планки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X