Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на вентилатор на охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    "казанчето" е конструктивен елемент на радиатора, при твоята Нива са пластмасови и нищо няма да запоиш там. За теб остава вариантът за тръба с място за датчика, която аз взех от някакъв туних-магазин в Горубляне. Датчик 75/70 - аз съм вземал такъв от кварталния магазин. Всичко, което сработва на температура под 87 градуса те устройва.
    Защо под 87 градуса??
    Аз все си мисля, че е по добре, да се включват на 90градуса???Перките..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #32
      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

      Нали сме обсъждали това вече.Направете както голегата Филип-отиваш,купуваш едни оригинални перки от инжекцион нива.Скъпо не скъпо,поне да знаеш,че си решаваш проблемите и става бързо и лесно.Аз имам едни двойни,произволно избрани от морга,но се отказах-защото закриват целия радиатор и взимането на въздух е почти невъзможно.Ако някой иска мога да му ги дам да се заиграе да ги монтира зад радиатора,демек пред двигателя,без перка от водната помпа

      Коментар


      • #33
        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

        Не. Перките трябва да се включват, когато на изхода на радиатора почне да излиза гореща вода. Там водата трябва да е студена, а за загрятия до 90-100 градуса двигател 87 градуса са достатъчно "студена" вода. Температурата на изхода на радиатора е много, много различна от температурата на двигателя и зависи от други неща.

        Да се задействат перките по температура на двигателя е крайно порочна схема, която въпреки всичко е намерила реализация в инжекционната Нива, както и в други по-нови автомобили. Да се задействат при 90 градуса на двигателя означава да работят непрекъснато, защото термостатът има грижата температурата да седи 90 градуса. В инжекционната Нива компютърът включва перките при 110 градуса и ги изключва, когато двигателят слезе до 94 или нещо такова.

        Коментар


        • #34
          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

          [QUOTE=axlastro;1402630]Ще можеш ли да пуснеш снимка на закрепването.

          П.П. Обмислих го и най-вероятно ще направя логичното - ще сменя постоянно зацепената перка с електрическата.[/QUOTE

          Колега, довечера ще пусна снимки. Само че все още вентилатора не е свързан. В смисъл може да се види замо самото закрепване. Що се отнася до механичната перка - махни я. Нейния най-голям недостатък е че като нагазиш в някое дере по-дълбочко, загребва вода и олива целия двигател, кабели, делко, бобина абе всичко което е под капака. После колата изгасва точно по средата на водното препядствие, нагазваш до колене и почваш да подсушаваш, чакаш да изсъхне всичко, после завърташ да палиш и всичко отново е във вода, завиваш с найлони или там с квото имаш- и после всичко се повтаря пак. Накрая чакаш някой да те издърпа (ако има кой) Абе не ти е работа. Затова махай смело оригиналната перка, електрическата обдухва много по-добре. Моята е от лада1500. В студа доста по-бързо вдига градуса и е по-икономична колата. Самото закрепване стана лесно. Довечера ще го снимам.

          Коментар


          • #35
            Re: От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

            Първоначално публикуван от star6ina13 Преглед на мнение
            с коя е по-добре с електрическата или постояно зацепената
            Зависи как ще караш колата. Ако си като мен ("софт" каране по черните пътища на село или до вилата), то твърдо съм изградил мнение, че е най-добре да ги дублираш и електрическата да бъде с ръчно задействане с бутон. Обикновено тя въобще няма да ти трябва - само в тежки софийски задръствания. Ако ще се гмуркаш сериозно в оффроуда - електрическа с датчик + бутон за ръчно изключване.

            Впрочем открих (*) решение на проблема "бавно загряване зимата с постоянно зацепена перка". Просто се маха дифузьора (не този пластмасовия пред радиатора, а този металния около самата перка). Така когато е на място перката не смуче въздух през радиатора, а околния. Когато е в движение всичко е наред.

            (*) Моята Нива си я купих с липсващ дифузьор. После изпробвахме с една монтанска Нива 1.7 със същия като моя карбуратор рано сутрин коя ще загрее до 90C по-бързо (на място на бензин). Моята беше победител с преднина около минута.

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Направете както голегата Филип...
            Не, не правете като колегата Филип. На него електрическите перки още не са му вързани към релетата, а ключа не е на таблото, а се търкаля в багажника. Направете повече

            Коментар


            • #36
              От: Re: От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
              Зависи как ще караш колата. Ако си като мен ("софт" каране по черните пътища на село или до вилата), то твърдо съм изградил мнение, че е най-добре да ги дублираш и електрическата да бъде с ръчно задействане с бутон. Обикновено тя въобще няма да ти трябва - само в тежки софийски задръствания. Ако ще се гмуркаш сериозно в оффроуда - електрическа с датчик + бутон за ръчно изключване.

              Впрочем открих (*) решение на проблема "бавно загряване зимата с постоянно зацепена перка". Просто се маха дифузьора (не този пластмасовия пред радиатора, а този металния около самата перка). Така когато е на място перката не смуче въздух през радиатора, а околния. Когато е в движение всичко е наред.

              (*) Моята Нива си я купих с липсващ дифузьор. После изпробвахме с една монтанска Нива 1.7 със същия като моя карбуратор рано сутрин коя ще загрее до 90C по-бързо (на място на бензин). Моята беше победител с преднина около минута.



              Не, не правете като колегата Филип. На него електрическите перки още не са му вързани към релетата, а ключа не е на таблото, а се търкаля в багажника. Направете повече
              Да, вярно е че зависи как и къде караш, но мисля че "дублирането" на перките е излишно. Ако системата е чиста и радиатора е здрав, Нивата не загрява. В много редки случаи и то само ако е голяма жега и се налага по дълго време да се кара на бавни и по баир, ми е минавала стрелката над 90гр. и то съвсем малко. Или когато съм теглил друго МПС. От 2 месеца карам без никакъв вентилатор защото махнах механичната перка, а електрическата още не съм я свързал, но така и не можа да ми загрее повече от нормалното. За дифузьора също си прав. И аз го махах през зимата, но в момента в студа загрява още по-бързо (без мех. перка). Това е особено важно ако колата се пали винаги на газ. Аз лично никога не паля на бензин.
              Последно редактирано от gsp; 17-01-11, 12:12.

              Коментар


              • #37
                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                Първоначално публикуван от star6ina13 Преглед на мнение
                с коя е по-добре с електрическата или постояно зацепената
                Колега аз на мойта нива първоначално бях и замислел да е с две перки едната да е електрическа а другата да е постояно зацепената,но уви не стана моя първоначален замисъл щото ми излези много къс радиатора за две перки,ако на тебе ти е от новите радиатори на нивата ще стане
                0898707872-Здравко

                Коментар


                • #38
                  От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                  Без дифузьор лятно време си прегрява съвсем естествено и без усилия. Само я остави на празен ход в някое задръстване. С дифузьор пак може, но вече е трудно и трябват усилия.

                  И още - да знаете, че на газ загрява почти два пъти по-бързо.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Без дифузьор лятно време си прегрява съвсем естествено и без усилия. Само я остави на празен ход в някое задръстване. С дифузьор пак може, но вече е трудно и трябват усилия.

                    И още - да знаете, че на газ загрява почти два пъти по-бързо.
                    Toчно това казвам и аз. Затова по-рано на старата ми Нива зимата махах дифузьора. За да може да загрява по-бързо.
                    А че загрява по-бързо на газ също е вярно, само че когато е голяма студ на вън трябва доста повече време да се изчака, преди да се потегли. Докато на бензин може и да се потегля почти веднага (не казвам че е препоръчително). Аз паля само на газ, дори и в най-големия студ.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                      Аз и потеглям веднага, независимо от студа. Кога ли изпарителят ще ме накаже?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Без дифузьор лятно време си прегрява съвсем естествено и без усилия. Само я остави на празен ход в някое задръстване. С дифузьор пак може, но вече е трудно и трябват усилия.
                        В задръстванията пускам парното. Помага идеално А когато допием до свързване на ел. перките ще бъде по-леко.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Ще можеш ли да пуснеш снимка на закрепването.

                          П.П. Обмислих го и най-вероятно ще направя логичното - ще сменя постоянно зацепената перка с електрическата.


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011035.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5244916 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011034.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5244917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011036.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5244918
                          Ето обещаните снимки. Още не е окончателно донаправено както трябва, но тези дни ще го завърша. Все пак може да се придобие представа как става закрепването. Пиши ако не ти е ясно нещо.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                            Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                            Колега аз на мойта нива първоначално бях и замислел да е с две перки едната да е електрическа а другата да е постояно зацепената,но уви не стана моя първоначален замисъл щото ми излези много къс радиатора за две перки,ако на тебе ти е от новите радиатори на нивата ще стане
                            не и моята е със стария радиатор

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011(003).jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5244924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5244925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011(004).jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5244926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5244927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17012011(007).jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5244928

                              Това е и мойто захващане на електрическа перка от Фиат
                              0898707872-Здравко

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подмяна на вентилатор на охлаждането

                                Аз се чудя дали да не се опитам да събера и двете перки (незнам дали ще стане без рязане) и чак като проработи електрическата, ще махна (по скоро ще разкача) механичната, а ремъка ще сложа в багажника.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X