Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със задни биалетки на Grand Cherokee WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

    Съмнявам се, че скърцането ще спре, но ще пробвам.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

      Скърца защото пластмасата е неправилна и няма смазка между фтулката и болта.
      После спира да скърца и почва да тропа.
      Накрая пък и нови от Балканстар да сложиш, пак ще тропа защото болта се износва.

      Такъв измислен монтаж както на биалетите на WJ на друг Jeep не съм виждал.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

        Проблема, вече е решен и то се оказа много елементарен. Първо биалетките които купих преди 5 месеца от скорпион си се оказаха много читави, без пластмасови втулки и т.н. Цялото скърцане се получава от това, че гумата която е около втулките е издадена малко повече от тях и опира в ушите където се захваща биалетката и при движение издава този ужасен звук. Решението беше съвсем леко да изрежа гумата, така, че тя да е по-навътре от втулката, сложих си биалетките и вече два дни няма скърцане, няма тропане, няма нищо

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

          искам 1 комплект как мога да се свържа със Сашо

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

            Някой слагал ли е подобни полиуретанови втулки на задните биалетки и ако да, как се е отразило? Изобщо препоръки за втулки там?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_1.JPG
Прегледи:1
Размер:22.5 КБ
ID:5705771
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

              Всеки директно биалетки ли сменя? Чудех се за някакви по-твърди тампони.....този комплект идва за около 80лв от УК....
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                Взех от ДимитровДК - 2 месеца и са аут, сега поръчах Феби от германско и ще монтирам - отзиви по късно.
                O888 749-O86
                C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                NC 750

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                  Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
                  Взех от ДимитровДК - 2 месеца и са аут, сега поръчах Феби от германско и ще монтирам - отзиви по късно.
                  Тампони или цели биалтеки?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                    цели биалетки, не съм доволен от него, взех и тампони за А-рамото и те са щета.

                    На феби също са цели биалети.
                    Последно редактирано от m4r1qn; 09-03-16, 18:31. Причина: допълнение
                    O888 749-O86
                    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                    NC 750

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Има по-добро решение от полиуретановите тампони!!!
                      На мястото на пластмасовата фтулка на долния тампон се набива желязна и после монтажа с обикновен болт.
                      Правиш и забравяш.
                      Точно така беше и при мен,но бях избързал да си купя биалетките.Запазих си старите и мисля да им направя нови втулки.Определено се износват само от едната страна.
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                      Subaru Forester 2.0 d 2010
                      Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                        Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
                        Точно така беше и при мен,но бях избързал да си купя биалетките.Запазих си старите и мисля да им направя нови втулки.Определено се износват само от едната страна.
                        Хубаво де. Въпроса ми е по-скоро към Кинекса ако се появи тук. Тази метална втулка се прави на струг предполагам. Нещо чертеж, размери? После няма ли да изпада ако не се сложи голяма шайба отвън? А ще издържи ли обикновен болт? А Скърцане, скрибуцане, чукане метал в метал с болта?
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                          Втулката на биалети Феби е 18х13,2х37!мм. Втулката на биалетите от ДимитровДК е 38 мм, болта и той е със същата дължина на дебелата част. На биалетата Феби подложих шайба 1,2мм за да се изравни с болта. На българската биаелата за 2 месеца се износи втулката, тампона изглежда здрав. За да си изработиш втулка, първо си избираш болт за да имаш вътрешния размер, външния го вземаш от биалетата, а дължината би трябвало да е 38мм.
                          O888 749-O86
                          C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                          NC 750

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                            Аз днес намерих някви японски "Отосан".По 40лв бройката.Или днес или в понеделник ще ги получа.Да видим колко ще изкарат.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                              И аз шЪ праа втулки!Днес!При мен размера е : дължина 40мм,външен диаметър 18мм,вътрешен 10мм.И два нови болта 10х80.
                              Ма що пишете за вътр. р-р при вас 13,2!?!То отвора на стабито при мен е 10,3мм.Та болт по голям от 10 няма как да влезе.И е логично да е пасван по втулката.
                              Колега m4r1qn същото си изписал
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ъс задни биалетки на 3.1 ТД

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                И аз шЪ праа втулки!Днес!При мен размера е : дължина 40мм,външен диаметър 18мм,вътрешен 10мм.И два нови болта 10х80.
                                Ма що пишете за вътр. р-р при вас 13,2!?!То отвора на стабито при мен е 10,3мм.Та болт по голям от 10 няма как да влезе.И е логично да е пасван по втулката.
                                Колега m4r1qn същото си изписал
                                Най-вероятно защото ползват оригиналния болт. При това положение трябва фтулката да е по-дълга от дебелата част на болта за да може да се стегне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X