Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устойчивост на сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Устойчивост на сняг

    В събота се разходих малко по баирите. Черен път. Замръзнала пръст - не лед, и отгоре два пръста утъпкан сняг.
    Напред и назад върви, няма проблем - копа като змей. Обаче странично много се пързаля. На лек наклон се видях в чудо, да направя обратен завой с маневра. Направо започва да се свлича като застане странично на наклона. То верно че гумите не са ми много читави, но все пак са АТ.
    По кал пак се пързаля настрани, но е поносимо.
    Вериги ако сложа, дали ще има полза?
    А "течни вериги"?
    Или по-тесни гуми? (сега съм с 235/70/16)
    Последно редактирано от kbot; 20-12-10, 17:25.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

  • #2
    От: Устойчивост на сняг

    За течни вериги забрави, пробвано е и не става нищо. Металните обаче помагат.....а ако ти се кара на страничен наклон за проба, звънкаш и ми идваш на гости....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Устойчивост на сняг

      Или раздаваш сичката газ и караш с вратите на страни
      Много помага блокажа
      Задния, не на централния диф.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Устойчивост на сняг

        Лекарството се нарича подходящи гуми.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Устойчивост на сняг

          Веселба.
          Джамбазов каза - гуми. Ама нещо и режимите май играят. Още повече че в тоя раздел има една опция - фул-тайм.

          Коментар


          • #6
            От: Устойчивост на сняг

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            То верно че гумите не са ми много читави, но все пак са АТ.
            С това се обяснява цялото питане.
            Сложи едни каймани, или в краен случай кобри-и ще видиш разликата.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Устойчивост на сняг

              Мисля, че в случая по-тесни гуми с подходящ грайфер ще подобрят движението по напречен наклон на кален терен.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Устойчивост на сняг

                И аз мисля, че за такъв терен по-подходящи биха били кални гуми (МТ).
                Аз карам с Кобри и нямам такива проблеми на сняг. Не се запълват и вървят много добре. На кал е друга картинката. Или трябва да раздаваш яко газ, за да се чистят и да си нахвърляш кал и по тавана, или си караш със вратите напред. А пък има ли коловози и да се опиташ да излезнеш от тях...направо си с вратите напред, било то в наклон или на равно.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Устойчивост на сняг

                  От всичко с което съм карал, при равни размери и налягане от коловози най-добре излиза това от снимката.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12122010835.jpg
Прегледи:2
Размер:86.5 КБ
ID:5237165
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Устойчивост на сняг

                    Възможно е. Доста агресивен грайфер.
                    Имам наблюдения и за Кумхо КL-71 на същия терен. И те имат проблеми с чистенето, макар и по-малко и с тях джипа върви странично.
                    Ако дадеш газ и излезе предницата, то задницата остава вътре и тръгваш странично. Коригираш с волана- задницата излиза, но докато върнеш
                    пък предницата се смъква вътре и така, докато ти омръзне и си нахвърляш кал по целия джип...
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Устойчивост на сняг

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Възможно е. Доста агресивен грайфер.
                      Имам наблюдения и за Кумхо КL-71 на същия терен. И те имат проблеми с чистенето, макар и по-малко и с тях джипа върви странично.
                      Ако дадеш газ и излезе предницата, то задницата остава вътре и тръгваш странично. Коригираш с волана- задницата излиза, но докато върнеш
                      пък предницата се смъква вътре и така, докато ти омръзне и си нахвърляш кал по целия джип...
                      А извода е ,че трябва добре да познаваш машината си ,и съответната комплектация гуми.И всичко е на ред.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        От: Устойчивост на сняг

                        Ок. Като забогатея ще му купя гуми Засега може да мина с вериги, ама и те не са много евтини май.
                        А за коловозите: Не знам защо все искате да излизате от тях? В моя случай коловозите са спасител, защото след тях има дере, и с това странично пързаляне ... ще ме намерят чак напролет.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Устойчивост на сняг

                          Ъ, коловозите...това е сериозно офроуд препятстввие, дълбоко понякога повече от клиренса на колата. Та затова.
                          В петък във Варна започна да вали сняг. Получи се една твърда киша 2-5см върху лед. Няма значение от гумите(но да са зимни). Иска си каране.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #14
                            От: Устойчивост на сняг

                            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                            Ок. Като забогатея ще му купя гуми Засега може да мина с вериги, ..............
                            Едното няма нищо с другото. По-скоро веригите са допълнение.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Устойчивост на сняг

                              То хубавите вериги май струват почти колкото добрите гуми.
                              0888 364 731

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X