Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново двайсет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ново двайсет.

    „Данон“ мами с рекламата за „Активия“
    Френският млечен гигант „Данон“ отнесе солидна глоба в САЩ за подвеждаща реклама, съобщават световните агенции.

    Концернът е глобен 21 млн. долара за рекламата, че „Активия“ оправя нередовния стомах. Федералната комисия по търговия е разкрила, че прословутата бактерия в „Активия“ и другата популярна напитка - DanActive, е само рекламен трик. Няма доказателства, че тя наистина помага за по-добро храносмилане.
    Френската компания първоначално увъртала пред властите, но не успяла да защити твърденията в клиповете. Затова се съгласила да сключи споразумение с комисията и да плати колосалната сума. Освен това „Данон“ трябва да промени рекламите си и в бъдеще повече да не продава продуктите си с трикове.
    DanActive/Actimel се рекламираха като „клинично доказано засилващи защитата на вашия организъм“, а Activia имаше славата, че „клинично доказано регулира храносмилателната система в рамките само на две седмици“.

    http://www.ruse-news.com/modules.php...rder=0&thold=0
    (0+)
    Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

  • #2
    От: Ново двайсет.

    Малко са ги глобили.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Ново двайсет.

      То пък голяма новина. Имам предвид разбралите и неразбралите за продуктите на Данон. По тоя параграф могат да ожулят половината марки на роден пазар.

      Коментар


      • #4
        От: Ново двайсет.

        Аз затуй като ме заболи стомах пия ракия.Още от дядо я знам тази рецепта
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Ново двайсет.

          A защо само Данон? Не, че често гледам реклами, но май поне половината са си в графата "подвеждащи".
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Ново двайсет.

            Как половината, бре?! Чисти 100%!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Ново двайсет.

              Дяволът е в детайлите

              "...Dannon represented that consuming one serving per day of Activia for two weeks improved digestive health. In reality, the majority of studies demonstrated a benefit only for individuals who consumed three servings per day for two weeks..."

              С думи прости - лъжливата реклама от страна на Данон (в Щатите се казват Dannon, а не Danone) е че подобрение на храносмилането имало, но при хора които консумират по три порции на ден в продължение на 2 седмици, а не рекламираната една порция на ден в продължение на две седмици. Ама имало все пак подобрение ? Оооо, пиле Я без такива Пука ми че е имало - писал си една порция на ден - ИСКАМ СИ ПОДОБРЕНИЕТО !!!

              Данон плащат за глупостта на рекламният си отдел. Сгазили са лука с твърдения от рода че подсилвало имунната система и намалявало шансовете да пипнеш грип, които дори да са верни - няма как да се докажат по щатски стандарт.

              А това че делото е заведено от главния прокурор на щат Кънектикът - Рик Блументал, и че е заведено в изборна година - хич, ама хич не си мислете че има нещо общо

              PS: Чичкото е главен прокурор в щата от 20 години. Много обича показни дела. Преди години осъди една мадама че доставяла компютри с надценка. Осъдиха я на милион и половина глоба. Чичко Рик се бори за благото на народа. Рицар с броня. После тя тихомълком осъди щата за 18 милиона. А сега с това лесно данонско дело - хоп, ноември месец го избраха и за сенатор. Но недейте си мисли, в никакъв случай, че има нещо общо, и че някой си е правил предизборна реклама. Няма такова нещо
              Последно редактирано от Goblin; 20-12-10, 23:25.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Ново двайсет.

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Дяволът е в детайлите

                ...
                А това че делото е заведено от главния прокурор на щат Кънектикът - Рик Блументал, и че е заведено в изборна година - хич, ама хич не си мислете че има нещо общо

                PS: Чичкото е главен прокурор в щата от 20 години. Много обича показни дела. Преди години осъди една мадама че доставяла компютри с надценка. Осъдиха я на милион и половина глоба. Чичко Рик се бори за благото на народа. Рицар с броня. После тя тихомълком осъди щата за 18 милиона. А сега с това лесно данонско дело - хоп, ноември месец го избраха и за сенатор. Но недейте си мисли, в никакъв случай, че има нещо общо, и че някой си е правил предизборна реклама. Няма такова нещо
                И при нас такова 20 години , ама хич не сме доволни
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Ново двайсет.

                  Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                  И при нас такова 20 години , ама хич не сме доволни
                  Де да беше такова. Тука осъдени богаташи(било то и фирми) май няма, освен ако не са станали неудобни на съвсем всички. Аз съм съвсем навит да дочакам тяхната правораздавателна система да дойде тук, със все абсурдите си. За добро ще е.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ново двайсет.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Де да беше такова. Тука осъдени богаташи(било то и фирми) май няма...
                    Абе, осъдени богаташи... Остави богаташите, миналата седмица една лелка върна 7 МИЛИАРДА на ужилените от пирамидата на Бърни Мадоф...

                    Сега събери отново думичките в едно изречение: "Пирамида", "Ужилени", "Пари", "Върнати".
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ново двайсет.

                      Аз пък така като гледам, тая марка млечице нещо много слабо се продава тук във Франция, честно!
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ново двайсет.

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Абе, осъдени богаташи... Остави богаташите, миналата седмица една лелка върна 7 МИЛИАРДА на ужилените от пирамидата на Бърни Мадоф...

                        Сега събери отново думичките в едно изречение: "Пирамида", "Ужилени", "Пари", "Върнати".
                        и още " За около година ! " липсва в изречението , пък МИЛИАРДА въобще в бг изречение НЕ влиза

                        Това на онова място с Конституция в която пише че подкупа е тежко престъпление нали ?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Де да беше такова. Тука осъдени богаташи(било то и фирми) май няма, освен ако не са станали неудобни на съвсем всички. Аз съм съвсем навит да дочакам тяхната правораздавателна система да дойде тук, със все абсурдите си. За добро ще е.
                        Има , ама вече се чува за ново изобретение: Ние ги глобяваме , пък те не плащат. А за наще хора не сме проверили дали са платили, и не сме ги и търсили де.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ново двайсет.

                          Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                          ...Има , ама вече се чува за ново изобретение: Ние ги глобяваме , пък те не плащат. А за наще хора не сме проверили дали са платили, и не сме ги и търсили де.
                          Има си ред и процедури за това, стига да има желание. Осъден ли си и не искашш ли да плащаш - хващаш си чукачките нанякъде, или ако не тия, то следващите така или иначе ще си вземат каквото им дължиш. Пари с чували в държавата не се очертава скоро да има.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ново двайсет.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ... Пари с чували в държавата не се очертава скоро да има.
                            май има

                            Поискай инфо , колко от влезлите в сила глоби са реално платени Пада веселба Имахме отговор "защо питате"
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ново двайсет.

                              Ако аз казвам, че съм най-добрият лечител, и лекувам всичко, и вследствие печеля добри пари-ще си намеря клакьори които да ме хвалят пред другите...

                              Колежке, не мислех, че има толкова наивни хора.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X