Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капама - know how, или мнението на експертите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Капама - know how, или мнението на експертите

    Вени, това е чалъм за познавачи-кулинари, висшия пилотаж е телешко варено от капачки, джолан, сухожилия/под колянната става/ и много настърган хрян, освен другия зеленчук, накиснат в триге/бяло, червено - все бива, с червено зимата по-добре/ и зехтин поне десет дена.
    Лупингът, така да се каже е измито,сварено и обелено копито, едно или две, сложени във вареното - вЕрвай ми, знам какво пиша.

    Коментар


    • #17
      От: Капама - know how, или мнението на експертите

      Аз съм пълен дилетант...
      Какво е триге?

      Тоя пиниз, с копитото, е вън от възможности и възприятия - това не е за редовата кухня...
      Висшия пилотаж е не е за всеки.. Вярвам, че е уникално, не съм пробвал никога, и съм изкушен..

      Завиждам ти за познанията и уменията..

      Наздраве!

      Коментар


      • #18
        От: Капама - know how, или мнението на експертите

        Ей, чревоугодници ниедни, слизам в кухнята да тренирам, е - само с кисело зеле и свинско, ама все пак е тренировка.
        Хм... и червено винце.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Капама - know how, или мнението на експертите

          Триге се образува на ръба на приготвеното вино в дървени бъчви, когато се източи, то остава като кенар.Остъргва се оттам, суши се и се стрива - заместител на оцета, общо казано.
          За копитото не бъди толкова предубеден/като мен в задни години/, то също е хрущял, единствено трябва да се яде горещо този вид варено.Изстине ли, става и за външна гума, А/Т, М/Т - както се е пачосало.
          Между другото, това е гръцка рецепта - агнешките чревца на фурна също, печени телешки сухожилия с тарос и гъби в гювеч, пак.
          Византийците са кофти придатък на планетата, но знаят как да си угаждат.

          Коментар


          • #20
            От: Капама - know how, или мнението на експертите

            Триге - това е котления камък по винените бъчви, нали?

            Имам, но не знаех, че се казва така..

            Преди време бях в едно село в Северна България - там правиха една феноменална рибена чорба - с такава подправка - та се уредих, но не знаех, че се казва така..

            Леле, не съм предубеден, неправилно е прозвучало - ммм, имам отношения с "Братя Къртеви" - ще издиря необходимото, сега е късно за телефони..

            Чревца.....

            я виж това - преди дни в Истанбул..






            Агнешки чрЪвца в Капалъ Чаршъ... по 3 YTL e кефа.. Неповторимо ..

            Брех, брех, брех...

            Коментар


            • #21
              От: Капама - know how, или мнението на експертите

              Точно, котления камък в бъчвите с виното.
              Рибена чорба без такова е изхабен материал, примерно сомска кратуна, шаранска такава, всичките им перки изрязани от виетнамски обезкоствач/сиреч некадърната и с повече месце около тях/, бяла риба и някоя щукичка.Ако има и распер - берекет.
              Девисилът, черния пипер, лютата чушка, магданоз и препечен хляб на жарава са по подразбиране задължителни.

              Оспамих ти темата за капамата, прОшка да ми е.

              Коментар


              • #22
                От: Капама - know how, или мнението на експертите

                Какъв спам, бе, братче..

                То вкусна приказка, ако беше и на живо, щяха да ни бият жените, че сме прекалили

                Я светни, какво е "распер"?

                Брех, безкрайна е дълбината на людското незнание... еле моето...

                Тая вечер ще вечерям три пъти, или четири... Много вкусно...

                Коментар


                • #23
                  От: Капама - know how, или мнението на експертите

                  Распер, Харамия, ASP/английски/ - най-бързата и дива шаранова риба в Дунав/има я и в други реки у нас/, която е без зъби, но е категоричен хищник.Поради беззъбата си уста лови само с бързина и ум дребосъка, идея нямаш какви фонтани прави докато ловува, много умен и подозрителен тип, мерне ли те на брега със сопата, може да ти буха в краката, но твоята въдица е валат.
                  А как сгъва пръчки и свири аванса на макарето, като набие животинка около килото и нагоре, ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Капама - know how, или мнението на експертите

                    Ясно, защо не знам какво е това..

                    Не съм рибар, и не му разбирам на тоя майсторлък..

                    Май ще си говорим за една проста, постна капама само...

                    ..с едно перущенско червено вино полята...
                    няколко пъти..

                    Наздраве!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Капама - know how, или мнението на експертите

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Триге - това е котления камък по винените бъчви, нали?

                      Имам, но не знаех, че се казва така..

                      Преди време бях в едно село в Северна България - там правиха една феноменална рибена чорба - с такава подправка - та се уредих, но не знаех, че се казва така..

                      Леле, не съм предубеден, неправилно е прозвучало - ммм, имам отношения с "Братя Къртеви" - ще издиря необходимото, сега е късно за телефони..

                      Чревца.....

                      я виж това - преди дни в Истанбул..






                      Агнешки чрЪвца в Капалъ Чаршъ... по 3 YTL e кефа.. Неповторимо ..

                      Брех, брех, брех...
                      Eeee ти ме разби!!!! Таман щях да качвам същите снимки от Капалъта и гледам че си ме изпреварил направо не вярвам!!!
                      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Капама - know how, или мнението на експертите

                        Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                        Eeee ти ме разби!!!! Таман щях да качвам същите снимки от Капалъта и гледам че си ме изпреварил направо не вярвам!!!
                        ...сега, ако се окаже, че сме били на една опашка - ще ме разбиеш ти!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Капама - know how, или мнението на експертите

                          Нищо чудно в началото на седмицата надолу,в края кръгом!! Ама опашката все от нашта страна!!
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Капама - know how, или мнението на експертите

                            "Аллоу, другарю, опашката е отзад...."

                            " Ако Вашата е отзад, моята е отпред!!!"

                            Петър Слабаков, пререждайки опашка от пенсионери

                            Коментар


                            • #29
                              От: Капама - know how, или мнението на експертите

                              Мани тия опашки,ко ша праим с капамата,никой нищо не казва??
                              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Капама - know how, или мнението на експертите

                                Да, по-добре късно, отколкото по-късно..

                                Сега се сетих за тази тема, и реших да пусна снимков материал от кулинарния експеримент.
                                1. Да отбележа, че при подготовката много стриктно се водихме от съветите на Maxxx.
                                2.Използваните материали са свински мръвки, телешки джолан, опушено рагу, няколко вида различно мариновани пръжоли, и няколко вида наденички. Пилешки гърди - няколко броя. Малко кисело зеле. Сърмички забравихме да сложим.

                                и така, свинските мръвки бяха нарязани като за гладни, понакиснати в разни неща, дето се пият обикновено, и подправени с кимиони и пипери



                                после му дойде реда на джоланчето - беше шпиковано с една пушена сланинка, обмазано с тайна подправка
                                ( абе някаква чубрица, ама не можахме да сетим откъде я имаме )
                                Като дойде време да го мушнем в гювеча, се сетих, че е добре да се направят едни разрези радиални, по дължината на костта - май се получи добра идеята.



                                После рагуто беше накълцано на равни парчета



                                Хмм, пушено рагу - много приятно на вкус се оказа - дегустирах го неколкократно

                                После- ония наденички - решихме да ги поизпечем малко предварително, за да не получат стрес от температурата в гювеча



                                Като се почна с реденето на гювеча



                                се сетихме, че може да не се събере в печката - мама ми го даде, без да сме го пробвали
                                Дочев беше казал, че гювеч се купува с рулетка, та и аз така



                                не беше късно - събра се, пущината, във фурната

                                след първия слой зелеви листа на дъното, като основна подложка бяха наредени парченцата от рагуто



                                ето така го нарязахме джоланчето - по-добре му стана сякаш...



                                зеленце - икономично, че няма да остане място за мръвката



                                брей, ми то не се събира, пущината..
                                Джолана беше побит централно като един стожер..

                                Гювеча продължава да се уплътнява



                                още мъъъъничко зеленце



                                което е задължително да се завие с два-три реда пържолки - ето така



                                ама нещо голо седят тия мръвки, ами ако прегорят?
                                Я едно зелево одеалце отгоре



                                После цялото това беше запечатано и сложено там, дето му е мястото - на умерен огън дъълго време..
                                След 6 часа тестото на капака май се беше опекло -



                                та решихме да видим как е хавата вътре
                                Ами как - сякаш беше добре



                                Ами това беше по приготвянето на капамата..

                                После - по изяждането и... мммм... това не е за снимки...

                                Една много добра капама..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X