Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

    Колеги, при мен възникна следният проблем, който при това студено време ми създава големи главоболия (особено сутрин). Изгоря ми една свещ на 5-ти цилиндър. При опита ми да я сменя, тя се скъса, и основата и с резбата остана в главата. Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели своя опит по отстраняването на проблема. Приемам всякакви съвети
    Ако има вече такава тема, нека модераторите да преместят поста ми.
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

  • #2
    От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

    Ами Бенцбоса явно не е на линия, затова ще ти отговоря аз.
    Прочети си ЛС.

    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

      Veni, много благодаря за отговора. Струва ми се, че като сваля колекторните тръби, ще пречи и масленият филтър. Дали ще се наложи да сваля и него, за да мога да разпробия свещта?!
      Търпението калява силния и прогонва слабия.

      Коментар


      • #4
        От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

        Филтъра не ти пречи.
        като свалиш колектора, задължително тегли едно тиксо или каквата и да е лепкава лента върху смукателните отвори.

        Бърши по пет пъти, духай с компресора, смучи с прахосмукачка - воъбще, пази хигиена максимална.

        Успех!!!

        PS Пропуснах много неща.
        първо - сменяй всички!!!!!!!!!!!!!!!!! свещи!
        до една
        ресурса им е от порядъка на 180-200 к км. Ако днес е заминала една, утре си отива друга и ...
        сменяй наред

        второ - не си купувай Бош - в Бг няма гаранция Бош ли е или Бошооглу.
        Руснаците спелуват Беру, при нас има отлични референции.
        Също така си говорим с добри думи за Искра - отлично съотношение цена/качество.

        трето - ако на помпата имаш ALDA-meter, по никакъв начин не сваляй нищо от системата му. Може да пречи, ама ако го махнеш, дори във WIS не пише как се настройва, така че имаш предпоставка да се видиш в приключение - не пипай!!!

        отново - успех!

        Коментар


        • #5
          От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

          Миналата година смених всички свещи с Беру. Препоръчаха ми ги от ТехКо. Нормално ли е да започнат да горят след една година? Оригиналните свещи издържаха години. А тези "Искра" какви са, чие производство са?

          Малко се отклонихме от темата, но ми беше интересно да науча повече за свещите
          Търпението калява силния и прогонва слабия.

          Коментар


          • #6
            От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

            Словенска, мисля, беше марката...
            Говорят се много добри думи за тях, специално за МБ.

            Ресурса на оригинала е 180-200 к...
            отттам насетне - от лукаваго..

            не, не е нормално да си заминат за година - ти не си навъртял 200 к за година - и то градско, нали? Колата не е такси, предполагам...

            Коментар


            • #7
              От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

              Минал съм едва 30К - 50/50 градско и извънградско. И не, колата не е такси, макар че не слизам от нея )
              Търпението калява силния и прогонва слабия.

              Коментар


              • #8
                От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                Хайде колеги, никой ли не е правил "операция" на скъсана свещ в скоро време ? Да сподели и той опита си.
                Търпението калява силния и прогонва слабия.

                Коментар


                • #9
                  От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                  За VW-то казаха "сваляне на глава на 100 %"....
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                    Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
                    Хайде колеги, никой ли не е правил "операция" на скъсана свещ в скоро време ? Да сподели и той опита си.
                    Разпробиване и ляв метчик.Някъде из форума имаше писано,потърси.Успех.
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                      Ако се намери за разпробиването и ляво свредло още по-добре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                        Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
                        Хайде колеги, никой ли не е правил "операция" на скъсана свещ в скоро време ? Да сподели и той опита си.
                        Аз съм правил но аз лично съм на друго мнение оттова да се чепка на място -може и нещата да са се променили и да са се навъдили повече свясни маистори (аз не вярвам че е таи ) но ръчкането на място е много опасно -ако се развали резбата в главата -е тогава пъл приключението става хептен мощно....Понеже в доста сервизи кат се окендзат точна тъй и после слагат разни залепващи и запълващи неща да се опуши разшляканото ама дет се вика клиента да се оправя -сега нали му взехме парите.
                        Колега ако не си сигурен в маистора ти че е наистина свестен -аз не бих дал да ми ръчкат колата . То дори и да свалят главата ако някои е сакат пак може да го изпорти -дет се вика да се осере е лесно но много повече хора могат да извадят скъсаната свещ без да правят поражения.

                        Колега Донко -нали няма да се засегнеш ако направя 1 лека забележка - не ползваи абривиатурата ТДИ при Мерцедес - просто такава няма.
                        Последно редактирано от brpi; 20-12-10, 18:48.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                          Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                          ..Понеже в доста сервизи кат се окендзат точна тъй и после слагат разни залепващи и запълващи неща да се опуши разшляканото ама дет се вика клиента да се оправя -сега нали му взехме парите...
                          До колкото разбрах собственика си е развивал свеща! Но, на всеки може да се случи. Тук правилото е на топъл мотор, останалото не зависи от нас. Нали сме в един филм със старите кошници.
                          Сега остава хланднокръвна и знаеща ръка, и правилните инструменти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                            Идеята ми е че ако не е сигурен какво тои или маистор аму прави ....да не се хваща.от страни изглежда лесно ,но понеже никои не може да каже точко колко е запекла и вклинена свеща ,по точно тва дет е останало от свеща - та требе да се намери маистор дет на 100% знаи какво прави.
                            Аз си го оценявам по моя скала-аз съм сръчен човек но за таква операция пак търся помощ от хора дет са по добри и от мене -понеже ми се е случвало да свалям глави за целта и да нося на други да махат останалото .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скъсана подгряваща свещ на С 250 TDI

                              +1 главата на земята

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X