Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

    Здравейте колеги,
    Отдавна с интерес чета постове по различни теми,но никога не съм писал.
    Повод да пиша ми даде проблема с предния деферинциал на моята FRONTERA B.
    Заради този сняг се наложи да включа 4x4 след което изминах около 2км и реших
    да го изключа,но лампата не спря да примигва до изключване на двигателя.Никакви признаци за повреда докато изключих двигателя
    Няколко часа след това реших да потегля отново но нещо задържаше колата
    все едно че е дръпната ръчната .Лампата на 4х4 не спира да мига въпреки
    че го изкючвам а като го включа свети но колата е спъната и в двата случая.
    Ще ви бъда благодарен ако вземете отношение по въпроса

  • #2
    От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

    Незнам на Фронтерата как е, но предполагам че си включил предния мост заедно с блокажа на раздатката и ако си карал по асфалт е затегнало и сега неможе да се изключи предния мост.. На мен Паджерото така ми затегна но се усетих бързо и отстрани на пътя в тревата извъртях гуми на задна и предния мост изключи. Сега навън има доста сняг и лед ,Също може и да се пробва с повдигане на крик отпред.

    Но тъй като на Фронтера незнам как точно е, нека да видим някой по запознат какво ще предложи.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

      Най вероятно имаш проблем със вакумите които управляват предния мост, звънни ако искаш твърде дълго е за обеснение 0898780604
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        Най вероятно имаш проблем със вакумите които управляват предния мост, звънни ако искаш твърде дълго е за обеснение 0898780604
        И така да е,не бе трябвало да му затегне!

        P>S>Колега пиши като разбереш какво е
        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

          Нищо не е затегнало. Ако са нацепени вакуумните маркучета или някой клапан не работи се получава точно това. Раздатката няма блокаж, щото си е блокирана по дефолт ...
          Последно редактирано от kuzdov; 18-12-10, 17:12. Причина: допълнение
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

            Здравейте отново през 2015г!Да не пускам нова тема ще пиша тук!И аз преди 2 дни карах в големия сняг на 4x4 с включен преден мост и от тогава до сега няма разцепване на моста!При натискане на бутона почва да мига зелената лампа но не разкача моста!Моля дайте ми съвет откъде да започна!Дали не е от големия студ нещо да е замръзнало?И ако може да ми кажете къде се намират тези ел.клапани?Благодаря
            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

              Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
              Здравейте отново през 2015г!Да не пускам нова тема ще пиша тук!И аз преди 2 дни карах в големия сняг на 4x4 с включен преден мост и от тогава до сега няма разцепване на моста!При натискане на бутона почва да мига зелената лампа но не разкача моста!Моля дайте ми съвет откъде да започна!Дали не е от големия студ нещо да е замръзнало?И ако може да ми кажете къде се намират тези ел.клапани?Благодаря
              Започни с това:
              В движение рязко отнеми газта,после пак малко газ и пак рязко отнемаш.
              Ако не се оправи ,последвай съветите по-горе!(Isuzo)
              Ако не се оправи - проверка маркучета вакум и клапанчета на вакума
              Последно редактирано от fanatic; 05-01-15, 08:16.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                [QUOTE=bps;2667743]
                Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                Здравейте отново през 2015г!Да не пускам нова тема ще пиша тук!И аз преди 2 дни карах в големия сняг на 4x4 с включен преден мост и от тогава до сега няма разцепване на моста!При натискане на бутона почва да мига зелената лампа но не разкача моста!Моля дайте ми съвет откъде да започна!Дали не е от големия студ нещо да е замръзнало?И ако може да ми кажете къде се намират тези ел.клапани?Благодаря[/QUOTE
                Започни с това:
                В движение рязко отнеми газта,после пак малко газ и пак рязко отнемаш.
                Ако не се оправи ,последвай съветите по-горе!(Isuzo)
                Ако не се оправи - проверка маркучета вакум и клапанчета на вакума
                Значи това с рязката газ и с отнемането съм го пробвал,но явно имам проблем с вакума макар че не го отчита на таблото!И още повече ме озадачава че не се чува щракването при натискане на бутона!Благодаря за отговора!
                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                  След проверка на клапаните и вакума установих че всичко си работи, но не идва захранване към клапаните! Дали някои има схема на блока за управление на предния мост, и минава ли захранването му през бушон? Благодаря предварително!
                  Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                    не минава през бушон
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      не минава през бушон
                      Блока за управление?
                      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                        Проблема е решен след 2 дни мислене и ровене по схемите! Значи всичко е било в моторчето на раздатката! Моторчето което включва раздатката има на него прекъсвач който подава сигнал на блока за управление дали да включи вакум клапаните който управляват предния мост!При мене явно е сработило всичко при включване на преден мост,но при изключване е тръгнало и е спряло при което прекъсвача остава в никакво положение и не може да приеме никакви команди блока на управление. Та му подадох директно захранване на моторчето и то се върна обратно /принудително/ ,след това му закачих блока за управление и всичко си дойде на мястото! Сега включва и изключва нормално!А и още нещо, има бушон които се оказа здрав той е номер 15 долу в ляво от таблото!Благодаря на всички за помощта!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                          Здравей те колеги, да не създавам нова тема ще питам тук , за пръв път се сблъсквам с такъв проблем и не знам от какво може да е , при включване на преден мост ако е на сух терен не зацепва предният мост (тресе и дърпа в дясно ) , при включване в сняг или лед, по някой път се чува нещо като чукване и зацепва, при каране от време на време се чува нещо като виене на лагер , като реша да го изключа (само по някой път според обстановката ) се чува нещо като стържене което се усилва и при натискане на спирачка пак причатква и изключва . Автомобилът е Frontera A 2,3 TDI , Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                            като виене на лагер - при мен раздатката вие така на бавни, не е нещо притеснително
                            Хъбовете сигурно са автоматични - или са за ревизиране или направо си плачат за нови.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с преден диференциал на OPEL FRONTERA

                              А сега като се разтопи снегът и при тоя студ има едно тресене в купето,на сух асфалт , все едно съм гуми за кал, възможно ли е някой диференциал да е тръгнал да се чупи ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X